مدل های بسیار خلاقانه صندلی تک چوبی و فلزی همراه با قفسه

صندلی تک چوبی و فلزی با روکش های پارچه و چرم، اگر ظاهری شیک، لوکس و خلاقانه داشته باشند بغیر از اتاق خواب در اتاق نشیمن نیز می شود از آنها استفاده کرد. مدل هایی که در این مطلب قصد معرفی آنها را دارم همین ویژگی را دارند اما با یک قابلیت بسیار بدرد بخور برای آنهایی که اهل مطالعه هستند. صندلی های این مطلب همگی همراه با قفسه ای توکار طراحی شده اند تا مجلات و کتاب های مورد علاقه تان همیشه در دسترس باشد. این صندلی ها فقط مخصوص افراد عاشق کتاب یا به قول معروف کرم کتاب نیست، آنهایی هم که علاقه دارند ساعات آزاد خود را به مطالعه بپردازند یقینا خواستار چنین طرح هایی خواهند بود.

از آنجایی که هدف اصلی صندلی های زیر مطالعه در شرایط مناسب است، راحتی در درجه اول اهمیت قرار می گیرد، بعداز راحتی، وجود جایی مناسب برای قرار دادن یا ذخیره سازی کتاب ها مهم ترین مسئله است.  در حقیقت زیبایی برای چنین صندلی هایی اهمیت چندانی ندارد اما بازهم طراحان خلاق سعی می کنند طرح خود را از تمامی جوانب کامل بسازند. مدل های صندلی تک چوبی، فلزی و پارچه ای زیر تمامی این فاکتورها را یکجا گردهم آورده اند. برای آشنایی بیشتر با آنها لطفا تا پایان همراه ما باشید.

صندلی-تک-چوبی (16)

صندلی یا مبل راحتی تک نفره زیر یک ایده بسیار جالب و خلاقانه را معرفی می کند که شک ندارم شما هم آنرا تحسین خواهید کرد. همانطور که از ظاهر صندلی مشخص است، بدنه پارچه ای آن حالتی شبیه  بالشتک های پف کرده متصل بهم دارد که می توان کتاب و مجلات باریک را بین منفذهای آن به داخل فشار داد. این ظاهر زیبا باعث شده علاوه بر اینکه صندلی بسیار راحت، نرم و شیک بنظر برسد، کتاب و مجلات را خیلی جالب  در فضا بین این باشتک ها نگه دارد. چنین مبلی هم برای اتاق نشیمن مناسب خواهد بود و هم برای قرار گیری در اتاق خواب.

صندلی-تک-چوبی (1)

صندلی-تک-چوبی (2)

صندلی-تک-چوبی (3)

صندلی زیر اسم جالبی دارد، “کرم کتاب” نامی است که طراح آن به این صندلی داده و واقعا هم اسم برازنده ای است. جالب اینجاست که این صندلی توسط یک نجار خوش ذوق طراحی شده بدون اینکه اطلاعی درباره نوع طرح های مدرن و لوکس صندلی های راحتی داشته باشد. مسلما وجود چنین صندلی/کتابخانه ای در فضاهای کوچک یک موهبت بسیار بزرگ خواهد بود. زیرا با یک تیر دو نشان می زنید، هم جای برای نشستن و مطالعه دارید و هم کتاب های خود را به زیباترین شکل ممکن در اتاق خود دسته بندی کرده اید.

صندلی-تک-چوبی (4)

صندلی-تک-چوبی (5)

شکل های زیر بازهم تعدد طرح های خلاقانه را نشان می دهند. مدل صندلی تک چوبی در شکل اول یک نمونه چند تکه است که می توان آنرا باز کرده و همه جا همراه خود برد. جالب اینجاست که در ساخت این صندلی از هیچگونه پیچ، چسب و میخی استفاده نشده و به همین خاطر خیلی راحت می توانید آنرا باز و بسته کنید. قسمت نشیمنگاه حالتی شناور دارد، درست مانند یک ننو، زیر این قسمت نیز کاملا باز گذاشته شده تا کتاب ها در آن قرار بگیرند. مدل جالب دیگر شکل دوم و سوم است که هم اندکی مدرن تر بوده و هم کاربردی تر است. همانطور که مشخص است علاوه بر فضای ذخیره سازی هوشمندانه، لامپی برای مطالعه بهتر در شب، پشت صندلی تعبیه شده که به نوبه خود یک کار هوشمندانه است.

صندلی-تک-چوبی (6)

صندلی-تک-چوبی (7)

صندلی-تک-چوبی (8)

اگر دوست دارید از همه طرف توسط کتاب ها و مجلات مورد علاقه خود محاصره شوید، مدل آورده شده در زیر می تواند انتخاب ایده آلی باشد. صندلی زیر طرحی شیبه گل آفتابگردان دارد و به همین نام نیز شناخته می شود. قسمت مرکزی صندلی فضایی راحت برای نشستن قرار گرفته در حالی که تمام اطراف آن شلف و قفسه هایی برای نگهداری کتاب تعبیه شده است، درست مانند گلبرگ های آفتابگردان. مدل دوم اندکی شوخ طبعانه طراحی شده. وجود چرخ بزرگ در قسمت جلوی این صندلی باعث می شود انتقال آن به فضاهای دیگر به کاری ساده و راحت تبدیل شود.

صندلی-تک-چوبی (9)

صندلی-تک-چوبی (10)

صندلی-تک-چوبی (11)

یگ مدل بسیار جالب از صندلی تک نفره کامل را می توان در شکل زیر مشاهده کرد. این صندلی هم می تواند فضای دنج و نرم برای مطالعه و کار با لپ تاپ فراهم کند و هم اینکه بعنوان کتابخانه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. یک ویژگی جالب دیگر این صندلی، قفسه های کناری آن است که قسمت بالایی آنها، بعنوان میز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. با چنین صندلی ایی هم می توانید کتاب های خود را بنمایش بگذارید و هم اینکه هنگام کار با لپ تاپ یا مطالعه، از یک فنجان چای داغ در کنارتان لذت ببرید.

صندلی-تک-چوبی (12)

صندلی-تک-چوبی (13)

در ادامه سایر مدل های صندلی تک چوبی و فلزی مناسب مطالعه و استراحت را مشاهده می فرمایید.

صندلی-تک-چوبی (14)

صندلی-تک-چوبی (15)

صندلی-تک-چوبی (30)

صندلی-تک-چوبی (17)

صندلی-تک-چوبی (18)

صندلی-تک-چوبی (19)

صندلی-تک-چوبی (20)

صندلی-تک-چوبی (21)

صندلی-تک-چوبی (22)

صندلی-تک-چوبی (23)

صندلی-تک-چوبی (24)

صندلی-تک-چوبی (25)

صندلی-تک-چوبی (26)

صندلی-تک-چوبی (27)

صندلی-تک-چوبی (28)

صندلی تک چوبی

صندلی-تک-چوبی (29)