روش های جدید و منحصر بفرد برای طراحی سیستم روشنایی خانه

روشنایی در خانه یک نکته بسیار مهم است که باید مورد توجه اساسی قرار بگیرد، هدف از طراحی سیستم روشنایی خانه فقط درخشان کردن خانه نیست. با وجود تکنولوژی پیشرفته و خلاقیت در علم طراحی، می توان هر حس و حالتی را که می پسندید در اتاق خود بوجود آورید. هر اتاقی ویژگی ها و خصوصیات خاص خودش را دارد که تا حدود زیادی توسط فضای موجود، کاربرد و نیازهایی مالک از آن اتاق، تعریف می شود. برای روشنایی خانه سیستم های بسیار متنوعی از لامپ های رومیزی و دیواری گرفته تا لوسترهای مجلل سقفی وجود دارند، اما بنظر می رسد نوع وسایل روشن کننده محیط بی اهمیت باشد اگر ندانید کجا و چگونه از آن استفاده کنید. برای نورپردازی صحیح در اتاق نکاتی وجود دارد که باید قبل از طراحی اتاق با آنها آشنایی داشته باشید.

اولین نکته نیاز به وجود سه لایه روشنایی در اتاق است، ابتدا روشنایی اصلی قرار می گیرد و طوری طراحی می شود که کل محیط را روشن کند. در این لایه، چراغ روشنایی معمولا در مرکز سقف اتاق نصب می شود. لایه دوم سوم نیز نورپزدازی ویژه و اضافی است که برای ایجاد تمرکز و دقت بروی وسایل دکوری استفاده می شود. برای مثال چراغ های دیواری که بالا یا طرفین تابلوهای نقاشی شده و عکس های منظره قرار می گیرند یا شمع هایی که در اتاق غذاخوری یا اتاق خواب برای ایجاد فضایی گرم و رمانتیک بکار می روند. تمامی این موارد جز روشنایی ویژه محسوب می شود.

چراغ هایی که روشنایی اصلی را برعهده دارند باید تقریبا در هر 20 تا 25 متر در خانه نصب شوند، فقط توجه داشته باشید که در هر اتاق نباید بیشتر از سه چراغ برای روشنایی اصلی مورد استفاده قرار بگیرد. در اتاق نشیمن که یک محیط خانوادگی است روشنایی باید به صورت کامل و برابر در تمامی مکان ها وجود داشته باشد، در چنین شرایطی حتی گوشه های تاریک نشیمن را باید با لامپ های رومیزی و اضافه روشن نگاه دارید.

interior-lighting-design (1)

interior-lighting-design (1)

interior-lighting-design (2)

interior-lighting-design (3)

interior-lighting-design (4)

interior-lighting-design (5)

interior-lighting-design (6)

interior-lighting-design (7)

interior-lighting-design (8)

interior-lighting-design (9)

interior-lighting-design (10)

interior-lighting-design (11)

interior-lighting-design (12)

طراحی سیستم روشنایی خانه

interior-lighting-design (13)

, , , ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
روش های جدید و منحصر بفرد برای طراحی سیستم روشنایی خانه
5 (100%) 1 vote