دکوراسیون کاربردی و شیک حمام و سرویس بهداشتی کوچک [ 5 طرح جدید ]

در نگاه اول تزئین و طراحی دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی کوچک ممکن است سخت و چالش برانگیز بنظر آید. اما این مکان ها می توانند با یک طراحی هوشمندانه نمایی متفاوت از منزل شما را بنمایش بگذارند. طراحی وساخت یک حمام زیبا که از لحاظ کارایی و ذخیره سازی در سطح مناسبی قرار بگیرد چیزی است که اکثر خانواده ها و مالکان آپارتمان ها به آن نیاز دارند. با توجه به مقدار زمانی که در حمام و سرویس بهداشتی خود می گذرانید باید مطمئن باشید تا تمامی عناصر، هدف و کاربرد مشخص به خود را داشته باشند بگونه ای که احساس بودن در یک محیط دوستانه و صمیمی را کاملا در خود احساس کنید.

هم باید نسبت به زیباسازی و راحت بودن در مورد این مکان ها به شدت دقت داشت و هم اینکه نباید در این موضوع زیاده روی کرد. زیبایی و ایجاد دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی کوچک آن هم در حد ایدئال، امری پسندیده است و می توان این هدف را به کمک طراحان خبره به خوبی به سرانجام رساند. برای پیاده سازی این هدف می توان از ابزارهایی مناسب و زیبا در کنار هم استفاده کرد مانند شلف های زیبا و طبقاتی متنوع، چه در یک ابعاد و چه در اندازه های مختلف. استفاده از دوش و… مناسب با ابعاد و در تناسب با طرح و رنگ سرامیک ها و سایر وسایل مورد استفاده در این حمام کوچک نیز نباید دور از ذهن باشد.

همانگونه که ذکر کردیم یکی از راهکارهای کاربردی دکوراسیون یک حمام کوچک، استفاده مناسب از وسایل ذخیره سازی کوچک است. بجای اینکه حمام و سرویس بهداشتی خود را از وسایل ذخیره سازی بزرگ و جاگیر پر کنید می توانید از شلف ها و انواع باکس دیواری استفاده کنید و با قرار دادن حوله ها رنگارنگ خود بروی آنها رنگ و بافت جدیدی را به دکوراسیون حمام خود اضافه کنید. این کار گرما و شادی را به حمام شما می آورد و نیاز به یک کمد ذخیره سازی بزرگ را بکل از بین می برد.

دکوراسیون کاربردی و شیک حمام و سرویس بهداشتی کوچک [ 5 طرح جدید ]

دکوراسیون کاربردی و شیک حمام و سرویس بهداشتی کوچک [ 5 طرح جدید ]

دکوراسیون کاربردی و شیک حمام و سرویس بهداشتی کوچک [ 5 طرح جدید ]

دکوراسیون کاربردی و شیک حمام و سرویس بهداشتی کوچک [ 5 طرح جدید ]

دکوراسیون کاربردی و شیک حمام و سرویس بهداشتی کوچک [ 5 طرح جدید ]

دکوراسیون کاربردی و شیک حمام و سرویس بهداشتی کوچک [ 5 طرح جدید ]

سعی کنید در دکوراسیون حمام خود از وسایل دکوراتیوی که هیچگونه فایده دیگری ندارند دوری کنید. یک فضای کوچک به راحتی می تواند توسط این عناصر بهم ریخته و آشفته نشان داده شود. باید وسایلی را برای دکوراسیون حمام کوچک خود استفاده کنید که علاوه بر زیبایی، برای انجام کار خاصی ساخته شده اند. برای مثال می توانید از یک سبد چوبی یا حصیری زیبا با اندازه دلخواه برای قرار دادن حوله ها و پارچه های تمیز و سفید خود استفاده کنید تا هم جنبه دکوراتیو داشته باشند و هم بعنوان یک مکان مناسب و شیک برای ذخیره سازی وسایل بچشم بیایند.

همچنین به علت کمبود فضا در اینگونه حمام ها بهتر است اگر تعداد نفرات خانوار بیش از دو نفر است برای هر نفر یک طبقه یا باکس در نظر گرفته شود تا وسایل شخصی مانند حوله ها، انواع شامپو و… در آن قرار داده شود و از تماس اینگونه وسایل شخصی با هم جلوگیری گردد. در کنار این موضوع می توان از نورپردازی بسیار بهتری نسبت به نورپردازی ها معمولی و به قول معروف تک لامپ، استفاده کرد. می توانید از چند لامپ با نورهای متنوع در جهات مختلف استفاده کنید مثلاً بالای شلف ها یا قفسه ها را با لامپی کم مصرف به رنگ زرد و سمت دوش را با لامپی به رنگ سفید، روشن کنید. البته این موضوع سلیقه ای است و می توانید از رنگ های متنوع دیگری نیز در این زمینه استفاده نمایید.

همانگونه که در تصاویر زیر مشاهده می کنید با اینکه حمام و سرویس بهداشتی کوچک است اما به صورتی کاملاً حرفه ای، همان فضای محدود را به شکلی استادانه مدیریت کرده و دکوراسیون حمام کوچک را خارق العاده از آب در آورده اند.

در شکل های زیر مدل های متوع و خلاقانه از دکوراسیون حمام های کوچک را مشاهده می کنید که در عین زیبایی، کاربردی نیز هستند.

 small-bathroom-decoration-ideas (1)

small-bathroom-decoration-ideas (12)

small-bathroom-decoration-ideas (13)

مطالب مرتبط:

مدل سرویس بهداشتی شیک و زیبا ۲۰۱۵

مدل کانتر و میز اپن آشپزخانه با طرح های بسیار جدید و شیک

مدل توالت فرنگی هوشمند و فوق لوکس / عکس

small-bathroom-decoration-ideas (2)

small-bathroom-decoration-ideas (4)

Small-Bathroom-Ideas-Design (3)

small-bathroom-decoration-ideas (6)

Small-Bathroom-Ideas-Design (2)

small-bathroom-decoration-ideas (7)

Small-Bathroom-Ideas-Design (1)

small-bathroom-decoration-ideas (8)

مطالب پر بازدید:

تزیین دیوار اتاق پذیرایی و نشیمن با کاغذ دیواری شیک و زیبا

انواع مدل جاکفشی و جالباسی مدرن در دکوراسیون منزل / ام دی اف و چوبی

انواع مدل میز ناهار خوری چوبی و میز تلویزیون سنتی در چیدمان مدرن

small-bathroom-decoration-ideas (9)

small-bathroom-decoration-ideas (10)

حمام و سرویس بهداشتی کوچک

small-bathroom-decoration-ideas (11)