طراحی داخلی رستوران مدرن در تهران بهمراه پلان کامل

طراحی داخلی رستوران مدرن و امروزی در داخل کشور از یک روند بشدت تکراری پیروی می کند. شاید عامل اصلی این یکنواختی در طراحی داخلی رستوران ها را بشود در تقلید مالکین و مجریان طرح از یکدیگر دانست که ضربه ای بزرگ به جذابیت رستوران ها زده است. در بین تمام این طرح های یکنواخت، رستورانی به نام رستوران چوجی به تازگی در تابستان امسال افتتاح شده که نشان می دهد خلاقیت در طراحی داخلی چقدر می تواند یک برند و نام را موفق و متفاوت نشان دهد.

به دلیل افزایش جمعیت در تهران، بیشتر پروژه های داخلی از تخریب ساختمان های قدیمی و ایجاد سازه های جدید با طراحی جدید تشکیل می شود. این موضوع تاثیر بسیار بدی بروی محیط زیست در چندین سال گذشته داشته است. از طرفی، مکانی که این رستوران در آن قرار گرفته نیز برای مدت کوتاهی اجاره شده بود، به همین خاطر کاهش تاثیرات منفی تخریب در دستور کار قرار گرفت. طوری که دیوارهای موجود در ساختمان قبلی به هیچ عنوان خراب نشده و از چوب و آهن که موادی تجدید پذیر هستند در طراحی داخلی استفاده شده است. توجه به چنین نکاتی از جانب معماران هوشمند ایرانی بسیار قابل توجه است.

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (1)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (2)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (3)

همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، پنل های چوبی در طراحی داخلی این رستوران حرف اول و آخر را می زند. همین عامل، یعنی پوشاندن تمام قسمت ها با چوب طبیعی باعث شده فضای داخلی رستوران بسیار گرم و صمیمی جلوه کند. عاملی که در آرامش خاطر مشتریان تاثیر بسزایی خواهد داشت، مشتری با احساس آرامش بیشتر در کنار غذاهای باکیفیت، مطمئنا تجربه ای خاطره انگیز خواهد داشت و به همین خاطر سعی می کند در آینده نیز به این رستوران سر بزند.

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (4)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (5)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (6)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (7)

نکته جالب درباره طراحی داخلی رستوران مدرن زیر مصالح بکار رفته در ساخت و همیچنین نوع بکارگیر آنها است. این مصالح چوبی و آهنی را می شود به راحتی بازکرده یا سرهم کرد. از آنجایی که مکان این رستوران اجاره ای است، می توان تمام مصالح بکار رفته در طراحی داخلی آنرا باز کرده و در آینده در مکانی دیگر استفاده کرد. چنین کاری هم از لحاظ اقتصادی برای مالک بصرفه است و هم اینکه صدمه بسیار کمتری به محیط زیست می زند چرا که این مصالح قابل بازیافت و بازیابی هستند.

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (8)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (9)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (10)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (11)

اما حالا به بررسی دقیق تر طراحی داخلی رستوران مدرن چوجی می پردازم. از زمان های گذشته ما ایرانی ها در مکان هایی زندگی کرده ایم فضاهای خصوصی کاملا از فضاهای عمومی جدا بوده اند طوریکه حتی دسترسی به فضاهای خصوصی نیز محدود می شد. بنابراین ما ایرانی ها خاطراتی از زمان های قدیم در ذهن ناخودآگاهمان ظبط شده که باعث می شود به مکان های آرام، آسایش بخش و خصوصی تمایل بسیار بیشتری نشان می دهیم، دقیقا مانند افراد قدیمی.

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (18)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (19)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (21)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (22)

همانطور که در بالا گفتیم بییشتر ما ایرانی ها فضای خصوصی و آرام را ترجیح می دهیم به همین خاطر در طراحی داخلی این رستوران تمرکز اصلی بروی ایجاد فضایی روشن و شفاف در عین حفظ نیازهای فرهنگی و اجتماعی ما ایرانی ها بوده است. قسمت ورودی ساختمان سقفی بلند دارد که بعنوان نقطه آغازی طراحی داخلی پیش روی مشتریان قرار می گیرید. پیوستگی این طرح باعث می شود بینندگان فضای خالی را دنبال کرده و با کنجکاوی بیشتر به طرح های جذاب بکار رفته در داخل رستوران توجه نشان دهند.

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (12)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (14)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (15)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (16)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (17)

در طراحی داخلی رستوران مدرن سادگی و جذابیت همزمان است که نظرها را به خود جلب می کند، شکل ها باید طوری طراحی شوند که باعث تحرک و کنجکاوی بیشتر بینندگان شود. راهروی ورودی نیز طوری طراحی شده که مشتریان در حال عبور و مرور مزاحم افرادی که در فضاهای خصوصی نشسته اند نشوند. این کار باعث شده هر قطعه از طراحی داخلی این رستوران، هویت و ویژگی مخصوص به خود را داشته و در عین حال با فضای کلی در ارتباط و هارمونی کامل باشد.
طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (23)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (24)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (28)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (25)

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (26)

طراحی داخلی رستوران مدرن

طراحی-داخلی-رستوران-مدرن (27)