طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

 

نمای خارجی خانه زیر از یک جهت بسیار ویژه و جالب است. ساختمان این خانه از دو نمای متفاوت در پشت و جلو استفاده می کند که کاملا با یکدیگر تفاوت دارند. نمای روبرویی خانه سبکی کاملا کلاسیک و سنتی دارد، در حالی که نمای پشتی که به حیاط خلوت نیز ختم می شود به سبکی مدرن و امروزی طراحی شده است. چنین نماهایی کمتر در بین منازل مسکونی مشاهده شده است. با این کار تعادل بسیار زیبایی بین سبک مدرن و کلاسیک در یک سازه ایجاد شده، طوریکه مالکین می توانند از مزایای هر دوسبک استفاده کامل را ببرند.

شاید برخی افراد نسبت به چنین رویکردی یعنی استفاده همزمان از دو سبک طراحی و معماری در منزل خود خیلی حس خوبی نداشته باشند و نتوانند این موضوع را هضم کنند زیرا معتقدند منزل می بایستی در طراحی و ساخت از یک سبک معماری واحد و مشخصی که به صورتی واضح نشان دهندۀ سبک معماری آن خانه باشد استفاده کند یعنی نمای خارجی خانه و نمای پشتی خانه می بایستی به یک سبک ساخته شوند که البته این طرز فکر هم در جای خود بسیار درست و منطقی به نظر می رسد.

اما ساخت خانه ای که در این تصویر می بینید و ترکیب و استفاده از دو طرح معماری به صورت همزمان در آن نشان می دهد که به راحتی و بدون نگرانی از به هم ریختن ترکیب و نمای خارجی خانه و حتی نمای درونی، می توان از این شیوه نیزبا خیالی راحت استفاده کرد. فقط کافی ست کمی با دقت بیشتر به تصاویر این منزل ویلایی بسیار زیبا نگاه کنید! در نمای بیرونی می توان استفاده از طراحی کلاسیک و بسیار باورپذیر برای یک خانه را مشاهده کرد که گرمای خاصی داشته و به شدت دوست داشتنی به نظر می رسد. استفاده از چنین طرح هایی در نمای خارجی خانه سبب دوست داشتنی تر شدن و اوج جذابیت آن منزل برای ساکنین، اطرافیان، میهمان ها و حتی رهگذرها خواهد شد. چنین خانه هایی با این سبک طراحی و معماری در نمای بیرونی، حس کشش و رفتن به درون خانه را برای همه ایجاد می کند.

همچنین نمای پشتی خانه هم در تلفیق با طبیعت و درختان و فضای سبز منزل بسیار زیبا و جذاب در آمده است، یعنی شما هیچگونه جدایی طراحی از محیط اطراف را مشاهده نمی کنید. چنین سبک های مدرنی به خوبی می تواند حس جذابیت، بروز بودن، مدرن بودن و البته خاص بودن را هم به اعضای خانه و هم دیگران با قدرت زیاد منتقل کند.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از دو سبک مدرن و کلاسیک، حفظ حریم شخصی و در عین حال ایجاد فضای دلباز و روشن در داخل خانه است. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید نمای روبرویی که جلوه ای کلاسیک دارد، بسته بوده و پوشش مناسبی برای حفظ حریم خصوصی داخل خانه ایجاد می کند در حالی که نمای پشتی خانه با پنجره هایی سرتاسری و و تمام شیشه ای، فضای باز و آزاد را در ارتباط با فضای بیرون خانه فراهم کرده است. بدین ترتیب انعطاف پذیری این خانه تا حد بسیار زیادی بالا رفته و اعضای خانواده می توانند از هر دو مزیت طرح های مدرن و کلاسیک بصورت همزمان استفاده کنند.

کمتر پیش می آید که شخصی بخواهد چنین طرح های ترکیبی را در منزل و یا ویلای خود ایجاد کند زیرا تقریباً تمامی افراد ترس و نگرانی از قضاوت دیگران در مورد طراحی منزل و محل زندگی خود دارند! و سعی می کنند نمای خارجی خانه را با نمای پشتی در یک شکل و فرم انتخاب و استفاده کنند. اما ترکیب دو طرح کلاسیک و مدرن سبب تنوع و ایجاد انگیزه بیشتر برای وقت گذراندن در منزل و البته حیاط آن خواهد شد به شکلی که می توان ساعتها را بدون کسالت در آن سپری کرد.

همچنین استفاده از اینگونه نمای خارجی خانه علاوه بر زیبایی خیره کننده و بسیار دوست داشتنی می تواند سبب تلطیف فضا و البته گره خوردن چنین طرح و سبک هایی با طبیعت سرسبز اطراف گردد زیرا اصولاً چنین سبکهایی متعلق به مناطق معتدل است. آیا می توان چنین طرح هایی را که در نمای بیرونی خانه استفاده شده است در یک منطقه خشک و نیمه خشک پیاده سازی کرد؟ قطعاً خیر بلکه این طرح سنتی و کلاسیک که بسیار زیبا نیز هست همانطور که گفتیم یکی از طرح هایی ست که مختص مناطق مرطوب، بارانی و سرسبز است.

در کنار نمای بیرونی خانه می توان کمی هم به طراحی داخلی خانه اشاره کرد. استفاده از پنجره های بزرگ در نمای پشتی منزل سبب هدایت نور کافی به داخل و زیبایی تمامی وسایل از جمله میزغذاخوری و مبلمان شده است. چنین طراحی داخلی و خارجی در کنار هم، می تواند سبب افزایش جذابیت و زیبایی دکوراسیون داخلی خانه و تمامی وسایل آن شود.

سنگ اوپن بسیار زیباتر دیده می شود و آشپزخانه بزرگتر و دلبازتر به نظر می رسد. آشپزی کردن در چنین فضایی بسیار مفرح است و هیچگونه خستگی زودرس نخواهد داشت. در کنار آشپزخانه، هال-پذیرایی و نشیمن نیز بسیار دلباز و مفرح خواهد بود گویی که تمامی ساعات خود را در حیاط و فضای آزاد نشسته اید.

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (1)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (3)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (7)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (8)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (11)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (12)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (9)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (6)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (5)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (4)

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (10)

نمای خارجی خانه

Traditional--home-facade-with-a-modren-rear-extension (2)

استفاده از اینگونه طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به صورت ترکیبی، نه تنها سبب جذابیت نمای بیرونی خانه خواهد شد بلکه تاثیر بسیار مثبتی بر طراحی و دکوراسیون داخلی منزل نیز خواهد داشت.

تصاویر بیشتر:

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

تصاویر بیشتر:

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن

طراحی داخلی و نمای خارجی خانه ویلایی به سبک کلاسیک-مدرن