دکور حیاط کوچک با مبلمان ساده و باغچه های بسیار زیبا و کمجا

 

اگر از مردم درباره خانه شان بپرسید مطمئنم اکثر آنها دوست دارند منزلشان حیاط دار باشد ولو یک حیاط یا پاسیو کمجا. با استفاده از روش های جدید طراحی، تزیین دکور حیاط کوچک ساده تر از گذشته شده و همه خانه دارهایی که یک حیاط خلوت کوچک دارند می توانند به بهترین شکل از بودن در حیاط منزلشان لذت ببرند. ما در حیاط خانه نه تنها هوایی تازه می کنیم بلکه خستگی و افسردگی را از خود دور کرده و برای شروع روزی تازه انرژی می گیریم. اما برای گرفتن بیشترین کارایی از حیاط خانه، طراحی و زیباسازی آن موضوع بسیار مهمی است که در این مطلب می خواهم به معرفی چند مدل جالب در این زمینه بپردازم.

اگر بخواهیم یک حیاط شیک و راحت داشته باشیم باید از دیوارها گرفته تا کف و مبلمان قرار گرفته در حیاط، همگی به درستی طراحی و انتخاب شوند. در ادامه به معرفی حیاطی خواهم پرداخت که متعلق به یک زوج نسبتا جوان با چهار فرزند است. این خانواده پر جمعیت خواستار حیاطی بودند که برای همه اعضای خانواده و همینطور مهمانانشان فضایی فرح بخش و راحت فراهم کند. برای عملی کردن اینکار آنها تصمیم گرفتند کار را به یک شرکت طراحی حرفه ای در زمینه طراحی و تزیین دکور حیاط کوچک و همینطور باغ و فضای آزاد بسپارند.

دکور-حیاط-کوچک (1)

اعضای خانواده همگی افرادی شاد و پر انرژی هستند و به همین خاطر باید حیاطی طراحی میشد که کاملا مطابق با روحیه آنها باشد، در نتیجه هدف نهایی طراحی فضایی روشن، رنگارنگ و خلاقانه با محیط های جداگانه بود. در ادامه مشاهده خواهید کرد که حتی در چنین فضای کوچکی هم مکانی برای پخت و پز و قرار گیری کباب پز در نظر گرفته شده. برای غلبه بر مشکل کمبود فضا، استفاده از ایده های خلاقانه و جدید تنها راه موفقیت است. در اینجا نیز از باغچه های عمودی استفاده شده که علی رغم اشغال فضای کم، جای خالی یک باغچه کامل در خانه را پر کرده اند.

دکور-حیاط-کوچک (2)

دکور-حیاط-کوچک (4)

همینطور که در عکس ها مشاهده می کنید، تم بکا رفته در حیاط خانه صورتی و سفید است که با رنگ های سبز، قهوه ای و مشکی همراهی می شود. حیاط این خانه با هیچ متر و معیاری بزرگ محسوب نمی شود اما طراحان خلاق طوری همه چیز را سر جای خود قرار داده اند که در همان نگاه اول همه ما جذب زیبایی و صمیمیت آن می شویم. اصل مهم در طراحی و تزیین دکور حیاط کوچک نیز همین است، وقتی همه چیز درست انجام شده باشد، شما با یک نگاه تمامی جزئیات و عناصر را شناسایی کنید.

دکور-حیاط-کوچک (9)

دکور-حیاط-کوچک (10)

در حیاط خانه دو قسمت با مبلمان متفاوت در نظر گرفته شده، یکی از ست ها همان میز و صندلی ناهارخوری جمع و جوری است که حالتی رسمی تر داشته و برای میل غذا مناسب خواهد بود. ست دیگر دو مبل راحتی تک نفره بزرگ به رنگ صورتی هستند که در گوشه حیاط قرار گرفته و برای استراحت و لم دادن در فضای آزاد در نظر گرفته شده اند. محل قرار گیری این دو مبل راحتی هم بسیار جالب است، پلتفرمی شبیه نیم دایره از کف زمین بالا آمده و با کفپوش های چوبی تزیین شده است. حتی در این فضا هم استفاده از گل و گیاه طبیعی و شاداب فراموش نشده است.

دکور-حیاط-کوچک (3)

دکور-حیاط-کوچک (6)

وقتی از بالا به این حیاط نگاه می کنیم اصلا به ذهنمان خطور نمی کند که این حیاط کوچک و کمجا است. همه چیز سرجای خود قرار گرفته و البته چیزی که بیشتر از همه جلب نظر می کند دو دایره طراحی شده در کف حیاط است. وقتی از نزدیک نگاه می کنیم جزئیات بیشتر خود را نشان می دهد.  پلتفرم های چوبی که به صورت منحنی شکل در گوشه و کنار حیاط قرار گرفته اند دو نقش اساسی ایفا می کنند. اول اینکه بعنوان یک نیمکت چوبی بسیار زیبا مورد استفاده می شود و دوم باغچه ای کوچک نیز درون آنها قرار گرفته است.

دکور-حیاط-کوچک (5)

دکور-حیاط-کوچک (7)

گوشه یکی از دیوارها فضایی آشپزخانه مانند برای پخت و پز در فضای آزاد طراحی شده است. این آشپزخانه کوچک شامل کباب پز یا همان باربی کیو و کابینت و کانتر می باشد. جالب است بدانید که سیستم های آبیاری و نورپردازی این حیاط هوشمند بوده و می توان از طریق نصب کردن اپ خاص بروی گوشی هوشمند، آنها را کنترل کرد. حتی زمانی که مدت زمان زیادی خانه را ترک می کنید با گوشی خود می توانید سیستم آبیاری باغچه ها را فعال کنید.  فک می کنم شما هم با مشاهده این عکس با من هم عقیده اید که طراحی دکور حیاط کوچک این خانه زیباتر از این نمی توانست باشد. در ادامه دکور حیاط های دیگر را مشاهده خواهید فرمود.

دکور-حیاط-کوچک (8)

دکور-حیاط-کوچک (11)

دکور-حیاط-کوچک (12)

دکور-حیاط-کوچک (13)

دکور-حیاط-کوچک (14)

دکور-حیاط-کوچک (15)

دکور-حیاط-کوچک (16)

دکور-حیاط-کوچک (17)

دکور-حیاط-کوچک (18)

دکور-حیاط-کوچک (19)

دکور-حیاط-کوچک (20)

دکور-حیاط-کوچک (21)

دکور حیاط کوچک

دکور-حیاط-کوچک (22)