نحوه استفاده از رنگ تیره در دکوراسیون منزل مدرن و امروزی

 

رنگ تیره در دکوراسیون در اولین قدم ظاهری لوکس و باشکوه به فضای داخلی خانه می دهد و از همین جهت بسیاری از طراحان توصیه می کنند اگر فضایی کوچک یا متوسطی دارید و می خواهید با هزینه ای کم، منزل خود را لوکس و باکلاس نشان دهید، از رنگ های تیره مانند مشکی و البته خاکستری و قهوه ای تیره استفاده کنید. در این پست دو دستگاه آپارتمان را بررسی خواهیم کرد که علی رغم فضای کوچک از رنگ های تیره استفاده کرده اند که نتیجه آن فوق العاده عالی از آب درآمده است.

اگرچه رنگ های روشن و سفید امروزه بین خانه دارها بسیار محبوب و پرطرفدار هستند اما این روش رنگ آمیزی تنها راه برای تزیین خانه نیست. وقتی به رنگ های تیره مانند سیاه و خاکستری فکر می کنیم، ممکن است ابتدا احساس گرفتگی، سردی و ناخشنودی به ما دست دهد اما وقتی کار را به کاردان بسپارید، نتیجه های نهایی هر چیزی به غیر از گفته های بالا خواهد شد. خانه هایی که در این پست آورده شده اند از رنگ تیره در دکوراسیون داخلی، مانند  سیاه، خاکستری و قهوه ای تیره در کنار رنگ سفید استفاده می کنند تا فضایی بسیار شیک و لوکس را در عین سادگی خلق نمایند. این فضاها علاوه بر کارایی بالا، دلپذیر و صمیمی نیز دیده می شوند.

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (31)

همانطور که در بالا گفتم همه خانه دارها و خانواده ها اتاق نشیمنی روشن پر از نور آفتاب و رنگ های روشن نمی خواهند، بالاخره هر انسانی سلیقه خود را دارد و چقدر خوب است که برای این سلایق متفاوت نیز ارزش قایل بشیم. خانه ای که در زیر مشاهده می کنید متعلق به یکی از همین افراد است. در اینجا رنگ خاکستری بسیار لطیف توسط فرش اتاق نشیمن و لامپ ها، فضایی فوق العاده دعوت کننده و دلپذیر در نشیمن خانه بوجود آورده است. طراح با استفاده از دیوارهای تیره و پرده های سنگین توانسته به خوبی اتاق نشیمنی گرم و دلپذیر در طول شب و روز برای تماشای تلویزیون و فیلم طراحی کند.

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (1)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (2)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (3)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (4)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (5)

آشپزخانه نسبت به اتاق نشیمن اندکی روشن تر طراحی شده. مثلا در قسمت کابینت ها و جزیره و صفحه روکابینتی از رنگ سفید استفاده شده که تضاد جالبی با رنگ سیاه دیوار بغل ایجاد می کند. با دیدن این آشپزخانه زیبا حتما خواب صبحگاهی از سرتان خواهد پرید و با انرژی روز را آغاز خواهید کرد. آشپزخانه فضای بزرگی ندارد اما خیلی جلب توجه می کند. لامپ مهتابی باریک و مدرن روی جزیره و همینطور دیوار بین کابینتی تمام آینه ایی، در کنار گلدان های سرسبز تزیینی و کابینت هایکلاس، آشپزخانه لوکس و باشکوه در عین سادگی پدید آورده است.

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (6)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (7)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (8)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (9)

این آپارتمان دو خوابه است. اتاق خواب فرزندان به صورت مشترک بین دونفر تقسیم شده و اتاق خواب والدین نیز جداست. رنگ تیره در دکوارسیون هر دو اتاق خواب بکار رفته. در اتاق خواب کودکان از رنگ های تیره استفاده شده اما رنگ شاد و قوی زرد نیز حضوری تاثیر گذار و برابر دارد. اما اتاق خواب والدین اینطور نیست. اتاق والدین با رنگ های سفید، سیاه و خاکستری تزیین شده. تخت خواب، دیوار پشت تخت، و همینطور لامپ های آویز و پرده ها همگی رنگی تیره دارند در حالی که رنگ کفپوش، پرده ساتن، و بالش و روتختی روشن است. از مدل نورپردازی اتاق هم نباید غافل شد که درصد زیادی از روشنایی توسط لامپ های مخفی و توکار تامین می شود.

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (12)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (11)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (10)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (13)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (14)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (15)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (16)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (17)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (18)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (19)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (20)

خانه بعدی مانند مدل اول مدرن و کمینه گرا نیست اما باز هم از رنگ تیره در دکوراسیون استفاده وسیعی شده، در حقیقت همه رنگ های غالب در این خانه به سه دسته سفید، مشکی و خاکستری خلاصه می شود. در اتاق نشیمن یک عدد مبل دکمه دکمه فوق لوکس ایتالیایی قرار داده شده و کنار همین بخش میز و صندلی ناهارخوری به رنگ مشکی و آشپزخانه با کابینت های سفید مشکی قرار گرفته است. هر چه در این خانه مشاهده می کنید تضاد بین سفید و مشکی است اما در آشپزخانه مقداری جزئی رنگ مسی ظروف نیز خودنمایی می کند.

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (21)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (22)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (23)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (24)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (25)

ایده جالبی که می توان از این آپارتمان گرفت، ترکیب بسیار خوب ظروف مسی با دکوراسیون سفید مشکی است. ظروف مسی با درخششی که دارند، مانند چراغی روش، در زمینه تاریک آشپزخانه شدیدا خودنمایی می کنند. کانتر آشپزخانه مشکی و کابینت ها سفید بوده و عامل اصلی در شیکی ظاهر کلی آشپزخانه نیز همین است. اتاق خواب دیزاینی به مراتب روشن تر از اتاق اصلی خانه دارد و هدف اصلی اش بروی ایجاد محیطی آرام و نرم بوده که با تخت خواب بلند و پارچه ایش کاملا موفق شده است.

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (26)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (27)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (28)

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (29)

رنگ تیره در دکوراسیون

رنگ-تیره-در-دکوراسیون (30)