دکوراسیون سینمای خانگی با طراحی فوق العاده شیک و لوکس

سینمای خانگی یکی از سیستم های سرگرمی خانوارها است که معمولا همراه با وسایل سرگرمی دیگر مانند کنسول های بازی و تلویزیون در اتاق نشیمن قرار می گیرد از این رو چیدمان صحیح دکوراسیون سینمای خانگی در خانه باید بگونه ای باشد که تک تک افراد از بودن در این مکان احساس رضایت و خشنودی کنند و تنها به یک هدف که همان سرگرم شدن است فکر کنند. در چنین محیطی تقریبا 5 تا 6 قطعه مربوط به سینمای خانگی قرار می گیرد البته در بعضی مواقع تعداد قطعه ها بیشتر هم هستند اما میزان استاندارد همان پنج قطعه بدون احتساب دستگاه پخش کننده است.

باتوجه به اینکه سینمای خانگی در تمامی خانه ها وجود ندارد اما هر چه به جلوتر می رویم به تعداد خانواده هایی که از این سیستم ها برای ایجاد محیطی تفریحی در منزل خود استفاده می کنند افزوده می شود. هر کدام از این سیستم ها با توجه به مدل شرکت سازنده، شکل و اندازه های بسیار متفاوتی دارند که براساس تحقیق، سلیقه و البته بودجه خریدار، انتخاب می شوند. در دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن با سینمای خانگی باید به چند نکته توجه کرد تا بهترین نتیجه و اثرگذاری را گرفت. دو عامل رنگ و نورپردازی در اتاق نشیمن هایی که از سینمای خانگی اسفاده می کنند اهمیت بسیار بالایی دارد. نور به ایجاد حس و حال خوشایند در دکوراسیون اتاق کمک بسیار زیادی می کنند. در حقیقت تمرکز اصلی تان در دکوراسیون محیطی با سینمای خانگی باید بروی نورپردازی مناسب باشد. در چنین مکان هایی باید از سیستم های استفاده شود که قابلیت کم و زیاد کردن شدت نور به آسانی فراهم شود تا بتوان براحتی شرایط مناسب برای تماشای فیلم های مختلف را فراهم کرد.

مورد دوم رنگ اتاق است که به سلیقه و علاقه خودتان بستگی دارد اما اگر بدنبال پیشنهاد می گردید، رنگ های خاکستری، خاکستری روشن، قرمز یا دیگر رنگ های تیره برای چنین محیط های مناسب تر هستند البته برای راحتی بیشتر خودتان می توانید از کاغذ دیواری ها نیز استفاده کنید.

یکی از مهمترین عناصر سینمای خانگی بلندگوها یا اسپیکرها هستند که باید طبق راهنمای دستگاه، بدور مبلمان اتاق نشیمن قرار داده شوند بطوریکه کاملا آنرا احاطه کنند. این به معنی استفاده از سیم های طولانی تر برای هر بلندگو است که در صورت بی توجهی خود عامل برهم زندن دکوراسیون اتاق نشیمن می شوند بنابراین باید بدنبال بهترین راه ها برای جمع و جور کردن سیم ها از کف اتاق نشیمن بگیردید.

Home-theater-design-ideas (5)

Home-theater-design-ideas (4)

Home-theater-design-ideas (3)

Home-theater-design-ideas (2)

Home-theater-design-ideas (1)

Home-theater-design-ideas (1)

Home-theater-design-ideas (6)

Home-theater-design-ideas (7)

home cinema

Home-theater-design-ideas (9)

Home-theater-design-ideas (10)

Home-theater-design-ideas (11)

Home-theater-design-ideas (14)

Home-theater-design-ideas (13)

دکوراسیون سینمای خانگی

Home-theater-design-ideas (12)

, , ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
دکوراسیون سینمای خانگی با طراحی فوق العاده شیک و لوکس
3.3 (66.67%) 3 votes