طراحی داخلی با چوب و رنگ های شاد در دکوراسیون خانه های مدرن

طراحی داخلی با چوب بدون شک هیجان انگیزترین و زیباترین بخش در طراحی و ساخت فضای داخلی خانه است. در دکوراسیون داخلی هیچ عنصری مانند چوب نمی تواند گرمی، زیبایی، شیکی، کلاس و شکوه را به فضای خانه اضافه کند. از آنجایی که رنگ چوب خنثی است، می توان آنرا در هر سبکی با هر چیدمان و رنگی ترکیب کرد. اگر بدنبال راهی برای استفاده از رنگ های شاد در کنار طرح های چوبی در تم دکوراسیون خود می گردید به خوب جایی راهنمایی شدید چرا که در این پست قصد دارم خانه های بسیار شیک و مدرنی را معرفی که رنگ های لطیف و شاد را به روشی ساده و کم هزینه با دکوراسیون چوبی خود اضافه کرده اند.

یکی از بهترین راه ها برای تزیین خانه با رنگ های شاد، استفاده از رنگ هایی است که هم روشن باشند و هم گرم. ترکیب رنگ های شاد با رنگ های خنثی مانند رنگ چوب طبیعی و رنگ سفید همیشه بهترین انتخاب برای خانه های مدرن خواهد بود. خانه هایی که در این پست مشاهده خواهید کرد بیشتر فضای داخلی شان، از سقف گرفته تا کف و دیوار با چوب پوشیده شده و چوب حضوری بسیار چشم گیر دارد. طراحی داخلی با چوب و رنگ های شادی مانند سبز، زرد، یاسی، بنفش و … جذابیت دکوراسیون خانه را تضمین خواهد کرد.

طراحی-داخلی-با-چوب (28)

آپارتمان اول رنگ های شاد را در پس زمینه گرم چوب رنگ روشن قرار داده و فضایی بهاری و انرژیک در نشیمن ایجاد کرده است. سبز کم رنگ بسیار لطیف در کنار بنفش و زرد سریعا ما را یاد باغچه ای با گیاهان تازه و رنگارنگ می اندازند بدون اینکه خیلی خودنمایی کنند. در پس زمینه اتاق نشیمن، آشپزخانه با کابینت های سفید و مدرن دیده می شود. آشپزخانه طوری طراحی شده که شدیدا بروی سبک طراحی مینیمالیستی تاکید می کند و بنوعی در تضاد با اتاق نشیمن است. همین عامل تضاد باعث شده که بعداز این رنگها آشپزخانه نیز در مرکز توجه قرار بگیرد.

طراحی-داخلی-با-چوب (1)

طراحی-داخلی-با-چوب (2)

خانه مورد بحث ما در حقیقت حالتی پنت هاوس مانند دارد اما به هیچ عنوان بزرگ نیست، طراحی و چیدمانش نیز طوری است که خیلی جادار و دلباز دیده می شود. وقتی صحبت از پنت هاوس می شود، حتما باید منظره ای شیک و زیبا نیز در اطراف وجود داشته باشد تا خانه بتواند از ویوی زیبا نهایت استفاده را ببرد. دیوارهای این خانه نیز تمام شیشه ای بوده و برای حفظ حریم شخصی نیز شیده هایی نصب شده اند که به صورت برقی به پایین کشیده می شوند. اتاق غذاخوری هم خیلی جالب تزیین شده، یک طرف بجای صندلی مبل راحتی قرار گرفته است.

طراحی-داخلی-با-چوب (4)

طراحی-داخلی-با-چوب (3)

وقتی صحبت از طراحی داخلی با چوب می شود، یکی از مکان هایی که همیشه بیشترین بهره را از حضور چوب می برد قطعا آشپزخانه است. اما لزوما حضور چوب نمی تواند دکوراسیون را شیک و لوکس نشان دهد، خصوصا اگر کفپوش نیز چوبی باشد. در چنین شرایطی بهترین راهکار استفاده ترکیبی از کابینت هایی با رنگ متفاوت نسبت به رنگ چوب است. در اینجا، کابینت های سفید خیلی شیک و زیبا در برابر ظاهر گرم چوب خودنمایی می کنند. با این کار هم فضا متعادل شده و هم چوب و کابینت ها بیشتر خودشان را  نشان می دهند.

طراحی-داخلی-با-چوب (5)

طراحی-داخلی-با-چوب (6)

طراحی-داخلی-با-چوب (7)

طراحی-داخلی-با-چوب (8)

از طریق راهرویی که در شکل اول پایین مشاهده می کنید، به اتاق های خصوصی خانه و حمام و دستشویی می رسیم. اتاق خواب تمی زنانه دارد چرا که رنگ بنفش یاسی در بین سایر رنگ های خنثی خودنمایی می کند. رنگ یاسی اتاق خواب دقیقا مشابه با رنگی است که در اتاق نشیمن قرار گرفته و بدین وسیله ارتباط بین دیزاین اتاق های مختلف حفظ شده است. اما اتاق خواب فرزند کوچک خانواده رنگارنگ ترین قسمت خانه است که بازهم طراحی داخلی با چوب در آن حکمرانی می کند.  تخت خواب چوبی کلبه مانند، کفپوش و کمد و دیوار چوبی در ترکیب با رنگ سبز و سفید و صورتی محیطی فوق العاده شاد و شیک بوجود آورده است.

طراحی-داخلی-با-چوب (9)

طراحی-داخلی-با-چوب (10)

طراحی-داخلی-با-چوب (11)

طراحی-داخلی-با-چوب (12)

طراحی-داخلی-با-چوب (13)

طراحی-داخلی-با-چوب (14)

طراحی-داخلی-با-چوب (15)

طراحی-داخلی-با-چوب (16)

طراحی-داخلی-با-چوب (17)

طراحی-داخلی-با-چوب (18)

طرح های چوبی و خلاقانه و البته شاد در حمام و دستشویی نیز خیلی زیبا حضور خود را اعلام می کنند. حمام تمی روشن دارد. رنگ سبز نعنایی فضا را روشن و تازه جلوه می دهد اما شاید جالب ترین قسمت حمام، بلاک های چوبی دیوار باشد که وان حمام و دیوار بقل آنرا پوشانده است. البته این بلاک ها چوبی نبوده و در اصل کاشی های طرح چوب هستند که ظاهری بسیار شبیه به چوب دارند. در دستشویی نیز کنار پنل های چوبی، رنگ آبی روشن بکار رفته که با فضای دستشویی همخوانی دارد.

طراحی-داخلی-با-چوب (19)

طراحی-داخلی-با-چوب (20)

طراحی-داخلی-با-چوب (21)

طراحی-داخلی-با-چوب (22)

در ادامه سایر منازل را مشاهده می فرمایید که از چوب بعنوان عنصری اصلی در دکوراسیون بهره برده اند:

طراحی-داخلی-با-چوب (23)

طراحی-داخلی-با-چوب (24)

طراحی-داخلی-با-چوب (25)

طراحی-داخلی-با-چوب (26)

طراحی-داخلی-با-چوب (27)

طراحی-داخلی-با-چوب (29)

طراحی داخلی با چوب

طراحی-داخلی-با-چوب (30)