طراحی اتاق پذیرایی آرامش بخش – دکوراسیون اتاق نشیمن

وقتی به خانه شخصی می روید اولین مکانی که توجه شما را جلب می کند، پذیرایی یا اتاق نشیمن است. طراحی های مدرن امروزه این مکان را تبدیل به محیطی برای بحث و گفتگو ارتباطات و سرگرمی کرده است. در دکوراسیون اتاق نشیمن می توانید با ایجاد مبلمان راحتی، رنگ های شفاف و مدرن محیط پذیرایی را جوری درست کنید که هر کسی با بودن در آن احساس آرامش و راحتی کند. بعلاوه خود شما هم با داشتن چنین فضایی از نشان دادن آن به مهمانانتان احساس رضایت و خشنودی می کنید.

برای طراحی اتاق پذیرایی متفاوت که حس خاصی را در مهمانانتان ایجاد کند یکی از بهترین گزینه ها وجود سقف اوج گیرنده ( شیروانی مانند) است:

 

pitched-ceiling-design-ideas-600x359

این نوع سقف ها باعث ایجاد حس در ارتفاع بودن به افراد می شود برای عمیق تر کردن این حس در دکوراسیون اتاق پذیرایی بهتر است کاناپه های زاویه دار کوتاه قد را انتخاب کنید و با قرار دادن صندلی های تک فریم مدرن از یکنواختی دوری کنید.

حالا که بحث از سقف های خلاقانه شد بهتر است با نوعی دیگر از این سقف ها روبرو بشیم تا بیشتر به اهمیت  شکل و ترکیب سقف در متفاوت بودن در دکوراسیون اتاق نشیمن پی ببریم.

 

brick-ceiling-design-600x375

مشاهده می کنید که آجرهای نمایان شده در سقف چگونه محیط شگف انگیزی را درست کرده که هر فردی را در پذیرایی در خود غرق می کند. توجه داشته باشید که در مقابل طراح چگونه با استفاده از رنگ خنثی و چیدن کاناپه های و لوازم ساده بدور از خطوط پیچده وشلوغ نوعی تضاد در محیط را بوجود آورده است.

بسیار معدود اتفاق می افتد که در حال پذیرایی از رنگ تیره استفاده شود چرا که رنگ سیاه بیشتر حس خصوصی  و رسمی بودن محبط را نشان می دهد اما استثنائی هم وجود دارد که میتوان در طراحی داخلی اتاق نشیمن از رنگ تیره استفاده کرد:

 

black-living-room-ideas-600x337

تنها در موردی که میزان زیادی از نورهای طبیعی درمحیط وجود دارد می توان از رنگ تیره در طراحی اتاق پذیرایی استفاده کرد چرا که با ترکیب کفی ها روشن از چوب می توان  پذیرایی گرمی را برای مهمانان بوجود بیاورید.

اما در فضای کوچک آپارتمان های امروزی چگونه می توان در عین اشغال کردن کمترین فضا و بدور از شلوغی پذیرایی مدرن و ساده داشته باشیم؟

 

simple-neutral-design-600x399

فقط با چیدن یک دست کاناپه یک تکه خاکستری رنگ در کنار چند صندلی ساده و شیک که به سبک صندلی های تاب ها هستند در فضای کم پذیرایی دل نشین ایجاد شده هر چند که از حالت مدرن فاصله گرفته و بیشتر به سبک معاصر شباهت دارد که خودش نکته جالبی است.

اما اگر سقف خانه اتان بلند است چه کار می کنید ؟ مطمئنا چیدن اتاق نشیمنی با سقف بلند مهارت ویژه ایی می خواهد تا بینندگان را از خود زده نکند:

 

splash-of-yellow-600x921

نکته ظریف این است که سعی کنید به جنگ با سقف بلند نروید یعنی از انتخاب مبلمان و کاناپه های بلند دوری کنید درست باید مقابل این کار را انجام بدهید و با انتخاب کاناپه های بلند و صد البته کوتاه اجازه بدهید بینندگان در فضا غرق بشوند. توجه کنید که رنگ زرد نشان دهنده آفتاب در آسمان بلند است. همچنین استفاده از راحتی با جاسازی زیرکانه کتاب ها و مجلات بر زیبایی محیط می افزاید.

comfortable-living-room-(3)

دکوراسیون پذیرایی و اتاق نشیمن شیک و زیبا

comfortable-living-room-(2)

comfortable-living-room-(1)