خلاقیت در طراحی دکوراسیون اتاق زیر شیروانی / تصاویر

به تازگی جوانان بسیاری در سرتاسر دنیا به زندگی در اتاق های شیروانی یا اتاق ها نزدیک به سقف علاقه پیدا کرده اند و تعداد آنها روز بروز در حال افزایش است. اما معنی و مفهوم دقیق اتاق زیر شیروانی چیست؟  مکانی که ما به اصطلاح اتاق زیر شیروانی می نامیم معمولا به اتاقی با فضای باز، بزرگ و بدون دیوارهای جدا کننده در بالای کارخانه،انبار یا دیگر مکان های صنعتی می باشد. در حقیقت اتاق زیر شیروانی مانند یک استدیو بزرگ بصورت یک تیکه بدون دیوارهای جداکننده بین آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق خواب است تا فضای باز به حداکثر میزان خود برسد. نبود دیوار و دیگر ابزار جدا کننده در اتاق شیروانی تقسیم بندی محیط آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق خواب را برای طراح کمی سخت تر می کند.

یکی از بهترین روش ها برای جداسازی قسمت های مختلف از یکدیگر در دکوراسیون اتاق های زیر شیروانی ، استفاده از لوازم موجود درخانه با ارتفاع زیاد است، مثلا بین آشپزخانه و اتاق نشیمن می توانید از میز آشپزخانه بلند استفاده کنید. روش دیگر پهن کردن قالیچه و فرش های رنگارنگ برای جداسازی قسمت های مختلف است. برای مثال با پهن کردن فرش در وسط خانه و احاطه آن توسط کاناپه ها مکان اتاق نشیمن را مشخص می کنید. همچنین از آنجایی که اتاق خواب یا آشپزخانه نمی تواند در مرکز باشد بهتر است برای ایجاد نقطه عطف در طراحی خود اتاق نشیمن را انتخاب کنید و با رنگ های زیبا و وسایل غیرطبیعی و بزرگ محیطی یگانه خلق کنید.

موضوع مرتبط: طراحی اتاق پذیرایی آرامش بخش – دکوراسیون اتاق نشیمن

در این مطلب تعدادی از مهم ترین و زیباترین طرح های دکوراسیونو طراحی اتاق های زیر شیروانی در شهرهای پاریس/لندن/میلان و برلین را برای شما آورده ایم:

          1

2

دکوراسیون اتاق زیر شیروانی شیک

3

4

5

6

11

موضوع مرتبط: بررسی دکوراسیون داخلی روبرت کلنیک – طراحی داخلی مدرن

7

8

9

10