طراحی دکوراسیون سبز و سفید در [ حمام و دستشویی ] به بهترین شکل

 

رنگ حمام و دستشویی در اغلب خانه های جدید و قدیمی سفید انتخاب می شود اما می توان از رنگ دومی بعنوان مکمل نیز در کنار سفید استفاده کرد. دکوراسیون سبز و سفید یکی از زیباترین و کاربردی ترین ترکیب ها در فضایی مانند حمام و دستشویی است چرا که با موضوع پاکیزگی و تازگی رابطه تنگاتنگی دارد. سفید که مظهر پاکی و تمیزی است و سبز هم رنگ طبیعت سرسبز و سرزنده، در نتیجه چنین ترکیبی از لحاظ مفهومی هم خیلی خوب در حمام و سرویس بهداشتی جواب می دهد.

بسیار مناسب است که این عادت دیرینه و همیشگیِ استفاده از یک رنگ در حمام را کنار گذاشته و بتوانیم با جرات و خیالی راحت، از چندین رنگ در دکوراسیون حمام استفاده کنیم. البته این عادت از گذشته های دور مرسوم بوده که از یک رنگ و آنهم سفید در حمام استفاده می شد. شاید بصورت کلی حمام منزل به سبب اینکه مکانی در جلوی دید میهمان ها و دوستان و آشنایان نیست کمتر مورد توجه صاحب خانه قرار بگیرد اما می توان در این دوران، نسبت به دکوراسیون حمام نیز به شدت حساس بود و وسواس داشت و از رنگ هایی مانند سبز نیز استفاده کرد.

البته رنگ آبی خیلی بیشتر از سبز در حمام، کنار سفید بکار می رود اما سبز هم آرامش بخش بوده و از آنجایی که خیلی کمتر استفاده می شود، اندکی غیرمنتظره و جدیدتر نیز بنظر خواهد رسید. اگر شما هم از حمام یکدست سفید یا سفید آبی خسته شده اید، حتما نگاهی ویژه به ترکیب دکوراسیون سبز و سفید داشته باشید که حمام تان را از بقیه مدل ها کاملا متمایز خواهد کرد. سبز سایه های بسیار متفاوتی دارد که همه آنها با رنگ سفید خیلی عالی ست می شوند. شکل های زیر تعدادی از این سایه های متفاوت را نشان می دهد.

همانگونه که در تصاویر مشاهده می کنید می توان استفاده از رنگ بسیار زیبای سبز را با استفاده از انواع سرامیک در طرح و ابعاد گوناگون به حمام برد. این چنین ترکیبی اگر به دقت و با توجه به اصول صحیح طراحی و البته کوراسیون حمام استفاده شود بسیار جذاب خواهد بود. می توانید دکوراسیون سبز و سفید در حمام را به شکلی استادانه به کار گیرید تا جایی که زیبایی آن مسحورکننده باشد.

به عنوان مثال استفاده از سرامیک های مستطیلی سبز رنگ در کف و دیوارها که تا سقف حمام بالا رفته اند در کنار وان حمام سفید رنگ آنچنان زیبا و جذاب خواهد شد که تصورش را هم نمی کنید. ترکیب سبز و سفید در کنار هم سبب بیرون زدن زیبایی هر دو رنگ خواهد شد؛ سفید در کنار سبز زیباتر خواهد بود و سبز نیز زیبایی اش در کنار سفید چندین برابر می شود.

سبز تیره حالتی دراماتیک، اثر گذار و کلاسیک دارد و این حس و حال را در فضا پخش می کند. سبز تیره به خودی خود، ظاهر دکوراسیون را لوکس و در عین حال آرامش بخش نشان می دهد. جای شکی نیست که سبز تیره، کنتراستی فوق العاده اثر گذار و چشمگیر با رنگ سفید ایجاد می کند، مثلا وقتی دیوار پشت روشویی یا دیوار اطراف وان حمام، با کاشی های سبز تیره تزیین شود، رنگ سفید روشویی و وان، خیلی عالی خود را در زمینه تاریک دیوار نشان می دهند. همچنین توجه داشته باشید که رنگ سبز تیره، با رنگ چوب طبیعی نیز خیلی عالی ترکیب می شود؛ بنابراین استفاده از کابینت حمام و دستشویی چوبی را در چنین حمام هایی فراموش نکنید.

دکوراسیون-سبز-و-سفید (1)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (2)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (3)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (6)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (5)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (4)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (8)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (9)

همچنین یکی از دیگر طراحی هایی که می تواند بهترین دکوراسیون سبز و سفید در حمام باشد استفاده از سرامیک های سبز برای نیمی از دیوارهای حمام و رنگ سفید برای نیمی دیگر از دیوارهاست. این ترکیب نیز می تواند در کنار استفاده از یک وان بزرگ و همچنین درب و روشویی سفید بسیار زیبا و چشمگیر شود.

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردم، دکوراسیون سبز و سفید انواع بسیار متفاوتی دارد چرا که سایه های رنگ سبز بسیار متنوع است. یکی دیگر از سایه های سبز برای دکوراسیون داخلی  سبز-آبی است. این رنگ همان آبی است اما با مقدار کمی رنگ زرد ترکیب شده. سبز-آبی انتخابی ایده آل برای آنهایی است که قصد ندارند دکوراسیون اتاق خود را در سال های آینده تعویض کنند، زیرا سفید با سبز-آبی، ترکیبی فراتر از زمان خلق می کند. همچنین بخاطر وجود اندکی رنگ آبی در حمام، آنهایی که علاقمند به این رنگ در حمام و دستشویی هستند نیز می توانند از این رنگ استفاده کنند.

دکوراسیون-سبز-و-سفید (10)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (11)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (12)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (14)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (15)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (13)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (16)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (17)

سبز لیمویی یکی از انرژی بخش ترین و شاداب ترین رنگ های موجود در طبیعت است که بنظر همه زیبا بنظر می آید.  بخاطر روشنایی و حالتی شفافی که دارد مناسب حمام و دستشویی های بدون پنجره و تاریک است. البته مقدار زیاد این رنگ فضا را سبک نشان می دهد و در همینجاست که توصیه می شود رنگ سفید نیز به مقدار زیاد کنار سبز لیمویی مورد استفاده قرار بگیرد. بهترین راه استفاده از رنگ سبز لیمویی، دیوار تاکیدی است، یعنی یکی از دیوارها به رنگ سبز لیمویی درآید و باقی دیوارها، سفید رنگ آمیزی شوند.

دکوراسیون-سبز-و-سفید (18)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (19)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (20)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (21)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (22)

یکی از زیباترین مدل های دکوراسیون سبز و سفید، ترکیب رنگ سفید با سبز زمردی است که در شکل های پایین نمونه های مختلف آنرا مشاهده می فرمایید. سبز زمردی ما را بیشتر یاد باغچه های سرسبز و منظره های زیبای طبیعت می اندازد. سبز زمردی رنگی انرژی بخش و در عین حال برجسته است طوری که استفاده از آن در کنار سفید به صورت ترکیبی یا مکمل، اثر گذاری بسیار بالایی دارد. در کنار سفید می توانید رنگ های دیگری مانند سیاه یا طلایی را توسط برخی لوازم حمام به دکوراسیون اضافه کنید.

دکوراسیون-سبز-و-سفید (23)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (24)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (25)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (26)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (27)

سبز نقره ای رنگی است که احتمالا تا الان چیزی در مورد آن نشنیده اید. این رنگ همانطور که از اسمش پیداست، سایه بسیار کم رنگی از رنگ سبز داشته و بیشتر شبیه به خاکستری دیده می شود. این رنگ برای آنهایی که خواستار زمینه ای خنثی و در عین حال گرم و رنگی برای فضای خود هستند بسیار مناسب خواهد بود. همانطور که مشخص است این رنگ در کنار سفید، خیلی عالی با رنگ خاکستری ترکیب می شود و تاثیر گذاریش نیز بسیار بیشتر است. علاوه بر خاکستری رنگ قهوه ای تیره نیز با سبز نقره ایی خیلی خوب جواب می دهد.

دکوراسیون-سبز-و-سفید (28)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (29)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (30)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (31)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (32)

دکوراسیون-سبز-و-سفید (33)

دکوراسیون سبز و سفید

دکوراسیون-سبز-و-سفید (34)

تصاویر بیشتر:

طراحی دکوراسیون سبز و سفید در [ حمام و دستشویی ] به بهترین شکل

طراحی دکوراسیون سبز و سفید در [ حمام و دستشویی ] به بهترین شکل

طراحی دکوراسیون سبز و سفید در [ حمام و دستشویی ] به بهترین شکل

طراحی دکوراسیون سبز و سفید در [ حمام و دستشویی ] به بهترین شکل

طراحی دکوراسیون سبز و سفید در [ حمام و دستشویی ] به بهترین شکل