انواع رنگ کاشی حمام با طرح های متنوع مناسب حمام های کوچک

 

انتخاب رنگ کاشی حمام، 80 درصد از دیزاین حمام را تشکیل می دهد به همین خاطر بسیار مهم است که رنگ کاشی خود را با اطلاع قبلی و با آگاهی کامل انتخاب کنید. همانطور که می دانید هیچ چیز مانند کاشی نمی تواند یک حمام را لوکس و فرح بخش نشان دهد. برای بازسازی حمام هم یک تعویض رنگ ساده، تاثیر شگرفی روی حالت حمام خواهد گذاشت. در این پست با انواع مختلف کاشی با رنگ های متنوع روبرو خواهید شد که برای هر حمامی با هر شکلی مناسب خواهند بود.

معمولا وقتی تصمیم به بازسازی دکوراسیون حمام می گیریم، شکل و رنگ کاشی و همینطور چینش آنها را از قبل انتخاب می کنیم. نوع کاشی هم طبیعتا به سلیقه شما برمی گردد. برخی از کاشی های خاص و تک خوششان می آید و برخی دیگر هم فقط بدنبال طرح های ساده اما شیک مانند کاشی های مستطیلی ساده (کاشی مترو) هستند. توجه داشته باشید که حتما نیاز نیست فقط از یک نوع کاشی در دیزاین حمام استفاده کنید گاهی اوقات اگر فضا به شما اجازه بدهد می توانید تا سه شکل و رنگ کاشی حمام متفاوت را برای یک فضا انتخاب کنید.

رنگ-کاشی-حمام (4)

اگر از چند طرح کاشی خوشتان آمده می توانید نهایتا تا سه طرح متفاوت را در حمام خود نصب کنید. هر کدام از کاشی ها که رنگ یا طرح خاصی دارد، باید بعنوان نقطه کانونی یا محور اصلی دیزاین خود انتخاب کنید. این کاشی باید به صورت تاکیدی در حمام نصب شود. اگر همه طرح هایی که انتخاب کرده اید ساده و بدون رنگ هستند (مانند کاشی های مترویی) بهتر است کاشی های رنگی دیگری را هم به صورت تاکیدی کنار آنها بکار ببرید. در این مورد مدل کاشی های سکه ای خیلی عالی با کاشی های ساده و سفید ترکیب می شوند.

رنگ-کاشی-حمام (29)

رنگ-کاشی-حمام (30)

رنگ-کاشی-حمام (7)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

رنگ-کاشی-حمام (2)

رنگ-کاشی-حمام (3)

کاشی هایی که برای حمام انتخاب می کنید نهایتا سه نوع خواهند داشت، یکی برای کف، یکی برای دیوار و یکی برای سقف. هر سه نوع کاشی می تواند یکی باشد. اما برای جذابیت بیشتر توصیه می کنیم که یک قسمت از حمام را با کاشی متفاوتی تزیین کنید. این کاشی خاص می تواند به صورت یک نوار باریک در وسط دیوار باشد یا اینکه فقط یک دیوار حمام را بپوشاند. در انتخاب طرح و رنگ کاشی حمام اصلا لازم نیست بترسید. اگر بر اساس قوانین و با ایده گیری از طرح های زیر پیش بروید، هیچ مشکلی نخواهید داشت.

رنگ-کاشی-حمام (6)

رنگ-کاشی-حمام (8)

رنگ-کاشی-حمام (9)

رنگ-کاشی-حمام (10)

رنگ-کاشی-حمام (11)

رنگ-کاشی-حمام (13)

فقط رنگ کاشی حمام نیست که تنوع مدل ها را بالا می برد. شکل و طرح هم به این تنوع می افزاید. حمام مکانی بسیار عالی برای نشان دادن علایق شخصی و ذوق هنری ما است بنابراین این قسمت از خانه را دست کم نگیرید و از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. قیمت برخی کاشی های خاص و لوکس برای هر متر مربع معمولا خیلی گران تر از مدل های ساده و معمولی است اما از آنجایی که با محیطی کوچکی مثل حمام سروکار داریم، هزینه تمام شده برای خرید و نصب این کاشی ها زیاد نخواهد شد.

رنگ-کاشی-حمام (14)

رنگ-کاشی-حمام (15)

رنگ-کاشی-حمام (12)

رنگ-کاشی-حمام (16)

رنگ-کاشی-حمام (17)

رنگ-کاشی-حمام (18)

قبل از انتخاب نوع و رنگ کاشی حمام تان باید مسئله نگهداری و نظافت آنها را در نظر داشته باشید. مسلما رنگ کاشی روشن مانند سفید زودتر نیاز به نظافت پیدا می کند تا همیشه تازه و براق بماند از طرفی برخی کاشی های رنگی مانند آبی یا خاکستری لک و کدری را خیلی کمتر نشان می دهند. کاشی های سنگی چون خلل و فرج زیادی دارند نظافت و نگهداری از آنها سخت است اما کاشی هایی شیشه ای براق و کاشی های پرسلینی شرایط خیلی بهتری دارند. البته حواستان باشد که کاشی های شیشه ای را برای کف حمام انتخاب نکنید چون بسیار لیز هستند.

رنگ-کاشی-حمام (19)

رنگ-کاشی-حمام (20)

رنگ-کاشی-حمام (21)

رنگ-کاشی-حمام (22)

رنگ-کاشی-حمام (23)

اندازه کاشی هم بحث مهم دیگری در انتخاب کاشی حمام است. امروزه کاشی های بزرگ برای حمام بسیار محبوب شده اند خصوصا برای کف حمام. اگر شما هم می خواهید از کاشی های سایز بزرگ استفاده کنید، توصیه می کنم در کنار آنها از کاشی های سایز کوچک نیز استفاده کنید. برای مثال اگر کاشی دیوارها بزرگ هستند (مثلا با اندازه 30 در 60)  برای کف حمام می توانید از همین مدل کاشی ولی با اندازه کوچکتر مثلا سایز 5 در 5 سانتی متر استفاده کنید. با این کار هم کف حمام ضد لغزش می شود و هم دیزاین جالب و متنوعی خواهید داشت.

رنگ-کاشی-حمام (25)

رنگ-کاشی-حمام (26)

رنگ-کاشی-حمام (27)

رنگ-کاشی-حمام (28)

رنگ-کاشی-حمام (1)

رنگ کاشی حمام

رنگ-کاشی-حمام (24)