مدل های جدید طراحی دیوار با چوب در دکوراسیون اتاق نشیمن

 

طراحی دیوار با چوب یکی از مدهای محبوب سال جدید است. چوب طبیعی و ام دی اف بخاطر خنثی بودن رنگشان، با هر دکوراسیون و سبکی جور شده و کلاس و زیبایی چیدمان را چندین درجه افزایش می دهد، بنابراین جای تعجبی نیست که بسیاری از طراحان و خانه دارها امروزی از پنل های چوبی در دکوراسیون منزلشان استفاده می کنند. اما در بین تمام چیدمان ها دکوراسیون های مدرن بیشترین فایده را از حضور چوب می برند. سبک مدرن سبکی سرد و خنک است در نتیجه وقتی قسمتی از خانه با چوب تزیین می شود، فضای خانه بسیار شیک و گرم جلوه می کند. چوب را می توان به هر روشی وارد دکوراسیون خانه کرد طوریکه نیاز چندانی به تغییر دکوراسیون باشد.

طراحی دیوار با چوب در اتاق نشیمن راهی بسیار عالی برای بنمایش گذاشتن تصویری زیبا و هنری در دکوراسیون است. کافی است یکی از دیوارهای اتاق نشیمن، مثلا دیوار پشت تلویزیون را انتخاب کرده و تمام یا قسمتی از آنرا با پنل های چوبی طبیعی یا ام دی اف بپوشانید. هیچ نیازی به تغییر سبک و استایل دکوراسیون نیست زیرا همانطور که گفتم چوب با هر سبک و دکوراسیونی خیلی سریع مچ می شود. چنین دیواری در اتاق نشیمن بخوبی نقش یک نقطه کانونی زیبا را ایفا خواهد کرد.

طراحی-دیوار-با-چوب (22)

طراحی-دیوار-با-چوب (21)

برای اینکه تاثیر دیوار چوبی در دیزاین نشیمن را بیشتر و زیباتر نشان دهید، پیشنهاد می شود از بافت های و تکسچرهای متفاوت مانند شکل های زیر استفاده کنید. طرح موج گونه مدل زیر همانند دیوارپوش های سه بعدی و حتی بهتر از آنها بنظر می رسد و در نتیجه حالتی کاملا زنده و احساسی در اتاق نشیمن ایجاد خواهد کرد. نوارهای موج دار چوبی، هم تلویزیون را روی دیوار محکم نگه می دارند و هم تعدادی شلف و قفسه برای نگهداری لوازم به زیباترین و هوشمندانه ترین شکل ممکن ایجاد می کنند. چنین دیواری کمی از یک اثر هنری نخواهد داشت.

طراحی-دیوار-با-چوب (1)

طراحی-دیوار-با-چوب (4)

طراحی-دیوار-با-چوب (3)

یک دیوار چوبی حتما نباید روی یکی از دیوارهای موجود در اتاق نشیمن طراحی شود. شما می توانید با استفاده از پارتیشن های چوبی، دیوار کاملا چوبی خود را هر کجا که دوست دارید بسازید. شکل های زیر به خوبی این موضوع را نشان می دهد. چنین روشی در خانه های پلان باز یا استدیو مانند به بهترین شکل جواب خواهد داد زیرا در عین اینکه فضا را تقسیم می کند، جلوی تاریکی و گرفتگی فضا را نیز می گیرد و بدین ترتیب خانه بزرگ و دلباز دیده می شود. این روش زیر هم صرفه اقتصادی دارد و هم فضای کمتری اشغال می کند.

طراحی-دیوار-با-چوب (5)

طراحی-دیوار-با-چوب (6)

طراحی-دیوار-با-چوب (20)

یکی از ایده های بسیار جالب برای طراحی دیوار با چوب استفاده از مدل های روستیک و طبیعی با حالتی کهنه و قدیمی است. این نوع چوب ها که بنام چوب بازیافتی نیز شناخته می شوند، نسبت به چوب های مدرن و اصلاح شده، ظاهری غنی تر به دکوراسیون خانه می دهند. شاید ظاهر این چوب ها بنظر بی کیفیت و خراب بنظر بیاید اما اینطور نیست، این چوب ها نیز مانند مدل های معمولی استحکام و کیفیتی بالایی دارند. تزیین یکی از دیوارهای اتاق نشیمن با چوب های بازیافتی برای چیدمان های مدرن و روستیک بسیار خوب جواب می دهد.

طراحی-دیوار-با-چوب (7)

طراحی-دیوار-با-چوب (8)

طراحی-دیوار-با-چوب (9)

طراحی-دیوار-با-چوب (10)

اما طراحی دیوار با چوب بازیافتی ممکن است در همه دکوراسیون ها کار نکند، مثل سبک امروزی یا معاصر خانه های شهری که مدل های آنتیک و قدیمی چندان خوب با دکوراسیون اتاق های چیده شده به سبک امروزی جواب نمی دهد. اگر دنبال دیوار چوبی با ظاهری باکلاس و کاملا شهری هستید، استفاده از چوب های طبیعی درختانی مانند سدر، گردو و بلوط بهترین انتخاب خواهد بود. وقتی از چنین چوب هایی استفاده می کنید چیدمان اتاق نشیمن باید تا جای ممکن ساده و مینیمال باشد تا دیوار چوبی بیشتر خودنمایی کند. با این کار کل دکوراسیون زیبا دیده خواهد شد.

طراحی-دیوار-با-چوب (11)

طراحی-دیوار-با-چوب (12)

طراحی-دیوار-با-چوب (18)

طراحی-دیوار-با-چوب (13)

طراحی-دیوار-با-چوب (14)

فارغ از اینکه سبک طراحی اتاق نشیمن تان چه باشد، همیشه باید بدنبال طرحی هوشمندانه و مناسب باشید. سبک های متنوع مانند مدرن، روستیک، صنعتی یا سنتی هر کدام ویژگی های خود را دارند اما وقتی دیوار چوبی خود را هوشمندانه انتخاب کنید، همه چیز به طور طبیعی سرجای خود قرار خواهد گرفت. حتی وقتی تغییراتی را در چیدمان اتاق نشیمن خود اعمال می کنید، خاصیت دیوار چوبی طوری است که خود را با هر تغییری وفق می دهد. آرامش بخشی، خنثی بودن و در عین حال تاثیر گذاری زیاد چوب در دکوراسیون داخلی، خاصیتی است که هیچ ماده دیگری در دکوراسیون داخلی نمی تواند همانند آنرا ایجاد کند.

طراحی-دیوار-با-چوب (15)

طراحی-دیوار-با-چوب (17)

طراحی-دیوار-با-چوب (19)

طراحی دیوار با چوب

طراحی-دیوار-با-چوب (23)