معرفی 32 مدل طراحی آشپزخانه صنعتی بسیار شیک سال 2017

طراحی آشپزخانه صنعتی مزایای بسیاری دارد، زیرا این سبک همیشه بیشترین تاثیر گذاری را در بین سایر سبک ها مانند مدرن و کلاسیک داراست. رسیدن به سبکی صنعتی در خانه آسان بوده و از طرفی ظاهری که ایجاد می کند بسیار زیبا و کاربردی است خصوصا برای مکانی مانند آشپزخانه. بعلاوه سبک صنعنی انعطاف پذیری و تنوع بسیار بالایی دارد که می توان آنرا با هر سبک و سلیقه ای تزیین و هماهنگ کرد. شاید یکی از دلایلی که باعث شده سبک صنعتی اینقدر موثر باشد این است که فضای اتاق آشپزخانه را به چیزی جدید تبدیل می کند، اتاقی با حس و فضای نوستالژیک و دوست داشتنی.

هم اکنون که در آغاز سال 2017 میلادی به سر می بریم و از طرفی به سال نو شمسی نیز نزدیک تر شده ایم خوب است آنهایی که قصد بازسازی یا طراحی خانه جدید خود را دارند به این سبک توجه خاصی داشته باشند، چرا که یکی از مدهای سال جدید بحساب می آید. از طرفی وقتی این سبک را انتخاب می کنید خیالتان از این بابت نیز آسوده خواهد بود که آَشپزخانه تان برای سال های طولانی همیشه روی مد و مطابق با طرح های روز دنیا خواهد بود. به همین خاطر در این مطلب به معرفی 32 مدل جالب و جذاب از طراحی آشپزخانه صنعتی خواهم پرداخت که هر کدام به شیوه ای متفاوت از عناصر سبک صنعتی در دکوراسبون خود استفاده می کنند. لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (11)

شکل زیر یک نمونه عالی از آشپزخانه صنعتی را نشان می دهد. المان های صنعتی مانند لوله های نمایان در قسمت هود آشپزخانه و لامپ های آویز جزیره همگی عناصری از سبک صنعتی هستند. قفسه ها نیز نقش دکوری را بخوبی ایفا می کنند. از طرفی ترکیب یک فرش رنگارنگ با کابینت چوبی زرد رنگ جزیره آشپزخانه نیز ظاهر دکوراسیون را جذاب نشان می دهد. آشپزخانه دوم نیز کابینت های چوبی را با لامپ های آویز طرح صنعتی و همچنین چوب خام با ظاهر کهنه و قدیمی ترکیب کرده و نتیجه آن یک آشپزخانه تماما صنعتی و کارخانه ای شده است.

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (1)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (2)

بعضی ها فکر می کنند که در طراحی آَشپزخانه صنعتی دستمان برای اضافه کردن رنگ های شاد بسته است اما اینطور نیست. آشپزخانه زیر بخوبی این موضوع را نشان می دهد. رنگ قرمز و سبز بوسیله صندلی ها و کشوهای کابینت خیلی هوشمندانه به این آشپزخانه اضافه شده است. از طرفی قرار دادن میزی کهنه و آنتیک در کنار دیوارهای آجری و قفسه های مشکی ظاهر آشپزخانه را بیشتر صنعتی و نوستالژیک نشان می دهد. در آشپزخانه دوم نیز میله های فلزی سیاه رنگ با دیوارهای آجری حرف اول را می زند که تمامی این عناصر برگرفته از سبک صنعتی هستند.

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (3)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (4)

چیزی که ظاهر آشپزخانه زیر را گرم و صنعتی نشان می دهد ترکیب کابینت های چوب طبیعی خام با صندلی ها و سیستم نورپردازی صنعتی است. چوب کابینت ها خیلی زیبا از جنس چوب هایی با ظاهر خام و دست نخورده انتخاب شده و درب کابینت های مشکی به صنعتی دیده شدن آنها بیشتر کمک می کند. برای اضافه کردن حس مدرن نیز از نورپردازی مخفی ال ایی دی استفاده شده است. آشپزخانه بعدی اما ظاهری تاریک تر دارد ولی ترکیب دیوارهای سفید با صندلی های قرمز پر رنگ باعث شده فضای آشپزخانه خیلی تاریک و بهم ریخنه بنظر نیاید.

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (5)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (6)

آشپزخانه اول در شکل های زیر از ترکیب المان های صنعتی ارگانیک با ظاهری کهنه و آنتیک استفاده می کند. مثلا لامپ های آویز بالای میز اپن ظاهری کاملا آنتیک و قدیمی دارند اما در دیوار پس زمینه از ترکیب رنگ زرد و خاکستری استفاده شده که بیشتر یادآور سبک مدرن هستند. اما آشپزخانه دوم به مراتب فضای روشن تر و دلبازتری نسبت به سایر مدل های نشان می دهد و در عین حال از عناصر سبک صنعتی مانند لامپ های آویز جالب و هم چنین صندلی تابی جالب پشت جزیره یا میز بار آشپزخانه استفاده می کند. ترکیب رنگ سفید با رنگ قهوه ای تیره چوب باعث شده فضا همچنان گرم و دلپذیر جلوه کند.

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (7)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (8)

طراحی آشپزخانه صنعتی فقط درباره استفاده از عناصر فلزی و یا آنتیک و قدیمی نیست. آشپزخانه زیر نشان می دهد که چگونه از شیشه می توان بعنوان عنصری تاکیدی و بسیار زیبا در آشپزخانه های صنعتی استفاده کرد. به لطف حضور پنجره ای بزرگ در آشپزخانه و همچنین کابینت های شیشه ای، فضا بی نهایت دلباز و جادار نشان داده می شود. چنین فضای مینیمالی فقط به یک صندلی بار قدیمی و آنیتک و لامپ دیواری احتیاج دارد تا به دکوراسیونی صنعتی تبدیل شود. آشپرخانه بعدی نیز تمی روشن تر داشته و لامپ های آویز صنعتی به رنگ سفید و سیاه به نقطه کانونی دکوراسیون بدل شده است.

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (9)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (10)

در ادامه سایر طرح های آشپزخانه صنعتی را مشاهده می فرمایید:

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (12)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (13)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (14)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (17)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (16)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (15)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (18)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (19)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (20)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (23)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (22)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (21)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (24)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (25)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (26)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (29)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (28)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (27)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (30)

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (31)

طراحی آشپزخانه صنعتی

طراحی-آشپزخانه-صنعتی (32)