ساخت کلاهک آباژور و لامپ سقفی با کمترین هزینه و بهترین شکل

 

آباژور و لوسترهای سقفی جزء وسایل گران قیمت خانه هستند و خرید آنها برای هر کسی مقدور نیست. در عوض می توانید خودتان با ساخت کلاهک آباژور و کلاهک لامپ سقفی، مقدار زیادی در هزینه ها صرفه جویی کرده و ظاهری بسیار زیبا که در برخی موارد چیزی هم از مدل های موجود در بازار کم ندارد در خانه ایجاد کنید. در این پست با روش های جالب و خلاقانه در ساخت کلاهک لامپ آشنا می شویم که همگی با وسایل ساده و ارزان ساخته شده اند و برای همه قابل انجام است.

اگر به بازار مراجعه کرده باشید متوجه خواهید شد که حتی آباژورها و لوسترهای ساده و معمولی هم قیمت بالایی دارند، مثلا برای خرید یک آباژور رومیزی ساده و معمولی باید حداقل 150 هزار تومان هزینه کنید. بنابراین اگر قصد خرید چیزی واقعا منحصر بفرد و تک را دارید، باید خود را برای پرداخت هزینه های بالای 350 الی 400 هزار تومان آماده کنید. اما همانطور که در بالا اشاره شد خودتان هم می توانید با اندکی خلاقیت و پشتکار، آباژور  قدیمی یا لامپ سقفی ساده و قدیمی خود را متحول کرده و چهره ای جدید و شیک به آن بدهید. ساخت کلاهک آباژور و لامپ سقفی، روشی است که حتی افراد خیلی بی تجربه و کم سن و سال هم می توانند از پسش بر بیایند.

[block]1[/block]

نخ و کاموا از وسایلی است که بسیاری از خانوم های خانه دار طریقه کار با آن را همانند یک استاد حرفه ای بلدند. بنابراین چرا از این مهارت استفاده نکرده و کلاهک لامپ خود را با بافتنی نسازید؟ شکل زیر یک ایده جالب برای ساخت کلاهک چراغ سقفی معمولی با کاموا را نشان می دهد که بخوبی با دکوراسیون هر اتاقی مچ می شود. تنها لوازم مورد نیاز برای شروع کار چند رشته سیم فلزی نازک برای ساخت بدنه کلاهک یا خرید مدل آماده از بیرون و چند توپ کاموا با رنگ های متفاوت است.

ساخت-کلاهک-آباژور (1)

ساخت-کلاهک-آباژور (9)

ساخت-کلاهک-آباژور (3)

ساخت-کلاهک-آباژور (5)

ساخت-کلاهک-آباژور (6)

ساخت-کلاهک-آباژور (7)

ساخت-کلاهک-آباژور (8)

ساخت-کلاهک-آباژور (4)

ساخت-کلاهک-آباژور (2)

نمد یکی دیگر از وسایل جالب و خلاقانه برای ساخت کلاهک آباژور و لامپ سقفی است. چنین طرحی پس از کامل شدن برای دکوراسیون نشیمن یا اتاق خواب های مدرن فوق العاده عالی خواهد بود. بجای نمد می توان از موکت های ساده و خاکستری رنگ هم استفاده کرده که ظاهری مدرن و در عین حال گرم به دکوراسیون داخلی منزل می دهند. تنها وسایلی که برای ساخت نیاز دارید خط کش، قیچی، نخ و سوزن، چسب حرارتی و یک کلاهک سیلندری خالی است.

ساخت-کلاهک-آباژور (10)

ساخت-کلاهک-آباژور (11)

ساخت-کلاهک-آباژور (12)

طرح های متالیک و براق برای دکوراسیون های صنعتی و الکتیک یا التقاطی بسیار مناسب هستند. آنهایی که دوست دارند در دکوراسیون شان از هر سبک و طرحی کنار هم استفاده کنند نیازمند عناصر خاص برای ایجاد تضاد هستند. کلاهک فلزی و براق برای آباژور به خوبی می تواند این ویژگی را به دکوراسیون اتاق خواب شما اضافه کند. برای ساخت چنین کلاهک هایی، کافی است ورقه های پلاستیکی یا کاغذی کروم لکس را از شیرینی فروشی ها خریداری کرده و به دور کلاهک قدیمی آباژورتان بکشید.

ساخت-کلاهک-آباژور (13)

ساخت-کلاهک-آباژور (14)

ساخت-کلاهک-آباژور (15)

ساخت-کلاهک-آباژور (16)

ساخت-کلاهک-آباژور (17)

ساخت-کلاهک-آباژور (18)

ساخت-کلاهک-آباژور (19)

ساخت-کلاهک-آباژور (20)

شکل های جئومتریک و هندسی همیشه جزء پایه ثابت های دکوراسیون های مدرن هستند. دکوراسیون های مدرن و ساده چون وسیله زیادی برای دکوری و جذاب نشان دادن چیدمان ندارند، با حضور یک طرح متفاوت نسبت به زمینه چیدمان مثل طرح های هندسی، به خوبی با دکوراسیون هارمونی ایجاد می کند. برای ساخت کلاهک آباژور با طرح هندسی هم می توان طرح را روی مقوای سفید نقاشی کرد و یا از پارچه استفاده کرد. کافی است پارچه مورد نظرتان با طرح هندسی را از بیرون خریداری کرده و پس از برش با تیغ موکت بری، به دور قاب کلاهک بچسبانید.

ساخت-کلاهک-آباژور (21)

ساخت-کلاهک-آباژور (22)

ساخت-کلاهک-آباژور (23)

ساخت-کلاهک-آباژور (24)

معمولا اتاق های خانه یا یکی از اتاق های خانه یک لامپ سقفی ساده و بدون تزیین دارد. منظورم از لامپ سقفی همان سیستم ساده سیم و سرپیچ است. خیلی ها در اتاق خواب قید اضافه کردن یک لامپ سقفی یا لوستر مناسب اتاق خواب را می زنند تا در هزینه صرفه جویی کنند که اصلا کار درستی نیست. نیازی به خرج اضافه نیست با وسایل ساده هم می توان کلاهکی شیک برای لامپ سقفی خود درست کنید تا به شکل لامپ های مدرن و لوکس بنظر برسد. استفاده از مقوا یا میله های پردار ایده های جالبی هستند که در شکل های زیر آورده شده اند.

ساخت-کلاهک-آباژور (25)

ساخت-کلاهک-آباژور (26)

ساخت-کلاهک-آباژور (27)

ساخت-کلاهک-آباژور (28)

ساخت-کلاهک-آباژور (29)

ساخت-کلاهک-آباژور (30)

ساخت-کلاهک-آباژور (32)

ساخت کلاهک آباژور

ساخت-کلاهک-آباژور (33)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
ساخت کلاهک آباژور و لامپ سقفی با کمترین هزینه و بهترین شکل
4.8 (95.45%) 22 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*