بهترین مدل های رنگ دیوار اتاق کودک با تم تیره + 30 مدل عکس

 

هنگامی که دکوراسیون اتاق کودک را تزیین و طراحی می کنید، احتمال اینکه از رنگ های آبی، صورتی و زرد استفاده کنید بسیار زیاد است. رنگ دیوار اتاق کودک معمولا از بین این رنگ ها انتخاب می شود که روشی امتحان پس داده است. اما عکس ها و مدل هایی که در این پست مشاهده خواهید کرد، رویه ای کاملا متفاوت از مدل های مرسوم را در پیش گرفته اند. با وجود رنگ هایی مانند سیاه، قرمز، آبی تیره، بسیاری از طراحان داخلی بدنبال پیدا کردن راهی مناسب برای آوردن چنین رنگ هایی به دکوراسیون های شاد و پر انرژی اتاق کودکان و نوجوانان هستند.

تمام اتاق هایی که در این پست مشاهده می کنید نقش یک مکان تسکین دهنده و آرامش بخش را برای کودکان ایفا می کنند، مکانی که در آن می خوابند، مطالعه می کنند و برای سال های سال زندگی می کنند. همانطور که در مطالب پیشین گفتم امروزه اکثر والدین تمایل دارند اتاقی را برای فرزندشان طراحی کنند که همزمان با سن کودک رشد کرده و در دوران بزرگسالی نیز بدون ایجاد تغییرات گسترده همچنان قابل استفاده باشد. طرح ها و تم های بچگانه در دکوراسیون اتاق خیلی خودنمایی می کنند و در نتیجه برای سنین بزرگسالی و نوجوانی مناسب نبوده و فرزندتان از تم بچگانه احساس آزردگی خواهد کرذ. رنگ دیوار اتاق کودک اصلی ترین بخشی است که در انتخاب آن باید بسیار هوشمندانه عمل کنید.

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (30)

اتاق خواب زیر برای دو نفر طراحی شده و به همین خاطر فضای بزرگی دارد. تقسیم یک اتاق بزرگ بین دو کودک بهتر از اتاق خواب های جدا گانه است چرا که هم فضای بیشتری در اختیار هر دو نفر قرار خواهد گرفت و هم در مطالعه، انجام تکالیف و بازیهای خلاقانه با یکدیگر مشارکت بیشتری خواهند داشت. تم اتاق همانطور که مشخص است سفید و سیاه بوده و دکوراسیون نیز کاملا مدرن و مینیمال است ولی با اینحال از رنگ شاد زرد در کنار دکوری های جالب نیز استفاده شده است. روی دیوارها نیز جملاتی تهیج کننده مانند work hard یا سخت کار کن و همینطور خواب برای افراد ضعیف است به چشم می خورد.

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (1)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (2)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (3)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (4)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (5)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (6)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (7)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (8)

رنگ دیوار اتاق کودک پسر یا دختر حتما نباید خالی از رنگ های آبی یا صورتی باشد، حتی در اتاق پسرانه نیز می توان رنگ صورتی را به میزان کم و به صورت تاکیدی در کنار رنگ آبی تیره وارد دکوراسیون کرد. البته صورتی روشن حالتی بچه گانه دارد در حالی که صورتی تیره آرام تر است برای دکوراسیون های تیره صورتی نقش متعادل کننده فضا را ایفا می کند. برای تزیین اتاق کودک نیز بهتر است در کنار رنگ، از دکوری های دیواری خلاقانه نیز استفاده کنید، ذیوار پشت یا کنار تخت خواب یکی از بهترین مکان ها برای نصب دکوری ها یا استیکرهای دیواری است.

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (9)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (10)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (11)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (12)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (13)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (14)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (15)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (16)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (17)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (18)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (19)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (20)

دیوار تاکیدی در دکوراسیون اتاق کودک درست مانند اتاق بزرگسالان بسیار تاثیر گذار است، خصوصا اگر فضایی کوچک در اختیار دارید. در فضاهای کوچک و کم نور نمی شود از رنگ های تیره بعنوان رنگ اصلی یا تم اصلی اتاق استفاده کرد. در چنین شرایطی دیوار تاکیدی به کمک ما می آید. در این روش می توانید سه دیوار اتاق را به رنگ روشن مثلا سفید در آورید و یک دیوار را به رنگ مشکی یا قهوه ای بسیار تیره انتخاب کنید، مانند اتاق خواب زیر که با هوشمندی دیوار پشت تخت خواب را برای این کار انتخاب کرده است.

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (21)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (22)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (23)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (29)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (34)

یک ایده جالب دیگر برای رنگ دیوار اتاق کودک استفاده از رنگ تخته سیاه است. در این روش هم درست مانند روش بالا کافی است یک دیوار را بعنوان دیوار تاکیدی انتخاب کرده و با رنگ تخته سیاه تزیین کنید. این دیوار می تواند هر دیواری باشد، دیواری که پشت تخت خواب قرار می گیرد یا دیواری که پشت میز تحریر. خوبی این رنگ ها قابل شست و شو بودن آنهاست که نگرانی بابت کثیفی دیوار را از بین می برد. با وجود چنین دیوارهایی فرزندتان خودش می تواند هر روز نقاشی دلخواهش را بروی دیوار کشیده و بعنوان دکوری جدید به دیگران معرفی کند.

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (24)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (28)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (25)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (26)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (27)

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (32)

برای اتاق های بزرگ رنگ های تیره بهترین راه برای گرم و دنج نشان دادن فضای اتاق است، خصوصا اگر اتاق خواب پنجره بزرگی دارد، در طول روز نور زیادی وارد اتاق شده و اگر رنگ دیوارها هم روشن باشند آنوقت دیگری خبری از آن حس دنج و تسکین دهنده نخواهد بود. اگر می خواهید اتاق خواب از لحاظ جنسیتی خنثی باشد، بهتر است فقط از ترکیب رنگ های تیره و روشن خنثی مانند سفید و قهوه ای یا سفید و خاکستری استفاده کرده و سپس رنگ های دخترانه یا پسرانه را با عناصری ساده مانند روتختی و روبالشی به اتاق خواب اضافه کنید.

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (33)

رنگ دیوار اتاق کودک

رنگ-دیوار-اتاق-کودک (31)