8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

نحوه چیدمان در دکوراسیون لاکچری

با وجود آنکه زرق و برق هتل‌ها چشم هر بیننده‌ای را معطوف خود می‌سازد، سرانجام راحتی و آسایش خانه خودمان پیروز میدان می‌شود و درمی‌یابیم: هیچ کجای دنیا خانه خود آدم نمی‌شود! با این حال، گرایش بسیاری از افراد رو به دکوراسیون لاکچری است. اما چگونه می‌توان راحتی خانه و لاکچری بودن هتل 5 ستاره را یکجا به ارمغان آورد؟

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

ما در این مقاله قصد داریم نحوه چیدمان در دکوراسیون لاکچری را مطرح کنیم تا به شکوه و عظمت خانه راحتتان بیافزایید.

  • با طرح باز شروع کنید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

همه خانه‌ها بزرگ نیستند اما بزرگ جلوه دادن فضا یکی از ضرورات اساسی دکوراسیون لاکچری است. بنابراین، طرح باز را با طراحی یک ورودی مجلل و یا اتاق نشیمن وسیع که حدالامکان با سایر جاهای خانه در ارتباط است شروع کنید.

از نور زیاد غافل نشوید و با استفاده از پنجره‌های بزرگ و درهای کشویی ارتباط داخل و خارج را میسر کنید.

  • به فکر کفپوش مرمر باشید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

هیچ کفپوشی به اندازه سنگ مرمر در لاکچری بودن دیزاین دخیل نیست. کفپوش مرمر آینه‌ای زرق و برق‌دار با رنگدانه‌های طبیعی یکی از عناصر مهم دکوراسیون لاکچری به شمار می‌رود.

شما می‌توانید از استاواوری هندی، بوتیچینو یا کارارای ایتالیایی و کرم مارفیل اسپانیایی برای کفپوشتان استفاده نمائید. منتها سعی کنید رنگ کفپوشتان با سایر اثاثیه هماهنگ باشد. سنگ‌ مرمر با طرح‌های مرکب طلاکوب جزء گزینه‌های ایده آل برای ورودیه و لابی به شمار می‌رود که از حداکثر تاثیر بصری نیز برخوردار است. و خبر خوش این است که تمیزکاری این کفپوش‌ها هر 5 تا 7 سال یکبار انجام می‌شود.

25 مدل انواع کفپوش منزل پی وی سی و چوبی [شیک و مدرن] + عکس

  • پارچه رومبلی سنگین استفاده کنید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

 تجمل دکوراسیون لاکچریتان را با به کارگیری پارچه‌های رومبلی اعم از ابریشم، زربفت، ژاکارد و مخمل ارتقاء بدهید. در ادامه از رنگ‌های عمیق نظیر آبی فیروزه‌ای، سرخابی، زرشکی، سبز زمردی، طلایی و یا پارچه‌های براق استفاده نمائید.

حال نوبت به قالیچه‌ها یا فرش‌های ابریشم می‌رسد و پس از آن پرده‌ها را با والان، منگوله و هرگونه تزئین دیگر بیاویزید.

نکته: پرده کوتاه را فراموش کنید. پرده‌ای بیاویزید که تا کف برسد. پرده‌های بلند خانه را مرتفع‌تر نشان می‌دهند.

  • چند تکه مبل راحتی بگذارید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

چند دست مبل راحتی و باسلیقه انتخاب کنید تا جلوه‌ هماهنگ دکوراسیون لاکچریتان را افزایش دهید. یک دست مبلمان چوبی دست‌ساز یا استیل طلایی، نیمکت راحتی و یا صندلی دسته‌دار جزء انتخاب‌های ایده آل به شمار می‌روند که باید در چیدمانشان به تناسب با دکوراسیون کلی نیز دقت نمود.

30 مدل مبلمان راحتی جدید و بسیار زیبا مناسب هر دکوراسیونی

  • لوستر بیاویزید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

لوسترها راهی فوق‌العاده برای چیدمان دکوراسیون لاکچری به نظر می‌رسند. آن‌ها تشعشع‌گر شعله تشریفات، تمول و شکوه می‌باشند که حتی در سالن‌ها و اتاق‌های کوچک نیز کارایی دارند. آویختن لوستر شیوه‌ای سریع برای تبدیل فضایی عادی به فضایی تجملاتی است.

نکته: لوسترهای کریستال نیازمند نگهداری بالا می‌باشند. شما باید لوسترها را به طور روزانه با گردگیر دستی تمیز کنید و هر 6 ماه یکبار آن‌ها را در محلول (1 واحد الکل ایزوپریل و 3 واحد آب مقطر) بشوئید و با پارچه نرم خشک کنید.

  • به چشمه آبگرم مجهز شوید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

هیچ چیز شیک‌تر و لوکس‌تر از یک چشمه آبگرم در حمام دکوراسیون لاکچری نیست! اگر حمامتان به مثابه تصویر رو به فضای خارج و سنگفرش است می‌تواند با یک پارتیشن و به طرزی هوشمندانه تفکیک شود و لذتی شگرف به همراه آورد.

نکته: اگر قادر به تفکیک فضا و ساخت چشمه آبگرم نیستید، فضای حمام را با لوازم آرایشی بهداشتی باکیفیت، شمع‌های معطر و گیاهان آپارتمانی تزئین کنید و دیوار حمام را به هنر دست مزین نمائید.

قیمت خرید 40 مدل پاراوان چوبی [ پارتیشن متحرک ]

  • دکور فلزی به کار ببرید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

برخی لوازم دکوری فلزی اعم از قاب عکس‌های طلایی و نقره‌ای قادرند زرق و برق تجملات دکوراسیون لاکچری را بیشتر کنند. اگر به تصویر فوق نگاه بیاندازید، متوجه خواهید شد که ترکیب قاب عکس طلایی به همراه آباژور کوتاه برنجی چشمگیر است. شما می‌توانید حتی از لوازم دکوری کوچک‌تر طلایی استفاده نمائید تا انعکاس غیرمستقیم نور زرق و برق بدیهی پدید آورد.

  • از هنر مشبک کاری غافل نشوید

8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل

مشبک کاری یکی از هنرهای زیباست که در زمینه نرده و پنجره سازی مطرح گردیده است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌فرمائید، نرده‌ها و پنجره‌های مشبک کاری شده جزء لوکس‌ترین طراحی‌های دکوراسیون لاکچری محسوب می‌گردد. اگر قصد دارید به تجملات کنونی خود بیافزائید، چنین هنری را با کفپوش‌های مرمر براق ترکیب کنید. انعکاس تصویر هنر مشبک روی سنگ‌های مرمر آینه‌ای می‌تواند از لحاظ بصری جذابیت فوق‌العاده‌ای پدید آورد.

37 مدل نرده پلکان بسیار زیبا و شیک

, ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
8 روش چیدمان در دکوراسیون لاکچری منزل
5 (100%) 4 votes