راهنمای انتخاب رنگ آشپزخانه با ایده های جدید و بروز

همه طراحان بر این موضوع تاکید دارند که دکوراسیون آشپزخانه باید انرژی بخش و الهام دهنده باشد. آشپزخانه مکانی است که می تواند آرام و تسکین دهنده یا شاد و جذاب طراحی شود. رنگ آشپزخانه بدون شک در ایجاد این حالات بیشترین و مهم ترین نقش را بازی می کند و به همین خاطر است که تقریبا تمامی خانه دارها هنگام انتخاب رنگ، خود را بین گزینه های زیاد سردرگم و نامطمئن می یابند. در انتخاب رنگ آشپزخانه کاملا صاحب اختیارید، به شما بستگی دارد که چه نقشی را برای دکوراسیون آشپزخانه خود انتخاب می کنید. اما به طور کلی بهترین رنگ برای آشپزخانه حالتی است که فضا را گرم و دعوت کننده نشان می دهد، فضایی که شما و افراد دیگر دوست دارید وقت بیشتری را در آن بگذرانید.

در این پست با آشپزخانه هایی آشنا خواهید شد که از انواع مختلف رنگ های موجود استفاده کرده اند و هر کدام ویژگی و هویت مخصوص به خود را دارند. می بینید که صاحبان آشپزخانه های زیر خود را محدود به هیچ قانونی نکرده اند و تا جای ممکن سعی کردند فضایی ایجاد کنند که خود در آن راحت و آسوده هستند. علاوه بر رنگ آشپزخانه، عوامل دیگری از قبیل چیدمان، پلان و ابزارآلات آشپزی در مدل های زیر به دقت انتخاب شده اند که با توجه به آنها می توانید نکات زیادی را برای اجرای در آشپزخانه خود فرا بگیرید.

رنگ-آشپزخانه (2)

اگر به رنگ های روشن، گرم و زنده علاقه دارید اما از طرفی نمی خواهید دکوراسیون آشپزخانه تان مانند رنگین کمان بنظر بیاید، بهتر است بیشتر با رنگ های مشابه کار کنید. برای این کار باید از چرخه رنگ ها استفاده کنید که در پست لینک داده شده کاملا به شرح آن پرداختیم، بر اساس همین چرخ فقط رنگ های نزدیک بهم را انتخاب کنید تا به بهترین نتیجه مطلوب برسید. برای مشخص شدن موضوع کافی است به آشپزخانه زیر نگاه کنید که از رنگ های گرم در کنار رنگ های سرد استفاده کرده است. رنگ های گرم و زنده مانند نارنجی و قرمز در کنار رنگ خنثی خاکستری و قهوه ای، فضایی بسیار پر انرژی و جذاب ایجاد کرده است.

رنگ-آشپزخانه (11)

مورد دوم برای افرادی است که به رنگ های سرد علاقه دارند. رنگ آشپزخانه زیر هم با توجه به چرخه رنگ های نزدیک بهم انتخاب شده اما رنگ های سرد مانند سایه های سبز و آبی چیرگی بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه دارند. در کنار رنگ سبز کابینت و آبی دیوار بین کابینت ها، رنگ مشکی روکابینتی و همچنین استیل یخچال بزرگ آشپزخانه نیز تاثیر گذاری زیادی دارند. خود آشپزخانه کوچک بوده و به سبک مدرن طراحی شده است اما رنگ های متنوع آنرا بسیار خواستنی و جادار نشان می دهد.

رنگ-آشپزخانه (4)

آشپزخانه سوم از رنگ زرد بعنوان رنگ اصلی استفاده می کند اما به میزان جزئی از رنگ های دیگر مانند قرمز و آبی نیز استفاده کرده است. تم کلی آشپزخانه بخاطر کابینت های یکدست سفید، خنثی است و به همین خاطر رنگ زرد بین کابینت ها سریعا خود را نشان داده و بعنوان رنگ اصلی شناخته می شود. در وسط آشپزخانه نیز صندلی های میز ناهارخوری چهار نفره هر کدام به رنگ های متفاوت از قبیل آبی، قرمز، قهوه ای و کرم انتخاب شده اند که با این کار جذابیت بیشتری به دکوراسیون خنثی آشپزخانه افزوده شده است.

رنگ-آشپزخانه (5)

یک ایده بسیار خوب برای یک آشپزخانه بسیار خاص؛ آشپزخانه زیر همانطور که در عکس مشخص است بسیار کوچک و باریک بوده طوری که شاید بطور همزمان بیشتر از دو نفر نتوانند در آن رفت و آمد کنند اما رنگ و جزئیاتی که برای آن انتخاب شده حقیقتا این فضای بسیار کوچک را لوکس و زیباتر از آشپزخانه هایی با فضای دو برابر بیشتر نشان می دهد. دیوار بین کابینت با سنگ مرمر سفید پوشیده شده در حالی که کابینت های کلاسیک به رنگ سبز زیتونی در آمده اند. با این ترکیب رنگ مطمئن خواهید بود که آشپزخانه تان برای سال های سال کلاس و زیبایی خود را حفظ خواهد کرد.

رنگ-آشپزخانه (7)

سیاه از جمله رنگ هایی است که کمتر کسی بخصوص در آشپزخانه سراغ آن می رود در حالی که اگر همین رنگ با ترکیب مناسب در دکوراسیون استفاده شود، نتیجه آن چیزی کمتر از یک شاهکار نخواهد بود. آشپزخانه زیر دقیقا از همین روش استفاده کرده و فکر می کنم شما هم در نگاه اول از ان خوشتان بیاید. این یعنی همه چیز در این آشپزخانه درست انجام شده است. کابینت های مشکی در کنار کفپوش سرامیکی و دیوارهای کاشی کاری شده به رنگ روشن، فضایی بسیار خاص و ویژه در این آشپزخانه ایجاد کرده است.

رنگ-آشپزخانه (6)

در ادامه طرح های شیک دیگر را مشاهده خواهید فرمود:

رنگ-آشپزخانه (2)

رنگ-آشپزخانه (1)

رنگ-آشپزخانه (3)

رنگ-آشپزخانه (8)

رنگ-آشپزخانه (9)

رنگ-آشپزخانه (10)

رنگ-آشپزخانه (13)

رنگ-آشپزخانه (14)

رنگ-آشپزخانه (15)

رنگ-آشپزخانه (16)

رنگ-آشپزخانه (17)

رنگ-آشپزخانه (18)

رنگ-آشپزخانه (19)

رنگ-آشپزخانه (20)

رنگ-آشپزخانه (21)

رنگ-آشپزخانه (22)

رنگ-آشپزخانه (23)

رنگ-آشپزخانه (24)

رنگ-آشپزخانه (25)

رنگ-آشپزخانه (26)

رنگ-آشپزخانه (27)

رنگ آشپزخانه

رنگ-آشپزخانه (28)