ایده های شگفت انگیز برای ساخت تاج تخت خواب با وسایلی ساده

 

قاعدتا وقتی وسیله ای را خودتان با نهایت دقت می سازید، دوست دارید همیشه در معرض دید بوده و به آن ببالید چرا که باعث آرامش و خوشحالی شما می شود. ساخت تاج تخت خواب با مجموعه ای وسایل ساده به روش خلاقانه دقیقا می توانند چنین حسی را درون شما ایجاد کند و از آنجایی که اتاق خواب باید جایی آرامش بخش و راحت برای ما باشد، حضور چنین وسیله ای در اطراف مان، شدیدا بروی حس و حال ما تاثیر مثبت می گذارد.

یک اتاق خواب ایده آل، نه تنها از نظر چیدمان و کارایی بلکه از لحاظ زیبایی ظاهری هم باید حسی خوش درون ما ایجاد کند. نیازی به وسایل و مبلمان زیاد و گران قیمت نیست، واقعیت این است که هر چه وسایل اطرافتان کمتر باشد، زندگی راحت تری خواهید داشت. بجای خرید وسایل اضافی و دکوری، می توانید با ساخت تاج تخت خواب یا تزیین تخت خواب توسط خودتان، محیطی بسیار شیک و دوست داشتنی در اتاق خوابتان خلق کنید. در این پست ایده هایی را معرفی خواهم کرد که همه ما با اندکی پشتکار می توانیم آنها را اجرایی کنیم. لطفا برای آشنایی بیشتر تا پایان همراه ما باشید.

تا زمانی که اقدام به ساخت تاج تخت نکنید، متوجه نخواهید شد که روند انجام کار به چه صورت است. اما لازم نیست نگران باشید این کار اصلا سخت نیست. ابتدا بهتر است با ایده های ساده شروع کنید مثلا تاج پارچه ای که از بدنه فومی و تخته نئوپان و ام دی اف ساخته شده است. ابتدا تخته چوب خود را به اندازه و شکل دلخواهتان ببرید سپس فوم را در بالای تخته بریده شده قرار داده و در نهایت روی تاج را با پارچه مورد نظرتان بپوشانید. لازم نیست نگران پشت تخته باشید چرا که کسی پشت آنرا نمی بیند.

ساخت-تاج-تخت-خواب (1)

ساخت-تاج-تخت-خواب (2)

ساخت-تاج-تخت-خواب (3)

ساخت-تاج-تخت-خواب (4)

ساخت-تاج-تخت-خواب (5)

ساخت-تاج-تخت-خواب (6)

ساخت-تاج-تخت-خواب (7)

ساخت-تاج-تخت-خواب (8)

ساخت-تاج-تخت-خواب (9)

برای ساخت تاج تخت خواب حتما نباید سراغ مدل های حجیم و بزرگ بروید، خیلی ها ترجیح می دهند تاج تخت خوابشان جسه کوچکی داشته باشد مانند مدلی که در شکل های زیر مشاهده می کنید. چنین تاجی را می شود به روش های گوناگون تزیین و شخصی سازی کرد. حتی می توانید از نوع چوب متفاوت یا شکل متفاوت متناسب با دکور اتاق خوابتان استفاده کنید. تنها هزینه ایی که برای ساخت این این تاج باید بپردازید خرید تخته چوب و چند عدد میخ است، کل هزینه شاید حدود 100 هزار تومان شود.

ساخت-تاج-تخت-خواب (10)

ساخت-تاج-تخت-خواب (11)

ساخت-تاج-تخت-خواب (12)

ساخت-تاج-تخت-خواب (13)

ساخت-تاج-تخت-خواب (14)

ساخت-تاج-تخت-خواب (15)

ساخت بعضی از تاج ها کمترین کار را می طلبد. حتما دیده اید که برخی افراد چه استفاده خلاقانه ای از لوازم دور ریخته شده می کنند. یک ایده برای ساخت تاج تخت خواب می تواند استفاده از همین وسایل دور ریختنی باشد. مثلا در شکل پایین از درب پنجره خانه های قدیمی ایرانی استفاده شده. در این نمونه بخصوص چهار عدد درب پنجره بعنوان تاج تخت قرار گرفته است. این تاج ساده و خلاقانه از دو عدد درب پنجره بلند کنار هم و دو عدد کوتاه قد در اطراف آنها تشکیل شده و برای زیبایی و روشنایی بیشتر به رنگ فیروزه ای رنگ آمیزی شده اند.

ساخت-تاج-تخت-خواب (16)

ساخت-تاج-تخت-خواب (18)

ساخت-تاج-تخت-خواب (19)

ساخت-تاج-تخت-خواب (17)

آویزان کردن پارچه ها طرح دار روی دیوار پشت تخت خواب ایده ای قدیمی ولی سودمند و کارا برای استفاده بعنوان تاج تخت خواب است. یک مزیت بزرگ این طرح، قابلیت تعویض آسان و کم هزینه بودن آن است. ضمنا مطابق با سبک چیدمان اتاق می توانید نوع پارچه را عوض کنید، در نتیجه این روش در هر سبکی قابل استفاده است. اگر هم این طرح خیلی بنظرتان ساده و ناکافی است، بهترین گزینه استفاده از پنل های چوبی و تزیین و رنگ آمیزی این پنل هاست. شکل های پایین بخوبی این موضوع را نشان می دهند.

ساخت-تاج-تخت-خواب (20)

ساخت-تاج-تخت-خواب (21)

ساخت-تاج-تخت-خواب (22)

ساخت-تاج-تخت-خواب (23)

یکی از جالب ترین ایده ها برای ساخت تاج تخت خواب، نقاشی طرح آن روی دیوار بدون استفاده از تاج واقعی است. در حقیقت با این کار فقط تصوری از حضور تاج را ایجاد کرده اید و خبری از تاج واقعی نیست. البته بجای نقاشی طرح تاج بروی دیوار، روش ارزان تر دیگری هم وجود دارد و آن استفاده از نوارچسب های تزیینی یا مقوای کاردستی است. تاج تخت خواب زیر با رنگ آمیزی، نوارچسب و کاغذ مقوا درست شده. در حقیقت تمام شکل های هندسی ایجاد شده روی دیوار، با کمک نوارچسب های تزیینی و مخصوص کاردستی بروی دیوار ایجاد شده است.

ساخت-تاج-تخت-خواب (24)

ساخت-تاج-تخت-خواب (25)

ساخت-تاج-تخت-خواب (26)

ساخت-تاج-تخت-خواب (27)

ساخت-تاج-تخت-خواب (28)

ساخت-تاج-تخت-خواب (29)

ساخت-تاج-تخت-خواب (30)

ساخت-تاج-تخت-خواب (31)

ساخت-تاج-تخت-خواب (32)

ساخت تاج تخت خواب

ساخت-تاج-تخت-خواب (33)