دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی موضوعی است که امروز قصد صحبت درباره آن را داریم. وسایل دور ریختنی یا یکبار مصرف همواره یکی از معضلات بزرگ خانواده ها هستند. برخی از افراد این وسایل را جمع می کنند و همواره این اعتقاد را دارند که یک روزی می توانند از آن ها استفاده کنند. برخی دیگر نیز علاقه ای به بازیافت و استفاده مجدد از این وسایل نداشته و در همان ابتدای کار آن ها را دور می ریزند.

تا به حال چیزی درباره دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف شنیده اید؟ این کار و این ایده شاید کمی عجیب و غریب به نظر برسد، اما باید بدانید که شدنی و ممکن است. در ادامه سعی کرده ایم از ایده های کوچک و جزئی تا ایده های بزرگ که کمی هم غیر عادی هستند را به شما معرفی کنیم. با دانستن این قضایا احتمالا این ایده در ذهن شما نیز نقش می گیرد که کدام یک از وسایل دور ریختنی که هم اکنون نیز در خانه دارید، می تواند برای ایده دکوراسیونی شما مناسب باشد.

قاشق های یک بار مصرف

یکی از ساده ترین ایده ها و در عین حال زیباترین ایده هایی که می توانید برای دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی از آن استفاده کنید، به کار بردن قاشق های یک بار مصرف برای درست کردن جامدادی ها و یا گلدان های کوچک است. در این روش ابتدا یک استوانه پلاستیکی شکل را انتخاب می کنید، این استوانه می تواند قسمت پایینی بطری نوشابه خانواده نیز باشد.

در قدم بعدی قسمت دسته قاشق ها را برش داده و از قسمت گودی قاشق جدا می کنید. قسمت های گودی قاشق را به صورت برعکس و به صورت ردیفی از قسمت  پایین شروع به چسباندن بر روی استوانه پلاستیکی می کنید. این کار را به صورت ردیفی ادامه داده تا به بالای گلدان یا جامدادی برسید. شکل نهایی که به دست می آورید طرحی مشابه با میوه یا همان مخروط درخت کاج می شود. اگ رنگ قاشق ها سفید است می توانید با اسپری رنگ آن را رنگ کنید و به شکل چند رنگ یا تک رنگ دربیاورید؛ اما بهترین کار آن است که از قاشق های رنگی استفاده نمایید.

سیخ های چوبی جوجه

سیخ های چوبی جوجه کباب که به صورت آماده به فروش می رسند را حتما دیده اید و حتی ممکن است همین الان چند بسته از آن ها را در کابینت خود داشته باشید. از این سیخ ها به همراه یک آینه کوچک و یا نهایتا یک آینه تقریبا متوسط می توانید استفاده کنید و برای اتاق خواب یا راهرو خود یک آینه زیبا و مدرن را بسازید. ابتدا سعی کنید که با استفاده از مقوا و یا کناف، به دور آینه خودتان یک قاب با سطح پهن ایجاد کنید. این قاب می تواند هم لبه های آینه را پوشش دهد و هم سطح بیشتری برای چسباندن چوب ها درست کند.

با استفاده از چسب حرارتی می توانید چوب ها را دور تا دور آینه بچسبانید و با این کار به سادگی و به راحتی آینه خود را تزئین کنید. شاید بتوانید با آینه های شش ضلعی نیز این کار را بسازید اما بهترین انتخاب برای این کار استفاده از آینه های گرد است.

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

آبکش ها

آبکش ها نیز می توانند یکی از ایده های مربوط به دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف باشند. یکی دیگر از وسایلی که پس از گذشت مدت زمانی که از آن استفاده کردید، می تواند جز وسایل دور ریختنی محسوب شود، آبکش های کوچک هستند.

به شکلی ساده می توانید این آبکش ها را در یک تشت رنگ انداخته و به طور کامل آن ها را به رنگ های دلخواه دربیاورید. سپس با استفاده از سیم کشی و لامپ های کوچک، بر روی یک قسمت از دیوار خانه خود که می تواند دیوار اتاق خواب یا حتی دیوار پذیرایی باشد، چندین لامپ را با فاصله از هم وصل کرده و کلید روشن و خاموش آن ها را نیز وصل نمایید. سپس تنها کاری که باقی می ماند، چسباندن آبکش های رنگ شده به شکل قاب و حفاظ بر روی آن ها است.

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

لیوان یک بار مصرف

ایده بعدی دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی می تواند مربوط به لیوان های یک بار مصرف شود. با استفاده از لیوان های یک بار مصرف می توانید تزئینات و دکوراسیون زیادی را خلق کنید اما این بار می خواهیم ایده ساخت لوستر را بدهیم. با توجه به شکل می توانید این لیوان ها را به یکدیگر چسبانده و چیزی حالت نیم دایره را به وجود آورید. در بین لیوان ها فضای خالی برای عبور سیم لامپ را در نظر بگیرید. این لوستر را می توانید برای ویلاها و اقام گاه هایی همچون باغف آلاچیق و یا اتاق خواب استفاده کنید. فراموش نکنید که حتما لامپ فاصله کافی با لیوان ها را داشته باشد که گرمای ناشی از روشن بودن لامپ سبب ایجاد آتش سوزی و آتش گرفتن لامپ ها نشود.

39 مدل بهترین مودم همراه و جیبی کیفیت عالی + قیمت خرید

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

لامپ های قدیمی

یکی از ایده های جذابی که این روزها نیز بسیار پر طرفدار شده است، استفاده کردن از لامپ های قدیمی است. این لامپ ها را می توانید از سرپیچشان جدا کرده و سیم پیچی های بخش داخلی را جدا کنید. در داخل لامپ یک فضای خالی به وجود می آید. در قدم بعدی کاملا با احتیاط و آرامش یک سوم از فضای داخل لامپ را با سنگ ریزه پر کنید و سپس از گیاهان مینیمالی که نیاز به آب و هوای زیادی ندارند، استفاده کنید.  سپس می توانید چندین لامپ به این شکل درست کرده و از سقف اتاق خواب خود و یا کودک آویزان کنید که جلوه و نمای زیبایی را به محیط بدهد.

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

درب های بطری پلاستیکی

درب های بطری پلاستیکی در نگاه اول جز بی مصرف ترین مواردی هستند که می توانید پیدا کنید. در صورتی که نگاه بهتری به این موارد داشته باشید، متوجه می شوید که استفاده های مختلفی می توانید از آن ها داشته باشید.

پرده های ریسه ای که در ورودی های آشپزخانه و یا در راهروها می بینید و با مهره های پلاستیکی درست شده اند را می توانید الگو قرار داده و به جای مهره های پلاستیکی از درب های بطری استفاده کرده و همان پرده ها را بسازید. برای آن که ایده پرده بهتر و جذاب تر به نظر برسد، می توانید استفاده از درب ها را به صورت رنگ های متفاوت و به شکل زیگزاگی داشته باشید.

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دانه قهوه

علاوه بر طراحی دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف، می توانید حتی از مواد خوراکی نیز استفاده کنید. دانه های قهوه یکی از این مواد خوراکی هستند که به سادگی می توانید آن ها را در طراحی دکوراسیون به کار ببرید. موارد مختلفی وجود دارد که در ادامه چند مورد را توضیح می دهیم.

لیست قیمت32 مدل هویه 15 وات تا 100 وات با لینک خرید

در مورد اول می توانید یک مقوا و یا یک چوب فیبر مانند یا حتی یک تخته سه لایی را انتخاب کنید، بر روی آن یک طرح دلخواه که می خواهید پس زمینه ساعت دیواری شما باشد را چسبانده و سپس در وسط مقوا موتور و عقربه های ساعت را بچسبانید. دورتا دور ساعت را نیز می توانید به صورت یکی در میان دانه های قهوه را به سمت پشت و به سمت رو بر روی تخته یا همان مقوا بچسبانید. با این کار یک ساعت دیواری شیک و مدرن دارید و هزینه زیادی را نیز بابت ان پرداخت نکرده اید.

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

بطری نوشابه

از بطری نوشابه در موارد مختلفی استفاده می شود، اما یکی از مواردی که می توانید به خوبی از آن استفاده کنید، در ساخت گلدان است.  بطری نوشابه را به سه قسمت تقسیم کرده و قسمت بالایی و پایینی آن را جدا کنید. یک بطری دیگر را نیز برداشته و قسمت بالایی آن را ببرید. حالا دو قسمت سری بطری ها را به یکدیگر چسبانده و قسمت پایینی بطری را نیز به آن ها وصل کنید.

در قسمت اتصالات از چسب بیشتر برای محکم کاری استفاده نمایید. روی گلدان را می توانید به سادگی و به راحتی با مرواریدهای رنگی تزئین کرده و بر روی آن نیز از دیگر تزئیناتی که دوست دارید استفاده نمایید.

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

وسایل دور ریختنی می توانند بخش بزرگی از موضوع دکوراسیون منزل با وسایل یکبار مصرف را تشکیل دهند. در صورتی که هر کدام از این وسایل را در خانه دارید، می توانید به سادگی و به راحتی آن ها را مورد استفاده قرار داده و با این کار هم به زیباتر شدن خانه خودتان کمک کنید و هم در هزینه هایی که برای خرید وسایل تزئینی می پردازید، صرفه جویی نمایید.

تصاویر بیشتر :

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

خرید 39 مدل گل خشک بسیار زیبا با قیمت مناسب

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی

دکوراسیون منزل با وسایل دور ریختنی