رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

بروز شده در 98/5/31

قهوه ای رنگی است که اغلب توجه کافی به آن نمی شود در حالی که یکی از رنگ های بسیار مهم در دکوراسیون داخلی بشمار می آید. دانستن اینکه رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود می تواند خود خیلی از این بدبینی و بی توجهی ها بکاهد. در این پست به طور مفصل درباره ترکیب های شیک و جالب رنگ قهوه ای بحث خواهیم کرد. لطفا تا پایان همراه ما باشید.

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود؟ [ معرفی 7 ترکیب رنگی شیک ]

قهوه ای یادآور رنگ زمین و چوب است اما مفهوم های دیگری هم دارد. قهوه ای نماد امنیت، سکون، گرما و صداقت است. حتما می دانید که قهوه ای رنگی خنثی و طبیعی است در نتیجه با بسیاری از رنگ ها ترکیب می شود، درست مانند سفید که تقریبا با تمامی رنگ ها ست می شود. این دو رنگ یعنی سفید و قهوه ای، رنگ هایی هستند که به وفور د ر تمامی ابزار و وسایل منزل، پوشاک و هر چیز دیگری مورد استفاده  قرار می گیرند زیرا دارای جذابیت و حس بسیار خوبی می باشند. در این پست نگاهی به زیباترین ترکیب های رنگی که قهوه ای جزء اصلی آنهاست خواهیم انداخت.

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (18)

ترکیب قهوه ای و آبی

قهوه ای رنگی گرم است، آبی رنگی سرد و جزء رنگ های اصلی (RGB) بحساب می آید. اما این دو رنگ در طبیعت حضوری چشم گیر دارند: در زمستان یا پاییز درختان قهوه ای رنگ در زمینه آسمان آبی قرار می گیرند یا ساحل در برابر اقیانوس آبی. آّبی نماد وقار، آرامش و قهوه ای نمادی از سادگی و استقامت است. ترکیب این دو رنگ که به میزان زیادی در طبیعت تکرار شده و بنوعی نمک رنگ های دنیا حساب می شوند، نشان دهنده چیزی جز راستی و درستی نیست و دریت به همین دلیل است که در طبیعت می توان بسیاری از مواد و اجزای تشکیل دهنده آن را از رنگ بسیار محبوب قهوه اب مشاهده کرد؛ تنه درختان، برگ های مختلف و حتی برگ های خشک و بسیاری دیگر گزینه ها. حتی اگر به ترگیب و رنگبندی ابزار آرمش در پارک های تجه کنید می توان رنگ های آبی و قهوه ای را در تمامی اجزای آنها به راحای مشاهده کرد؛ مجسمه ها، میز  و صندلی های نصب شده در پارک، وسایل بازی کودکان و…

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (2)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (3)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (4)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (5)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (6)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (7)

قهوه ای و سبز

درست مانند ترکیب قهوه ای و آبی که ما را به طبیعت می برد، ترکیب سبز و قهوه ای نیز چنین تاثیری دارد. بهترین مثال خود درخت است که تنه، ساقه و شاخه های قهوه ای رنگ آن با رنگ سبز برگ به زیبا ترکیب می شود. سبز و قهوه ای در کنار هم فضای گرم و زیبا در عین سادگی بوجود می آورند. البته ویژگی های مهم دیگری از قبیل استراحت، سلامتی و صلح نیز با این ترکیب به زندگی ما وارد می شود. کافی است به مواقعی که سیزده بدر به جنگل می روید فکر کنید تا اثر مهم این ترکیب را درون تان احساس کنید. اصولاً استفاده از رنگ های مختلف به چند جهت انجام می شود؛ هم به جهت ایجاد ترکیبی مناسب و در تناسب با روح انسان و هم به جهت ایجاد دید بصری بسیار ایدئال. رنگ های سبز و قهوه ای با توجه به القاء آرامش، سرزندگی، استقامت و پایداری می تواند همان ترکیب افسانه ای در کنار هم باشند، می توان آن را در منازل به راحتی استفاده کرد، می توان آن را در پارک ها و مراکز تفریحی به کار برد، می توان آن را در چیدمان و دکوراسیون فضای داخلی-بیرونی و هر جایی استفاده کرد. موارد استفاده چنین رنگ های بسیار زیاد و متنوع می باشد.

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (9)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (8)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (10)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (11)

قهوه ای و نارنجی

وقتی در مورد اینکه رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود فکر می کنید احتمال اینکه  انتظار این مورد را داشته باشید بسیار کم است، اما واقعیت این است که قهوه ای و نارنجی تفاوت چندانی با هم ندارند. هر دو رنگی گرم، قوی و البته خودمانی هستند. وقتی قهوه ای و نارنجی هر دو به صورت پر رنگ باهم ترکیب شوند فضای خیلی صمیمی و دنج دیده خواهد شد. نارنجی مانند قهوه ای، نوعی احساس تعلق به فضا درون انسان ایجاد می کند. حتی ترکیب پر رنگ قهوه ای و سبز نوعی حالت تک رنگی در فضا ایجاد می کند که خود آرامش بخش است.

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (12)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (13)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (14)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (15)

قهوه ای و سفید

احتمالا اولین پاسخی که در رابطه با سوال رنگ قهوه ای با چه رنگی ست می شود خواهید شنید، رنگ سفید است. ترکیب رنگ قهوه ای و سفید از زمان پیدایش جهان حضور داشته و به همین خاطر ترکیب این دو، حالتی کلاسیک درست مانند سیاه و سفید دارد. قهوه ای و سفید ترکیبی شدیدا گیرنده و برجسته است. در خانه هایی با دکوراسیون مدرن، مینیمال و معاصر و امروزی این ترکیب به بهترین شکل جواب می دهد. جالب تر اینجاست که دقیقا به همین میزان هم در دکوراسیون های سنتی و روستیک عالی جواب می دهد.

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (16)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (17)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (19)

قهوه ای و صورتی

قهوه ای مانند برادر بزرگ تر تمام رنگ هاست. دلیل این موضوع بازهم در طبیعت پیداست. قهوه ای رنگ خاکی است که گل های رنگارنگ در آن رشد کرده و شکوفا می شوند. به همین خاطر ترکیب صورتی و قهوه ای هم ترکیبی فوق العاده لطیف و شیرین است. اگر خواستار دکوراسیونی زنانه هستید یا اینکه می خواهید اتاق خواب خود را تزیین کنید، شک نکنید یکی از بهترین ترکیب ها همین مورد است. صورتی زیبایی رنگ قهوه ای را بیشتر نشان می دهد و قهوه ای حکم متعادل کننده فضا را بر عهده خواهد داشت.

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (20)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (21)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (22)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (23)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (24)

قهوه ای و بنفش

ترکیب قهوه ای و بنفش درست مانند مدل بالا رنگی زنانه شناخته می شود اما لوکسی و کلاس آن بالاتر است. بنابراین برای نشان دادن دکوراسیون لوکس مثلا اتاق خواب چنین ترکیبی می تواند خیلی عالی جواب دهد.

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (25)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (26)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (27)

قهوه ای و خاکستری

قهوه ای و خاکستری ترکیب یکی دیگر از ترکیب های بسیار زیباست. خاکستری رنگی سرد و متعادل است در حالی که قهوه ای گرم بوده و خیلی راحت با چشم ارتباط برقرار می کند. قهوه ای و خاکستری بایکدیگر ترکیبی قابل توجه بوجود می آورند و در دکوراسیون داخلی خیلی آرام و خاضع و در عین حال کاربردی دیده می شوند. گاهی میل و رغبت در طراحی ای داخلی این است که از رنگ های متضاد در چیدمان و ترکیب بندی های داخلی استفاده شود اما گاهی نیز می توان با خیالی راحت از رنگ های تیره استفاده کرد، رنگ هایی که می توانند علاوه بر زیبایی، حس آرامش و سکون و البته پیام دهنده مهرباتی نیز باشند.

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (28)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (29)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (30)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (31)

رنگ-قهوه-ای-با-چه-رنگی-ست-می-شود (32)