مدل ساخت خانه با کانتینر در ایران و خارج کشور + قیمت کانتینر

ساخت خانه با کانتینر مزیت هایی نسبت به ساختمان های معمولی دارد که یکی از مهم ترین آنها کاهش چشمگیر هزینه ها است. بعلاوه خانه های کانکسی و کانتینری در برابر زلزله مقاوم بوده و در هر نوع شرایط آب و هوایی مانند آفتاب فراوان، باران، برف و … کیفیت و کارایی خود را حفظ خواهند کرد. ضمنا عمر مفید خانه های کانکسی و کانتینری نیز از خانه های ساختمانی معمولی بیشتر است. شاید فکر کنید یک عیب بزرگ چنین خانه هایی ظاهر بد آنها باشد، اما امروزه روش هایی ابداع شده که نمای بسیار زیبایی به خانه های کانکسی می دهند، در حقیقت شما می توانید کاملا سفارشی و به دلخواه منزل کانکسی یا کانتینری خود را تزیین کنید.

البته ساخت خانه با کانتینر موضوع چندان جدیدی نیست، چند سالی است که خانه های کانیتنری خصوصا مدل های ویلایی در کشور رواج یافته و بدلیل پیشرفت و سفارشی سازی زیادی که در این بخش صورت گرفته، روزه به روز به افراد علاقمند به خانه های کانتینری افزوده می شود. البته فقط خانه ها نیستند که با کانکس و کانتینر ساخته می شوند، حتی هتل ها،  ادارجات و شرکت ها و مغازه ها نیز به روش هایی خلاقانه توسط معماران مخصوص این سازه ها اجرایی می شوند. در این مطلب با تعدادی از جالب ترین و بهترین نمونه خانه های مسکونی و ویلایی کانیتنری آشنا خواهید شد. لطفا تا پایان همراه سایت اتاق باشید.

ساخت-خانه-با-کانتینر (21)

قبل از هر گونه افدامی در این زمینه باید به سه نکته بسیار مهم اشراف داشته باشید. اولا باید بدانید چگونه کانتینرهای مناسب برای خانه را انتخاب و خریداری کنید، دوما نسبت به قوانین و مقررات ساخت و ساز و نقشه ریزی در منطقه مورد نظر آگاهی کامل داشته باشید. و در نهایت پیمانکاری مطمئن و با پیشینه کاری درخشان را برای شروع کار انتخاب کنید.  اندازه استاندارد کانتینرها به دو دسته تقسیم می شود. کانتینرهای 6 متری و کانتینرهای 12 متری، عرض هر کدام از مدل ها برابر با 2.5 متر و ارتفاع آنها نیز برابر با 2.4 متر (گاهی اوقات بلندتر) می باشد. بنابراین یک کانتینر 6 متری با عرض 2.5 مساحتی برابر با 15 متر مربع خواهد داشت.

ساخت-خانه-با-کانتینر (37)

ساخت-خانه-با-کانتینر (38)

ساخت-خانه-با-کانتینر (36)

ساخت-خانه-با-کانتینر (34)

ساخت-خانه-با-کانتینر (33)

قیمت کانتینر ها اما به عوامل زیادی بستگی دارد مثلا تمیزی و سال ساخت و حتی محل قرار گیری کانیتینر. اما به طور کلی قیمت حدودی برای مدل های 6 متری که در داخل ایران نیز تولید می شوند چیزی بین 3.5 تا 5 میلیون برای هر عدد است. شاید تا اینجای کار فکر کرده باشید که ساخت خانه با کانتینر نهایتا به چندین مدل ساده که از دو یا سه عدد کانتینر تشکیل شده منتهی می شود. اما اینگونه نیست، شکل اول در پایین یک خانه کامل و بسیار لوکس را نشان می دهد که از 14 عدد کانتینر ساخته شده و مساحتی بالغ بر 370 متر مربع دارد.

ساخت-خانه-با-کانتینر (5)

ساخت-خانه-با-کانتینر (30)

ساخت-خانه-با-کانتینر (32)

ساخت-خانه-با-کانتینر (1)

ساخت-خانه-با-کانتینر (4)

خانه ای که در شکل اول پایین مشاهده می کنید یک خانه کانتینری با مساحت 60 متر مربع است. این مقدار مساحت به 4 عدد کانتینر نیاز دارد که با 15 تا 20 میلیون خریداری می شود. البته مدل های 12 متری گران تر بوده و برای هر عدد تقریبا بین 5.5 تا 6.5 میلیون تومان باید هزینه کنید. کانتینرهای دست دوم قیمت پایین تری دارند اما خیلی مهم است که قبل از خرید خودتان از کانتینرها دیدن کنید تا بر اثر ضربه تو رفتگی یا خرابی نداشته باشند. باقی هزینه ساخت و سفارشی ساز همانند خانه های معمولی انجام می شود اما در نهایت هزینه تمام شده از ساختمان های معمولی پایین تر خواهد شد.

ساخت-خانه-با-کانتینر (35)

ساخت-خانه-با-کانتینر (39)

ساخت-خانه-با-کانتینر (31)

ساخت-خانه-با-کانتینر (29)

ساخت-خانه-با-کانتینر (25)

در پروسه ساخت خانه با کانتینر، نمای داخلی کانتینرها می تواند طوری طراحی شود که وقتی درون آن قرار می گیرید باورش سخت خواهد بود که درون یک کانتینر هستید. شکل های زیر بخوبی این موضوع را نشان می دهد. پوشاندن دیوارها، سقف و کف خانه با انواع کفپوش ها درست مانند یک خانه معمولی امکان پذیر بوده و هیچ تفاوتی با آن ندارد. برای کف می توان از کفپوش های چوبی و برای سقف نیز از سقف های کاذب و پی وی سی استفاده کرد. البته نمای خارجی هم قابل تزیین است. می توانید تمام نما را با پنل های چوبی یا ساندویچی پی وی سی بپوشانید طوری که دیگر اثری از خانه های کانتینری نباشد.

ساخت-خانه-با-کانتینر (6)

ساخت-خانه-با-کانتینر (7)

ساخت-خانه-با-کانتینر (3)

ساخت-خانه-با-کانتینر (2)

ساخت-خانه-با-کانتینر (10)

ساخت-خانه-با-کانتینر (12)

ساخت-خانه-با-کانتینر (11)

ساخت-خانه-با-کانتینر (8)

در ایران شاید ساخت خانه های کانتینری در سطح شهر چندان محبوبیت نداشته باشد اما در مکان هایی که با کمبود مصالح روبرو هستند یا در مناطق صعب العبور و دورافتاده قرار گرفته اند بهترین انتخاب قطعا استفاده از کانکس و کانتینر است. خانه های ویلایی و باغی نیز خیلی مزایا از این طریق نصیبشان خواهد شد که مهم ترین آن کاهش چشم گیر هزینه ها خواهد بود. شکل های زیر تعداد از ساختمان های کانکسی و کانتینری ساخته شده در داخل کشور را نشان می دهد که بخوبی اجرا شده اند و دست کمی از مدل های خارجی ندارند.

ساخت-خانه-با-کانتینر (14)

ساخت-خانه-با-کانتینر (15)

ساخت-خانه-با-کانتینر (13)

ساخت-خانه-با-کانتینر (17)

ساخت-خانه-با-کانتینر (18)

ساخت-خانه-با-کانتینر (20)

ساخت-خانه-با-کانتینر (26)

ساخت-خانه-با-کانتینر (9)

ساخت-خانه-با-کانتینر (27)

ساخت-خانه-با-کانتینر (28)

ساخت-خانه-با-کانتینر (22)

ساخت-خانه-با-کانتینر (23)

ساخت-خانه-با-کانتینر (24)

ساخت خانه با کانتینر

ساخت-خانه-با-کانتینر (29)