نحوه تزیین دکور بالای تخت خواب به شیوه ای ساده و تاثیر گذار

 

دکور بالای تخت از جمله روش های بسیار تاثیر گذار در زیباسازی دکوراسیون اتاق خواب است که توسط بسیاری از افراد نادیده گرفته می شود. به طور کلی دیوار پشت تخت خواب یا سقف بالای آنرا می شود به روش های بسیار گوناگونی تزیین کرد که قبلا هم نمونه های عکس های زیادی از آنها را در سایت اتاق منتشر کردیم. اما در این پست می خواهم به معرفی روش های ساده ای بپردازم که اجرایشان برای همه امکان پذیر است. نیازی به خرج هزینه های زیاد برای نصب دیوارپوش های مخصوص یا حتی دکوری های گران قیمت نیست حتی با یک گل مصنوعی ساده هم می توان این کار را به بهترین شکل انجام داد.

شکل های این مطلب را با عناصر طبیعی شروع می کنیم. مدل اول از یک عنصر آرامش بخش، طبیعی و بسیار زیبا بنام اکالیپتوس استفاده می کند. برگ های گیاه اکالیپتوس با ظرافت بروی شاخه سیمی چسبانده شده اند و ظاهری شبیه به گیاه رونده گرفته اند . این کار را خودتان هم به راحتی می توانید انجام بدهی. این روش طراحی قیمت پایین داشته و در مقابل خیلی سریع و آسان فضای اتاق را شیک و شاداب نشن می دهد.

دکور-بالای-تخت (3)

دکور-بالای-تخت (1)

دکور-بالای-تخت (2)

شکل های بعدی اتاق هایی را نشان می دهد که با دیوار پشت تخت خوابش با رنگ های صورتی، سفید و طلایی تزیین شده است. این روش تزیین دکور بالای تخت توسط تابلوی نقاشی معمولی، از جمله راه های بسیار ارزان و ساده برای تزیین بشمار می روند.

دکور-بالای-تخت (4)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

دکور-بالای-تخت (6)

دکور-بالای-تخت (5)

دکور-بالای-تخت (7)

وقتی در مورد دکور بالای تخت خواب صحبت می کنیم فقط نباید به دیوار پشتی تخت توجه کرد. سقف هم در این گروه قرار می گیرد که تزیین آن اهمیت زیادی دارد. مسلما یکی از اولین ایده هایی که به برای تزیین این مکان به ذهن می رسد استفاده از لوسترهای شیک و جالب است. در شکل اول پایین مشاهده می کنید که یک لوستر زنجیری زیبا چگونه دکوراسیون اتاق خواب را لوکس و شیک نشان می دهد. توجه داشته باشید که سبک لوستر حتما باید با سبک دکوراسیون اتاق و همینطور تخت خواب همخوانی داشته باشد. به بیان دیگر اگر تخت خوابتان سبکی مدرن دارد، باید از لوسترهای سبک مدرن استفاده کنید.

دکور-بالای-تخت (10)

دکور-بالای-تخت (11)

دکور-بالای-تخت (9)

دکور-بالای-تخت (12)

دکور-بالای-تخت (8)

یک ایده بسیار ارزان و ساده، استفاده از لوازم دم دستی و بلا استفاده برای تزیین دیوار است. با ترکیب کارایی و دیزاین می توانید به راحتی فضای خالی بالای تخت خود را به محل ذخیره سازی پوشاک تبدیل کنید. با استفاده از میخ یا قلاب های جابجا شونده، هر وسیله ای را که بنظرتان جالب می آید روی دیوار نصب کنید. در این نمونه خاص کلاه استفاده شده اما می توانید از ایده های جالب دیگر مثل آنچه که در مطلب تزیین دیوار با حصیر معرفی کردیم عمل کنید.

دکور-بالای-تخت (13)

دکور-بالای-تخت (14)

دکور-بالای-تخت (15)

بغیر از کلاه و حصیر ظرف های قدیمی نیز برای آنهایی که علاقه خاصی به عتقیه جات و دکوراسیون های آنتیک و قدیمی دارند بسیار مناسب است. در این بین اما ظرف های مسی یا نقره ای بیشترین تاثیر گذاری را در زیباسازی اتاق خواب دارند. البته بغیر از دکوراسیون های کلاسیک و سنتی، این ظرف ها را می شود در اتاق خواب هایی با دکوراسیون امروزی و مدرن نیز استفاده کرد.

دکور-بالای-تخت (16)

دکور-بالای-تخت (17)

فریم های عکس روش دیگری است که بسیاری از آن آگاهی دارند. اما هر فریم عکس برای نصب در بالای تخت خواب مناسب نیست. بیشتر طراحان داخلی توصیه می کنند برای تزیین دکور بالای تخت، از فریم های عکس کوچک مانند گل و گیاه استفاده کرده و آنها را با ترتیبی منظم کنار همدیگر قرار بدهید. شکل های زیر این موضوع را بخوبی نشان می دهد.

دکور-بالای-تخت (19)

دکور-بالای-تخت (18)

دکور-بالای-تخت (38)

دکور-بالای-تخت (37)

آینه های هندسی جزء روش های مدرن برای تزیین بحاسب می آیند. این روش تزیین برای اتاق خواب های کوچک و سفید رنگ بی نهایت عالی جواب می دهد. با استفاده از آینه خیلی راحت می توان فضای کوچک و سفید اتاق را درخشان و بزرگ نشان می دهد. هر چه اندازه آینه هندسی بزرگتر باشد این تاثیر گذاری بیشتر است.

دکور-بالای-تخت (20)

دکور-بالای-تخت (21)

دکور-بالای-تخت (22)

دکور-بالای-تخت (33)

یرای افراد علاقمند به کتاب، قرار دادن کتابخانه ای بزرگ درست پشت تخت خواب بهترین روش تزیین اتاق خواب است. شکل زیر اتاق خوابی مدرن را نشان می دهد که کتابخانه بزرگ و پر از کتاب های رنگارنگ پشت تخت خواب را پر کرده و تاج تخت را نیز در بر گرفته است.

دکور-بالای-تخت (23)

دکور-بالای-تخت (24)

دکور-بالای-تخت (25)

دکور-بالای-تخت (26)

ایده های ارزان قیمت و در دسترس برای تزیین دکور بالای تخت خواب کم نیستند، شکل زیر اتاقی را نشان می دهد که بالای تاج تخت با چند عدد تخته چوب جنگلی نزدیک رودخانه تزیین شده است. با این کار بافت و بعد جدیدی به اتاق اضافه شده که دیزاین را تکمیل می کند.

دکور-بالای-تخت (27)

بنظرم هیچ چیز نمی توند جای دیوارپوش های چوبی در دکوراسیون داخلی را بگیرد. طبیعتا اگر از چوب های طبیعی استفاده کنید هزینه اجرا بسیار گران تمام خواهد شد اما یک راه حل ارزان تر استفاده از چوب های بازیافتی است. این چوب ها فضایی بسیار شیک و حتی رمانتیک تر از دیوارپوش های چوبی مرسوم ایجاد می کنند. شکل های زیر خوبی این موضوع را نشان می دهد.

دکور-بالای-تخت (28)

دکور-بالای-تخت (29)

دکور-بالای-تخت (30)

دکور-بالای-تخت (31)

دکور-بالای-تخت (32)

دکور-بالای-تخت (34)

دکور-بالای-تخت (35)

دکور-بالای-تخت (36)

دکور بالای تخت

دکور-بالای-تخت (39)