دکوراسیون چوبی منزل با طراحی و اجری ساده اما فوق العاده شیک

 

چوب در هر فضایی که حضور داشته باشد، حالت و احساس همه نسبت به آن فضا را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار می دهد. دکوراسیون چوبی منزل یکی از بهترین و ایده آل ترین روش های تزیین در طراحی داخلی بشمار می رود و خوشبختانه در کشورمان نیز این موضوع طرفداران زیادی پیدا کرده و طراحان و خانه دارها اهمیت زیادی برای چوب در دکوراسیون داخلی شان قائل می شوند. در این پست چند طرح فوق العاده زیبا را معرفی خواهم کرد که به نحوی بسیار ساده اما زیبا و تاثیر گذار از چوب در دکوراسیون داخلی استفاده کرده اند.

دکوراسیون چوبی منزل محدود به یک سبک نیست، در تمامی سبک ها از مدرن گرفته تا سنتی و صنعتی می توان از چوب استفاده های فوق العاده ای برای افزایش تاثیر گذاری همان سبک کرد. بسیاری از طراحان حرفه ای و مجرب، برای ایجاد فضایی مرتب، بدیع و اغوا کننده، چوب را بعنوان عنصر اصلی در طراحی داخلی خود وارد می کنند. در دکوراسیون های مدرن هیچ چیز مانند چوب نمی تواند گرما را به فضای سرد و کم انرژی خانه اضافه کند، به همین خاطر است که تقریبا در 90 درصد دکوراسیون های مدرن، حتما عنصری چوبی در دکوراسیون وجود دارد.

شاید یکی از بزرگترین مزایای چوب به عنوان عنصری جذاب در طراحی این است که می توان آن را در هر جایی از منزل، در هر فضایی، با هر کارکردی به راحتی مورد استفاده قرار داد. می توان این دکوراسیون چوبی منزل را در آشپزخانه با نمایی زیبا از کابینت هایی چوبی یا گوشه ای از آشپزخانه با قفسه یا شلف چوبی و خلاصه هر چیز دیگری ایجاد نمود. چوب شاید بهترین ایده و البته بهترین مواد برای طراحی و استفاده در آشپزخانه هاست.

همچنین می توان در هال-پذیرایی، اتاق ها، بالکن و تراس و خلاصه هر جای دیگری از بهترین دکوراسیون چوبی منزل برای زیباتر شدن و دلنشین تر شدن دکوراسیون و طراحی استفاده کرد.

در تصاویر زیر به خوبی می توان نمونه بارز و واضح این توضیحات را مشاهده کرد؛ استفاده از چوب در هال-پذیرایی، نشیمن و آشپزخانه در بهترین و استادانه ترین شرایط.

دکوراسیون-چوبی-منزل (1)

دکوراسیون-چوبی-منزل (22)

آپارتمانی که در زیر عکس های آنرا مشاهده می کنید، بافت های بسیار زیبایی توسط چوب رنگ روشن در دکوراسیون داخلی اش ایجاد کرده. در قسمت نشیمن خانه، دیوار پشت تلویزیون با پنل های چوبی طرح دار بسیار شیکی پوشیده شده که آنرا تبدیل به نقطه کانونی اتاق کرده است. همین طرح و رنگ پنل های دیواری، در قسمت ناهارخوری توسط صندلی ها به خوبی تکرار شده و در هماهنگی کاملا با فضای دکوراسیون اتاق نشیمن قرار دارد. البته کفپوش چوبی روشن را هم نباید فراموش کرد که فضایی دعوت کننده در کل نشیمن ایجاد کرده است.

در کنار این طراحی خارق العاده و بینظیر و ایجاد بهترین دکوراسیون چوبی منزل نباید از پرده های رنگ روشن و زیبا، لوستر و چراغ آویز و همچنین مبل هایی که به رنگ روشن مورد استفاده قرار گرفته اند نیز غفلت کرد. ترکیب تمامی این وسایل و چیدمانِ صحیح آنها در کنار یکدیگر سبب شده هم دکوراسیون چوبی به زیبایی هر چه تمامتر نمایش داده شود و هم دیگر وسایل منزل بسیار زیباتر دیده شوند.

دکوراسیون-چوبی-منزل (2)

دکوراسیون-چوبی-منزل (3)

اما وقتی از جهت دیگر به اتاق نگاه می کنیم، پشت مبلمان راحتی، کابینت های چوبی آشپزخانه همانند یک ستاره در دکوراسیون می درخشند. بخاطر بافت منحصر بفرد چوب مورد استفاده، تمام قسمت کابینت ها بنظر یک تکه و بهم پیوسته دیده می شود. اطراف کابینت و همینطور کابینت های پایینی آشپزخانه، هایگلاس بوده خیلی هوشمندانه به رنگ مشکی انتخاب شده اند. با این کار کابینت های لوکس چوبی بیش از پیش در زمینه سیاه رنگ خودنمایی کنند. با اینکه آشپزخانه فقط روی یک دیوار قرار گرفته و با اتاق نشیمن مشترک است، اما بازهم بیننده را مجذوب خود می کند. در چنین طراحی به نوعی دکوراسیون چوبی منزل از طرفین، سایر عناصر و وسایل منزل را که در فضای میانی قرار دارند محاصره کرده! و طرحی بسیار ایده آل را به نمایش می گذارند؛ طرفین دارای دکوراسیون چوبی زیبا و هماهنگ و البته میانه فضا از دیگر وسایل با رنگ هایی متضاد و جذاب.

دکوراسیون-چوبی-منزل (4)

دکوراسیون-چوبی-منزل (5)

دکوراسیون چوبی منزل در اتاق خواب هم جضوری پر رنگ دارد. بخشی از دیوار با کاشی های شش ضلعی هایگلاس و براق به رنگ مشکی پوشیده شده اما همانند آشپزخانه، اینجا هم تعدادی پنل چوبی با همان طرح شش ضلعی همانند لانه زنبور عسل، در زمینه یکدست مشکی دیوار قرار گرفته اند تا با ایجاد تضاد نگاه ها را به سمت خود جذب کنند. چنین طرحی هم مدرن بنظر می رسد و هم اگر اغراق نکرده باشیم، کمی علمی چرا که الگویی شبیه به DNA را به ذهن القا می کند. به هر حال همین ایده ساده اما خلاقانه باعث شده دکور اتاق بسیار شیک و جدید دیده شود. طراح برای بهتر و زیباتر شدن فضا از تختخوابی با پایه هایی چوبی و همرنگ با پنل های چوبی استفاده کرده است تا بیننده را با این هماهنگی به تحسین وادار کند.

دکوراسیون-چوبی-منزل (6)

دکوراسیون-چوبی-منزل (7)

دکوراسیون-چوبی-منزل (8)

دکوراسیون چوبی منزل بعدی از لحاظ روشنایی رنگ همانند مدل بالاست اما بافت و طرح های چوب متفاوت دارد. در اینجا طرح های چوبی به شکل های جالبی نصب شده اند. اگرچه فضای آپارتمان کوچک است اما شلف های چوبی فضای زیادی برای ذخیره سازی کتاب ها و گلدان ها فراهم می کنند. برخی قسمت های دیوار و سقف به صورت تاکیدی و نه به طور کامل، پنل های چوبی با طرح متفاوت دارند که ظاهر پچیده به دکوراسیون داده است. در آشپزخانه فرم های ساده و مدرن حکمرانی می کنند اما این چوب است که گرما و دنجی خاصی به آشپزخانه می دهد.

دکوراسیون-چوبی-منزل (9)

دکوراسیون-چوبی-منزل (10)

دکوراسیون-چوبی-منزل (11)

دکوراسیون-چوبی-منزل (12)

همیشه بهترین مدل های چوب برای دکوراسیون داخلی از بین انواع چوب درخت گردو، چوب راش، چوب درخت کاج یا صنوبر، گیلاس، بلوط و چوب توسکا انتخاب می شوند. چوب درخت گردو، راش و کاج در ایران بیشتر از سایر چوب ها استفاده بیشتری دارد. چوب گردو برای لوازم مدرن بسیار مناسب بوده و از استحکام بالایی برخوردار است. این چوب گره های زیبایی دارد و در رنگ های قرمز و سفید تولید می شود. چوب راش هم استحکام بالایی داشته و بسیار زیباست. اما محبوبیت زیاد آن بخاطر رنگ کرم مایل به زرد یا زرد مایل به قهوه ای است که حسابی فضای داخل را گرم و دنج نشان می دهد. شکل های زیر تعدادی از این مدل ها را نشان می دهد.

دکوراسیون-چوبی-منزل (13)

دکوراسیون-چوبی-منزل (14)

دکوراسیون-چوبی-منزل (15)

دکوراسیون-چوبی-منزل (16)

دکوراسیون-چوبی-منزل (17)

دکوراسیون-چوبی-منزل (18)

دکوراسیون-چوبی-منزل (20)

دکوراسیون-چوبی-منزل (23)

دکوراسیون-چوبی-منزل (24)

دکوراسیون-چوبی-منزل (19)

دکوراسیون-چوبی-منزل (25)

دکوراسیون-چوبی-منزل (26)

دکوراسیون-چوبی-منزل (27)

دکوراسیون چوبی منزل

دکوراسیون-چوبی-منزل (28)

تصاویر بیشتر:

دکوراسیون چوبی منزل با طراحی و اجری ساده اما فوق العاده شیک

دکوراسیون چوبی منزل با طراحی و اجری ساده اما فوق العاده شیک

دکوراسیون چوبی منزل با طراحی و اجری ساده اما فوق العاده شیک

دکوراسیون چوبی منزل با طراحی و اجری ساده اما فوق العاده شیک

دکوراسیون چوبی منزل با طراحی و اجری ساده اما فوق العاده شیک