مدل های جدید صندلی تاشو چوبی و فلزی با طراحی بسیار شیک

 

صندلی های تاشو بسیار کاربردی اند، فرقی نمی کند خانه تان بزرگ باشد یا کوچک، همه طراحان داخلی توصیه می کنند از صندلی تاشو چوبی یا فلزی در منزل خود استفاده کنید. این صندلی ها در اتاق های کوچک کاربردی چندگانه خواهند داشت که گاهی اوقات گره از مشکلات ما باز می کند. اما اگر برای خرید صندلی های تاشو به بازار بروید احتمال اینکه با مدل های معمولی و مرسم روبرو شوید خیلی زیاد است، چنین مدل هایی اگر چه بد نیستند اما در دکوراسیون خانه چندان خودنمایی نخواهند کرد. در این پست مدل هایی را معرفی خواهم کرد که علاوه بر طراحی زیبا، بسیار کاربردی بوده و به زیبایی با دکوراسیون منزل های شیک و امروزی ست می شوند.

در مطالب پیشین پیرامون انواع صندلی ها، از صندلی ناهارخوری گرفته تا صندلی های معلق در هوا و صندلی بار آشپزخانه مطالب زیادی منتشر کرده ام. در حقیقت تعداد زیاد این مطالب نشان دهنده اهمیت موضوع صندلی در دکوراسیون داخلی است. علی رغم اهمیت زیاد این صندلی ها، توجه زیادی به آنها نمی شود و به همین خاطر طرح های خلاقانه عموما از دید پنهان هستند. به تازگی طرح های جالبی در زمینه صندلی ها از جلمه صندلی تاشو چوبی و فلزی معرفی شده است که مناسب دیدم آنها در این پست به شما عزیزان معرفی کنم.

صندلی-تاشو-چوبی (36)

ابتدا با چند مدل صندلی ساده الهام گرفته شده از طرح های کلاسیک صندلی تاشو شروع می کنیم. شکل اول طراحی خیلی ساده ای دارد، در حقیقت اولویت اصلی این صندلی وزن پایین و تا شدن آسان آن است. کفی و پشتی صندلی از جنس چوب طبیعی ساخته شده و فریم بدنه از جنس آلومینیوم است. شکل دوم یک صندلی تاشو چوبی بسیار باکیفیت از محصولات شرکت ایکیا است که نیازی به معرفی ندارد. محصولات ایکیا از لحاظ رنگ بندی کامل بوده و می توانید برای جذابیت بیشتر از چند رنگ مختلف در یک مکان مثل آشپزخانه استفاده کنید.

صندلی-تاشو-چوبی (1)

صندلی-تاشو-چوبی (2)

صندلی-تاشو-چوبی (3)

صندلی-تاشو-چوبی (31)

صندلی-تاشو-چوبی (28)

صندلی-تاشو-چوبی (29)

صندلی-تاشو-چوبی (30)

 سعی کنید الویت اول خریدتان در زمینه صندلی های تاشو، فقط سادگی و راحتی آن باشد. شکل اول در پایین یکی از همین مدل های بسیار ساده را نشان می دهد، بخاطر طراحی ساده و جمع و جورش، وقتی صندلی را تا کنید شبیه به یک تخته چوب باریک دیده می شود اما وقتی هم باز می شود کاملا محکم و راحت است. در حقیقت خاصیت اصلی صندلی های مدرن همین سادگی و کارایی بالای آنهاست. صندلی های تاشو عمدتا تمرکز اصلی شان بروی تا شدن است و برخی مدل ها چندان به راحتی شخص هنگام نشستن اهمیت نمی دهند اما مدلی که در شکل دوم مشاهده می کنید دقیقا برعکس عمل می کند، یعنی هم راحت است و هم طراحی ارگونومیک دارد.

صندلی-تاشو-چوبی (4)

صندلی-تاشو-چوبی (5)

صندلی-تاشو-چوبی (35)

صندلی-تاشو-چوبی (32)

صندلی-تاشو-چوبی (33)

صندلی-تاشو-چوبی (25)

از آنجایی که بیشتر صندلی های تاشو موقع جمع شدن هیچ کارایی دیگری ندارند برخی از طراحان خلاق به این فکر افتادند تا این صندلی ها را حتی در حالت جمع شده نیز قابل استفاده کنند. مدلی که در شکل اول مشاهده می کنید یک صندلی تاشو چوبی است که پس از جمع شدن شبیه یک تابلو نقاشی دیده می شود. بنابراین می توان هنگام جمع شدن صندلی آنرا روی دیوار نصب کرد یا کنار دیوار تکیه داد. شکل دوم صندلی دیگری است که قسمت پشتی آن بجای چوب از چرم استفاده شده اما بخاطر اینکه رنگش شبیه چوب است کل صندلی یکپارچه دیده می شود.

صندلی-تاشو-چوبی (6)

صندلی-تاشو-چوبی (7)

صندلی-تاشو-چوبی (17)

صندلی-تاشو-چوبی (26)

صندلی-تاشو-چوبی (27)

صندلی-تاشو-چوبی (22)

صندلی-تاشو-چوبی (23)

شکل اول در پایین یک طرح فوق العاده خلاقانه را نشان می دهد. همانطور که مشاهده می کنید شکل این صندلی تاشو همانند یک چوب لباسی طراحی شده تا زمانی که به صندلی ها نیازی نیست خیلی ساده آنها را داخل کمد لباس جاسازی کرد. آنهایی که حتی جا برای نگهداشتن صندلی تاشو ندارند، با این ترفند خلاقانه مشکلشان به کل حل خواهد شد. صندلی تاشو چوبی بخاطر وجود چوب طبیعی می تواند نقش یک عنصر دکوراتیو را بخوبی ایفا کند. شکل دوم نوعی صندلی تاشو را نشان می دهد که همراه یک هوک برای نصب شدن به دیوار عرضه می شود. با این راهکار هم دیوار تزیین می شود و هم فضایی اشغال نمی شود.

صندلی-تاشو-چوبی (9)

صندلی-تاشو-چوبی (10)

صندلی-تاشو-چوبی (8)

صندلی-تاشو-چوبی (24)

صندلی-تاشو-چوبی (19)

صندلی-تاشو-چوبی (20)

صندلی-تاشو-چوبی (21)

صندلی های تاشو را برای موقعیت های متفاوتی می توان استفاده کرد. همین موضوع است که کارایی آنها را بشدت افزایش می دهد. مثلا برای اتاق خوابی که خیلی کوچک است، صندلی در کنار میز تحریر و کار فضای زیادی از اتاق اشغال می کند. در چنین حالتی وقتی صندلی تاشو انتخاب شود، مواقعی که به صندلی نیازی نیست آنرا جمع کرده و در یک گوشه قرار می دهید تا جلوی رفت و آمد آزادانه در اتاق گرفته شود. علاوه بر محیط داخل، برای محیط بیرون مثل حیاط نیز چنین صندلی هایی کاربرد بالایی خواهند داشت.

صندلی-تاشو-چوبی (11)

صندلی-تاشو-چوبی (12)

صندلی-تاشو-چوبی (13)

صندلی-تاشو-چوبی (14)

صندلی-تاشو-چوبی (34)

صندلی-تاشو-چوبی (15)

صندلی-تاشو-چوبی (16)

صندلی تاشو چوبی

صندلی-تاشو-چوبی (18)