دکوراسیون مینیمالیستی واحد آپارتمانی مناسب خانواده های جوان

دکوراسیون مینیمالیستی در آپارتمان هایی که برای خانواده های سه نفره و بیشتر طراحی شده اند، بعنوان یک راه حل مناسب برای طراحی داخلی شیک و البته کاربردی شناخته می شوند. همانطور که می دانید، در هر خانواده ای افرادی با شخصیت های متفاوت وجود دارند که زیر یک سقف کنار یکدیگر جمع شده اند. به همین خاطر خانه هایی که برای خانواده ها طراحی و ساخته می شوند بنا به دلایلی باید هم متنوع باشند و هم کاربردی، خصوصا اگر این خانه یک واحد آپارتمانی باشد که معمولا کوچکتر بوده و اعضای خانواده بسیار به یکدیگر نزدیک هستند.

تنوع و گوناگونی در اینگونه دکوراسیون ها بالاست و می توان طرح های مختلفی را در آن بکار برد. در آپارتمان های کوچک و جمع و جور می توان از دکوراسیون مینیمالیستی برای ایجاد فضاهایی بسیار کارآمد در عین کم بودن فضا استفاده کرد. نوع چیدمان وسایل و ملزومات، استفاده از طرح های متنوع در کنار هم، نورپردازی مناسب و چشمگیر، استفاده از ریزه کاری های جذاب و دوست داشتنی، به کار بردن رنگ های خاص در دکوراسیون و دهها ویژگی دیگر که می تواند این نوع دکوراسیون را به یک ویژگی برتر در آپارتمان خانواده های جوان تبدیل نماید.

واحدهای آپارتمانی باید به طور خاصی طراحی و تزیین شده و تفکر دقیق و مشخصی پشت هر ویژگی خانه قرار بگیرد. این موضوعات شاید در ابتدا برای یک زوج دو نفره یا افراد مجرد چندان به چشم نیاید اما به محض تشکیل خانواده و بزرگ تر شدن خانواده، متوجه تمامی این جزئیات پنهان می شوید. البته منظورم از این حرف ها این نیست که دکوراسیون آپارتمان باید بسته باشد تا اعضای خانواده هر کدام فضای جدای خود را داشته باشند، راه حل هایی وجود دارد که بدون زشت و گرفته نشان دادن فضای خانه آنرا برای زندگی یک خانواده جوان چند نفره بسیار مناسب خواهد کرد. روش هایی که در دکوراسیون مینیمالیستی آپارتمان های زیر بکار رفته است.

دکوراسیون-مینیمالیستی (15)

اولین آپارتمانی که معرفی خواهم کرد کوچکترین آپارتمان در این پست نیز بشمار می رود. اما دکوراسیون مینیمالیستی با صرفه جویی حداکثری در وسایل و چیدمان خانه سبب شده این فضای کوچک برای یک خانواده جوان سه نفره بسیار مناسب باشد. همانطور که در عکس های زیر مشخص است فضای نشیمن و آشپزخانه با رنگ روشن چوب طبیعی و رنگ خاکستری مبلمان، کمدها و میز اپن آشپزخانه تزیین شده است. رنگ های روشن و خنثی باعث شده فضای خانه علی رغم کوچک بودن دلباز و جادار بنظر بیاید.

خوب است به این دو فضا یعنی آشپزخانه و نشیمن دقت زیادی داشته باشید. میز جلو مبلی از جنس سنگ مرمر انتخاب شده اما پایه های آن فلزی و بسیار نازک است تا جلوی گرفتگی فضا را بگیرد. میز اپن آشپزخانه هم نیاز به یک میز ناهارخوری را به طور کامل از بین برده است.

در تصاویر زیر محدود بودن و فشردگی فضا تا حد زیادی مشخص است به همین دلیل به کمک دکوراسیون مینیمالیستی سعی شده هم تمامی لوازم مورد نیاز یک زندگی فراهم و در کنار هم قرار گیرد و هم از شلوغ شدن و در هم تنیدگی بیمورد وسایل جلوگیری شود. در تصاویر کاملاً مشخص است که تمامی وسایل خانه وجود دارند و هیچ چیزی کم نیست؛ مبل و کاناپه، میز و صندلی، اپن، تلویزیون ال ای دی نصب شده بر روی دیوار، شلف دیواری، کمد دیواری، چراغ آویز سقفی و موارد دیگر. در یک دکوراسیون مینیمالیستی برای زوج های جوان و… می توان و بایستی از این شیوه برای فراهم شدن محیط مناسب زندگی و کامل کردن تمامی ابزار مورد نیاز برای زیستن استفاده نمود.

دکوراسیون-مینیمالیستی (1)

دکوراسیون-مینیمالیستی (2)

دکوراسیون-مینیمالیستی (3)

دکوراسیون-مینیمالیستی (4)

قسمت ورودی خانه نیز خیلی زیبا و هنری تزیین شده است. دیوارهای اطراف راهرو آجری و سفید رنگ هستند که حس بزرگی در فضا ایجاد می کند. سقف نیز با تیرهای چوبی تزیین شده تا فضا گرم جلوه کند و واقعا هم همینطور است. اما در قسمت راست عکس مدل جا کقشی بسیار هوشمندانه ای قرار گرفته که نقش یک نیمکت برای نشستن را نیز ایفا می کند. در سمت چپ آینه ای قدی قرار گرفته تا اعضای خانواده قبل از خروج از خانه برای آخرین بار سر و وضع خود را چک کنند. برای کامل شدن ست راهروی ورودی، کنار آینه، کمد لباس با درب کشویی تعبیه شده است.

دکوراسیون-مینیمالیستی (5)

عکس های بعدی مربوط به اتاق پسر خانواده است که آن هم خلاقانه تزیین شده. تخت حالتی دو طبقه دارد اما طبقه پایین تماما به کمد لباس و وسایل شخصی اختصاص یافته و طبقه بالا فضای خواب است. از رنگ و تم کاملا می توان متوجه شد که این اتاق برای یک پسر نوجوان است. نکته جالب و البته مهم در این تصاویر، استفاده از رنگ هایی شاد و متنوع به شکلی محدود اما بسیار موثر در تغییر فضاست که در دیواره صخره نوردی استفاده شده است. همین چند رنگ محدود آبی، نارنجی و… توانسته فضا را از آن حالت سخت و بزرگسالانه به فضایی نسبتاً شاد و مناسب سنین نوجوان تغییر دهد. همچنین استفاده از پوسترهایی جذاب برای این سنین در این دکورسیون می تواند موجب تغییرات اساسی و حاوی پیام باشد.

دکوراسیون-مینیمالیستی (6)

دکوراسیون-مینیمالیستی (7)

دکوراسیون-مینیمالیستی (8)

بعداز آن می رسیم به اتاق خواب والدین و حمام و سرویس بهداشتی. کاملا قابل مشاهده است که دکوراسیون مینیمالیستی در اتاق والدین به اوج خود می رسد. در این اتاق به جز یک تخت خواب دو نفره، دو عدد پاتختی و میز تلویزیون مبلمان دیگری وجود ندارد. البته در گوشه اتاق یک میز و صندلی بسیار کوچک برای کار با لپ تاپ و مطالعه طراحی شده که فضایی بسیار دنج و البته روشن دارد. حمام و سرویس بهداشتی نیز از همین رویه دکوراسیون مینیمالیستی استفاده می کند طوریکه آیتم های کاربران نقش وسایل دکوری را نیز ایفا می کنند.

دکوراسیون-مینیمالیستی (9)

دکوراسیون-مینیمالیستی (10)

دکوراسیون-مینیمالیستی (11)

دکوراسیون-مینیمالیستی (12)

دکوراسیون-مینیمالیستی (13)

آپارتمان دوم نسبت به آپارتمان اول تم کم رنگ تری دارد یا بهتر است بگویم تقریبا تک رنگ است چرا که سفید در جای جای فضای خانه خودنمایی می کند. در طراحی داخلی تعادل مبحثی بسیار مهم است. این موضوع در مورد دکوراسیون مینیمالیستی نیز صادق است. از آنجایی که در چنین دکوراسیون هایی رنگ سرد حضور گسترده ای دارد باید از برخی المان های گرم مانند چوب طبیعی یا گیاهان و رنگ های گرم تر استفاده کرد. موردی که بخوبی در تمامی اتاق های این خانه مدرن و مینیمال، اجرا شده است.

دکوراسیون-مینیمالیستی (14)

دکوراسیون-مینیمالیستی (15)

دکوراسیون-مینیمالیستی (16)

دکوراسیون-مینیمالیستی (17)

دکوراسیون-مینیمالیستی (18)

دکوراسیون-مینیمالیستی (19)

دکوراسیون-مینیمالیستی (20)

و در نهایت خانه سوم که دکوراسیون مینمالیستی اما با طمع امروزی دارد! شاید عجیب بنظر بیاید اما ترکیب سبک ها در طراحی داخلی یکی از سودمندترین روش ها برای بهره بردن از ویژگی های مثبت هر دو سبک است. آپارتمان 100 متری زیر که از سه اتاق تشکیل شده دقیقا همین ویژگی را دارد.

دکوراسیون-مینیمالیستی (21)

دکوراسیون-مینیمالیستی (22)

دکوراسیون-مینیمالیستی (23)

دکوراسیون-مینیمالیستی (24)

دکوراسیون-مینیمالیستی (25)

دکوراسیون-مینیمالیستی (26)

دکوراسیون-مینیمالیستی (27)

دکوراسیون مینیمالیستی

دکوراسیون-مینیمالیستی (28)

تصاویر بیشتر:

دکوراسیون مینیمالیستی واحد آپارتمانی مناسب خانواده های جوان

دکوراسیون مینیمالیستی واحد آپارتمانی مناسب خانواده های جوان

دکوراسیون مینیمالیستی واحد آپارتمانی مناسب خانواده های جوان

دکوراسیون مینیمالیستی واحد آپارتمانی مناسب خانواده های جوان