طراحی دکوراسیون منزل با گیاه بامبو / تصاویر

گیاه بامبو از جمله گیاهان همیشه سبز کره زمین است و در بین تمامی گیاهان دیگر سریعترین رشد را دارا است بطوریکه طبق برخی از گزارشات دیده شده که این گیاه در طول 24 ساعت تا 250 سانتی متر رشد کرده است. جالب است بدانید گیاه بامبوی مقاومت کششی به انداز فولاد دارد و مقاومت فشاری آن از بتن، آجر و چوب بیشتر است. گیاه بامبو از نماد های مهم کشور چین بحساب می آید و در کنار گیاه ارکیده، گل داوودی و درخت آلو نماد نجابت و پاکیزکی است. بسیاری از اندیشمندان آنرا نماد هوش نیز می دانند. این گیاه در طراحی این پروژه نیز نقشی الهام بخش داشته است. از آنجایی که گیاه بامبو در ابعاد و اشکال مختلف وجود دارد، طراحی اتاق ها نیز متفاوت و متمایز از یکدیگر است. در این مطلب به معرفی دکوراسیون منزل طراحی شده با گیاه بامبو میپردازیم.

مکان هایی که در این مطلب قصد بررسی کوتاه آنها را داریم خانه هایی ملقب به خانه بامبویی (Bamboo House) در کشورهای جنوب شرقی آسیا هستند که اکثرا به دست شرکت طراحی  One Plus Partbership Limited ساخته شده اند. با نگاه اجمالی به دکوراسیون داخلی مکان ها می توان رنگ سبز  این گیاه را می توان در جای جای خانه یافت. هر اتاق مبلمان شیک و مجللی دارد و سعی شده با اضافه کردن دکوراسیون شیک و نوینی از مدل های بامبو نقطه عطف در طراحی بوجود بیاید بطوریکه تمامی نگاه به سمت آن دکور جذب شوند . این خانه ها علاوه بر آنکه محل زندگی هستند، فضایی برای گذراندن اوقات فراغت در طبیعت سرسبز نیز به شمار می روند.  معمولا اتاق هایی در خانه به این مقوله اختصاص داده می شوند که در آنها از اشکالی که نمایانگر بامبو باشند بیشتر از نقاط دیگر خانه استفاده شده است. در اتاق خواب ها هم از کاغذ دیواری با نقش گل های سبز رنگ استفاده می کنند تا در کنار تخت خواب های لوکس و شیک کمی از حالت رسمی بودن اتاق ها بکاهد.

بامبو زیبایی و وقار را برای فضا و دکوراسیون این خانه ها به ارمغان آورده است. داخل ساختمان ها باغچه هایی وجود دارد که بامبوهای آن در کنار میز و چند صندلی همرنگ، این بخش های خانه را به آرامش به بخش ترین مکان تبدیل کرده است.

Bamboo-Decoration-Material1

Bamboo-Interior

Bamboo-Interior-Furniture-Design-Ideas

موضوعات مرتبط:

دکوراسیون اتاق خواب آرامش بخش / عکس و طراحی

مدل های جدید آلاچیق باغ و حیاط / عکس و طراحی مدرن

انتخاب بهترین رنگ اتاق خواب + عکس های زیبا از دیوار اتاق

Bathroom-Ideas-with-Bamboo-Room-Divider

Dining-Room-Bamboo-Interior-Design-Ideas

furniture-design-from-elegant-bamboo

Green-Murals-Bamboo-in-Living-Room-Ideas

Modern-Bamboo-Interior-Design-Ideas

Modern-Bamboo-Living-Room-with-Murals-Ideas

موضوعات پربازدید:

راهنمای انتخاب استیکر دیواری یا برچسب دیواری نشیمن – اتاق کودک

خلاقیت در طراحی دکوراسیون اتاق زیر شیروانی / تصاویر

مدل میز تحریر – میز مطالعه خانگی

Natural-green-landscape-wallpaper-TV-backdrop-of-modern-living-room-sofa-large-green-bamboo-forest-wallpaper

Warm-and-Calm-Bamboo-Tree-Pictures-in-Modern-Green-Living-Room-Wallpaper-2012-Decorating-Design-Ideas

xlarge_vp_8863b