راهنمای طراحی دیوار پشت تلویزیون با ایده های جذاب و شیک

برای افرادی که تلویزیون ال سی دی خود را بروی دیوار نصب می کنند وجود مدلی زیبا از طراحی دیوار پشت تلویزیون اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند. امروزه تلویزیون های ال سی دی در اکثر خانه ها وجود دارند. این تلویزیون ها به دلیل عمق و ضخامت کمی که دارند کمتر فضایی از خانه را اشغال می کنند و به همین دلیل عملکرد بهتری را از لحاظ زیبایی و کاربرد در دکوراسیون خانه ارائه می دهند بدون اینکه بر فضا غلبه کنند و در آن شکستگی بوجود بیاورند.  تلویزیون های ال سی دی به دلیل داشتن صفحۀ سیاه نسبتا بزرگ، در زمینه دیوار رنگی مانند یک سیاه چاله تمام نگاه ها را بخود جذب می کنند و از دیده شدن دیگر عناصر موجود در فضا جلوگیری می کنند.

با توجه به تغییر اساسی در ظاهر تلویزیون ها و همچنین میزان کارایی و عملکرد آنها، امروزه تلویزیون ال سی دی تبدیل به کالایی هوشمند در تمامی منازل گردیده و علاوه بر تماشای برنامه های مختلف تلویزیونی می توان استفاده های گوناگون دیگری از جمله گوش دادن به آهنگ، دیدن انواع فیلم ذخیره شده بر روی حافظه و… از آنها داشت به همین جهت، وقتی چنین وسیله با ارزشی وارد خانه می شود می بایستی نسبت به مکان قرارگیری و نصب آن دقت فراوان کرد. نصب ال سی دی ها بر روی دیوار، یکی از بهترین ایده هاست. همچنین در چنین شرایطی و برای زیباتر و ارزشمندتر شدن فضای پیرامونی آن می توان طراحی دیوار پشت تلویزیون را هم به شکل های متنوعی انجام داد.

و اما بسیاری از افراد دوست دارند تلویزیونی که بابت آن مبلغ زیادی پرداخت کرده اند به نقطه کانونی دکوراسیون نشیمن و پذیرایی آنها تبدیل شود بطوریکه همه نگاه ها را بخود جلب کند. در چنین شرایط دیوار پشت تلویزیون به موضوعی مهم تبدیل می شود. برای جلب توجه بیشتر به سمت تلویزیون می توانید با زدن رنگی متفاوت نسبت به دیگر دیوارهای موجود در نشیمن و پذیرایی خانه توجهات را به سمت این دیوار ویژه جلب کنید. حتی می توانید از دیوارپوش های پی وی سی یا ام دی اف در دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید تا نهایت تفاوت را بوجود آورده باشید. (تزئین دیوار دکوراسیون داخلی منزل با دیوارپوش سنگی دکوراتیو)

در کنار چنین ایده هایی برای طراحی دیوار پشت تلویزیون می توان از انواع برچسب و استیکرهایی که برای همین منظور طراحی شده اند نیز استفاده کرد. گاهی برخی از این برچسب ها در طرح هایی از طبیعت، گل و گیاه، درخت و برشی کوچک از طبیعت هستند که استفاده از آنها در فضای پشت ال سی دی می تواند خیره شدن به تلویزیون را به زندگی و حضور در طبیعت تشبیه نماید! که این ایده به شدت روحنواز و جالب خواهد بود.

گاهی اوقات برعکس شرایط بالا پیش می آید و عده زیادی ترجیح می دهند تلویزیون بر فضای دکوراسیون نشیمن غلبه نکند در این صورت نیز طراحی و تزئین دیوار پشت تلویزیون حتی اهمیتی بیشتر از خود تلویزیون پیدا می کند. طراحی هوشمندانه کمک می کند تلویزیون به نقطه کانونی (مرکز توجه بینایی) دکوراسیون خانه تبدیل نشود اما همچنان تاثیر خود را بر زیبایی دکوراسیون بگذارد. بهترین پشنهاد برای دیوار پشت تلویزیون استفاده از قاب عکس های دیواری است. معمولا بزرگترین دیوار نشیمن برای قرار دادن تلویزیون انتخاب می شود بنابراین می توانید این دیوار را با عکس های خاطره انگیز و زیبا پر کنید. البته لازم نسیت حتما از عکس استفاده کنید، می توانید از دکوری های دیواری زیبا مانند تابلو های هنری یا ساعت های دیوار نیز استفاده کنید. (انواع مدل تابلو های هنری مدرن برای دکوراسیون منزل)

نکته بسیار مهمی که در طراحی دیوار پشت تلویزیون و استفاده از طرحها و ایده های متنوع نباید فراموش کرد این است که در کنار استفاده از این طرحها، می توان و البته بایستی حتماً از عناصر و اِلمان های تکمیل کننده ای مانند میز تلویزیون زیبا، شلف و طبقات چوبی هماهنگ و چشمنواز، انواع ابزار و وسایل دکوراسیون مانند گلدان، مجسمه و… نیز به خوبی استفاده کرد. طرح دیوار پشت تلویزیون در کنار این اِلمان ها بسیار جذابتر و زیباتر دیده خواهد شد.

 

interior-wall-design-behind-the-tv (1)

interior-wall-design-behind-the-tv (1)

interior-wall-design-behind-the-tv (2)

interior-wall-design-behind-the-tv (3)

interior-wall-design-behind-the-tv (4)

interior-wall-design-behind-the-tv (5)

interior-wall-design-behind-the-tv (6)

interior-wall-design-behind-the-tv (7)

interior-wall-design-behind-the-tv (8)

interior-wall-design-behind-the-tv (9)

interior-wall-design-behind-the-tv (10)

interior-wall-design-behind-the-tv (11)

interior-wall-design-behind-the-tv (12)

طراحی دیوار پشت تلویزیون

interior-wall-design-behind-the-tv (13)

مطالب پر بازدید:

کاغذ دیواری مدرن و امروزی مناسب تمامی اتاق های منزل

مدل دکوراسیون داخلی پذیرایی و اتاق نشیمن / عکس

عکس اتاق خواب و مدل تخت دو نفره شیک و زیبا / تصاویر تختخواب

تصاویر بیشتر:

راهنمای طراحی دیوار پشت تلویزیون با ایده های جذاب و شیک

راهنمای طراحی دیوار پشت تلویزیون با ایده های جذاب و شیک

راهنمای طراحی دیوار پشت تلویزیون با ایده های جذاب و شیک

راهنمای طراحی دیوار پشت تلویزیون با ایده های جذاب و شیک