بررسی دکوراسیون و طراحی داخلی هتل زیبای ماندارین در تایلند / عکس

بانکوک پایتخت کشور تایلند است که در سال های اخیر پیشرفت بسیار زیاد داشته تا جایی که در سال 2014 بعنوان مرفه ترین شهر قاره آسیار شناخته شد. پس طبیعی است که افراد زیادی از سرتاسر دنیا به دیدین این شهر و کشور زیبا بروند در نتیجه این شهر به مکانی بسیار شلوغ تبدیل شده است که بدنبال آن بسیاری از افراد تصمیم میگیرند برای چند روز هم که شده از این شلوغی دور باشند. بنابراین داشتن هتلی که علاوه بر زیبایی، راحتی و آرامش مقداری از تاریخ تایلند را هم بازگو کند بسیار اهمیت پیدا می کند. هتل ماندارین یکی از همین نمونه هتل ها است که در این پست به بررسی دکوراسیون و طراحی داخلی هتل زیبا و شیک می پردازیم..

هتل ماندارین، به واسته موقعیتش در جنگل های حاره ای و شالیزارهای برنج شمال تایلند، انتخابی هوشمندانه به جای شلوغی بانکوک به شمار می آید. هتل ماندارین را باید موزه ای زنده دانست که فرهنگ و سنت امپراطوری لانا در گذشته دور را در کنار شکوه و جلال دوران استعمار آسیا، فضایی هماهنگ و مدرن شکل داده است. راچن اینتاونگ (Rachen Intawong) معمار این تفرجگاه، با سفر به نقاط مختلف منطقه مِکونگ به شناختی کامل از معماری منطقه دست یافت. تیم طراحی او به بررسی دقیق معماری شهر سلطنتی لانا پرداختند؛ شهری شامل یک کاخ مرکزی است که توسط مجموعه از انبارهای برنج احاطه شده است. این فضا به مساحت 64 هکتار یا پوشش گیاعی حاره ایی و دریاچه ایی مملو از زنبق آبی، 60 ویلا و عمارت کلاه فرنگی را در خود جای داده که مکمل ساختمان اصلی نیز هست که خود دارای 80 سوئیت است.

سبک معماری و طراحی داخلی کلاه فرنگی متاثر از سبک معماری محلی است. شاخصه عمده این سبک، سقف های شیروانی سفالی و استفاده از چوب ساج محلی در قسمت های چوبی خانه است. ویلاها نیز بر طراحی غله های شمال کشور ساخته شده اند، در حالی که سوئیت های مسکونی، همانند هتل های دوران استعمار قرن نوزدهم ، نمایی لوکس و مجلل دارند. نقطه عطف این اقامتگاه ها را می توان سبک معماری داخلی ودکوراسیون آنها دانست که بسیار مجللند. هنرمندان و طنعتگران محلی با استفاده از مسلحی مانند چوب ساج، سنگ، موزاییک، ابریشم تایلندی و سنگ مرمر آنها را اجرا کرده اند. جکوزی های طبیعی این منطقه کیفیتی مشابه نمونه مشهور کاخ ماندالای (Mandalay) در میانمار دارد.

هدف هتل ماندارین احیای میراث گمشده سلسله پادشاهی لانا بود تا با طراحی شگفت انکیز خود مهمانان را مسحور شکوه و جلال دوران گذشته آسیا کند.

 

72_Grand_Deluxe_Villa_with_Plunge_Pool

طراحی داخلی هتل ماندارین در بانکوک

73_Grand_Deluxe_Villa_with_Jacuzzi

دکوراسیون داخلی هتل

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

74_Deluxe_Villa_Bedroom

موضوعات مرتبط:

بررسی دکوراسیون داخلی روبرت کلنیک – طراحی داخلی مدرن

بررسی طراحی داخلی کلوب کاوالی در فلورانس ایتالیا

انواع طراحی و عکس مدل کتابخانه خانگی چوبی و دکوری

75_Deluxe_Villa

دکوراسیون هتل ماندارین سنتر پوینت بانکوک

76_North_Rice_Fields_(Villa_Zone)

طراحی داخلی هتل زیبا در تایلند – اتاق خواب

77_Grand_Deluxe_2-Bedroom_Colonial_Suite

دکوراسیون داخلی هتل ماندارین بانکوک

79_Deluxe_Colonial_Suite

موضوعات پر بازدید:

نمونه مدلهای نمای رومی ساختمان و نمای کلاسیک در ایران و خارج / عکس

عکس اتاق خواب و مدل تخت دو نفره شیک و زیبا / تصاویر تختخواب

درخت بونسای در دکوراسیون منزل + قیمت – گل و گیاه آپارتمانی

80_Colonial_Suite_Terrace

83_Colonial_Wing

85_02_Main_Lobby_Driveway

86_01_Main_Lobby