طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

نمای خارجی خانه زیر از یک جهت بسیار ویژه و جالب است. ساختمان این خانه از دو نمای متفاوت در پشت و جلو استفاده می کند که کاملا با یکدیگر تفاوت دارند. نمای روبرویی خانه سبکی کاملا کلاسیک و سنتی دارد، در حالی که نمای پشتی که به حیاط خلوت نیز ختم می شود به سبکی مدرن و امروزی طراحی شده است. چنین نماهایی کمتر در بین منازل مسکونی مشاهده شده است. با این کار تعادل بسیار زیبایی بین سبک مدرن و کلاسیک در یک سازه ایجاد شده، طوریکه مالکین می توانند از مزایای هر دوسبک استفاده کامل را ببرند.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دو سبک مدرن و کلاسیک، حفظ حریم شخصی و در عین حال ایجاد فضای دلباز و روشن در داخل خانه است. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید نمای روبرویی که جلوه ای کلاسیک دارد، بسته بوده و پوشش مناسبی برای حفظ حریم خصوصی داخل خانه ایجاد می کند در حالی که نمای پشتی خانه با پنجره هایی سرتاسری و و تمام شیشه ای، فضای باز و آزاد را در ارتباط با فضای بیرون خانه فراهم کرده است. بدین ترتیب انعطاف پذیری این خانه تا حد بسیار زیادی بالا رفته و اعضای خانواده می توانند از هر دو مزیت طرح های مدرن و کلاسیک بصورت همزمان استفاده کنند.

کمتر پیش می آید که شخصی بخواهد چنین طرح های ترکیبی را در منزل و یا ویلای خود ایجاد کند زیرا تقریباً تمامی افراد ترس و نگرانی از قضاوت دیگران در مورد طراحی منزل و محل زندگی خود دارند! و سعی می کنند نمای خارجی خانه را با نمای پشتی در یک شکل و فرم انتخاب و استفاده کنند. اما ترکیب دو طرح کلاسیک و مدرن سبب تنوع و ایجاد انگیزه بیشتر برای وقت گذراندن در منزل و البته حیاط آن خواهد شد به شکلی که می توان ساعتها را بدون کسالت در آن سپری کرد.

همچنین استفاده از اینگونه نمای خارجی خانه علاوه بر زیبایی خیره کننده و بسیار دوست داشتنی می تواند سبب تلطیف فضا و البته گره خوردن چنین طرح و سبک هایی با طبیعت سرسبز اطراف گردد زیرا اصولاً چنین سبکهایی متعلق به مناطق معتدل است. آیا می توان چنین طرح هایی را که در نمای بیرونی خانه استفاده شده است در یک منطقه خشک و نیمه خشک پیاده سازی کرد؟ قطعاً خیر بلکه این طرح سنتی و کلاسیک که بسیار زیبا نیز هست همانطور که گفتیم یکی از طرح هایی ست که مختص مناطق مرطوب، بارانی و سرسبز است.

در کنار نمای بیرونی خانه می توان کمی هم به طراحی داخلی خانه اشاره کرد. استفاده از پنجره های بزرگ در نمای پشتی منزل سبب هدایت نور کافی به داخل و زیبایی تمامی وسایل از جمله میزغذاخوری و مبلمان شده است. چنین طراحی داخلی و خارجی در کنار هم، می تواند سبب افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی خانه و تمامی وسایل آن شود.

سنگ اوپن بسیار زیباتر دیده می شود و آشپزخانه بزرگتر و دلبازتر به نظر می رسد. آشپزی کردن در چنین فضایی بسیار مفرح است و هیچگونه خستگی زودرس نخواهد داشت. در کنار آشپزخانه، هال-پذیرایی و نشیمن نیز بسیار دلباز و مفرح خواهد بود گویی که تمامی ساعات خود را در حیاط و فضای آزاد نشسته اید.

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (1)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (3)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (7)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (8)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (11)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (12)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (9)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (6)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (5)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (4)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (10)

نمای خارجی خانه

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (2)

استفاده از اینگونه طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به صورت ترکیبی، نه تنها سبب جذابیت نمای بیرونی خانه خواهد شد بلکه تاثیر بسیار مثبتی بر طراحی و دکوراسیون داخلی منزل نیز خواهد داشت.

تصاویر بیشتر:

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

 

, ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن
4.7 (93.33%) 3 votes