دکوراسیون راه پله داخل منزل با ایده های زیبا و منحصر بفرد

راه پله های یکی از مهم ترین قسمت های خانه هستند و همچنین وجود آنها مزایای زیادی را بهمراه خواهد داشت. یکی از مهمترین مزایا و امتیازاتی که در اختیار ما می گذارد زیبایی خانه است. با طراحی و تزئینن صحیح دکوراسیون راه پله خانه می توانید حتی از آنها بعنوان نکته کانونی در منزل خود استفاده کنید. راه پله در طرح ها و شکل های بسیار متنوعی طراحی ساخته می شوند همانطور که در مطالب پشین تعدادی از نمونه های زیبا و بعضا عجیب را معرفی کردیم در این قسمت هم قصد داریم شما عزیزان را با مدل های بسیار زیبا و شگفت انگیز از راه پله های موجود در دکوراسیون داخلی منازل مسکونی آشنا کنیم.

راه پله ها می توانند در تمامی مکان ها ساخته شوند، در فضاهای بزرگ و کوچک وجود راه پله همیشه امتیازات و مزایایی را برای ما بهمراه خواهد داشت که جدای بحث زیبایی انها می توان به ایجاد یک محیط یا اتاق اضافه برای زیستن یا مکانی برای ذخیره سازی در زیر راه پله ها اشاره کرد.

افراد بسیاری زیادی از این فضای به ظاهر محدود زیر راه پله با توجه به خلاقیت، استفاده های فراوان و البته جالبی می کنند. برخی آن را تبدیل به یک انباری کوچک و در دسترس کرده تا بتوان هر چیز اضافه ای را درون آن گذاشت و درب را قفل کرد. برخی دیگر زیر راه پله را با قفسه بندی و طراحی زیبا تبدیل به یک بوفه یا شلف بزرگ زیبا کرده که می توان درونش هر چیزی از کتاب و آباژور گرفته تا گلدان و انواع مجسمه قرار داد.

همچنین در بسیاری از کشورهای جهان که از نظر وسعتِ سرزمین دارای محدودیت های فراوان هستند مانند کشور ژاپن و حتی کشوری مثل ایتالیا، دکوراسیون راه پله داخل منزل را به شکلی طراحی می کنند که هم بتوان از زیبایی خیره کننده آن لذت برد و هم با طراحی های خیره کننده و اعجاب آور از فضای زیر راه پله به عنوان یک اتاق کار بسیار مناسب و بامزه بهره برد.

امروزه با توجه به پیشرفت های بسیار فراوان در هنر معماری و طراحی های بسیار عجیب و مناسبِ فضای داخلی می توان حتی برای راه پله ها نیز برنامه های بزرگی داشت. دکوراسیون راه پله داخل منزل در زیبایی دکوراسیون داخلی تاثیر بسیار فراوانی خواهد داشت. گاهی می بایستی از رنگی در تناسب کامل با رنگ منزل برای راه پله استفاده کرد اما گاهی باید از طرح و رنگی کاملاً متضاد برای ایجاد حسی زیباتر استفاده نمود.

عده ای هستند که دکوراسیون راه پله خانه را طوری طراحی و اجرا می کنند که می توان بسیاری از عکس های خاطره انگیز دسته جمعی در کنار دوستان و اقوام را بر روی همین راه پله ها گرفت و ثبت و ضبط کرد همچنان که عده ای سالهاست اینکار را می کنند.

و اما برای محیط های عریض و بزرگ می توانید راه پله را در مرکز خانه قرار بدهید اما در فضاهای کوچک بهتر است راه پله ها در گوشه ای از اتاق قرار بگیرند و از مدل های ساده در طراحی خود استفاده کنند. اما برای انتخاب بهترین مدل راه پله مناسب با شرایط منزلتان نکاتی وجود دارد که دانستن آنها مفید خواهد بود.

اولین چیزی که باید به انجام بگیرد، اندازه گیری فضای موجود در خانه است، همانطور که در بالا گفتیم، فضا نقش بسیار مهمی را در محل قرار گیری راه پله بازی می کند. اگر مکانی بزرگ در اختیار دارید استفاده از مدل های مارپیچی که در مرکز خانه قرار می گیرند یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود در صورتی که در فضاهای کوچک راه پله ها باید از طرحی ساده و مینمالیستی بهره ببرند و در گوشه ای از خانه کنار دیوار ساخته شوند.

نکته مهم دوم انتخاب مواد سازنده مناسب است که لزوما نباید حتما گران باشند تا کیفیت مناسبی داشته باشند، مدل های ارزان قیمت هم کیفیت مطلوبی را ارائه می دهند که برای بسیاری از شرایط ایده آل هستند. جنس کفپوش پله بهتر است با رنگ و شکل کفپوش خانه یکسان باشد، برای زیباتر شدن دکوراسیون پله ها می توانید بروی آنها فرش و موکت هایی شیک را پهن کنید تا علاوه بر زیبایی برا ایمنی آنها نیز افزوده شود.

Stairs-design-ideas (1)

Stairs-design-ideas (2)

Stairs-design-ideas (3)

Stairs-design-ideas (4)

Stairs-design-ideas (5)

Stairs-design-ideas (6)

Stairs-design-ideas (7)

Stairs-design-ideas (8)

Stairs-design-ideas (9)

Stairs-design-ideas (10)

Stairs-design-ideas (11)

Stairs-design-ideas (12)

Stairs-design-ideas (13)

Stairs-design-ideas (14)

Stairs-design-ideas (15)

 دکوراسیون راه پله

Stairs-design-ideas (16)

تصاویر بیشتر:

 دکوراسیون راه پله داخل منزل با ایده های زیبا و منحصر بفرد

 دکوراسیون راه پله داخل منزل با ایده های زیبا و منحصر بفرد

 دکوراسیون راه پله داخل منزل با ایده های زیبا و منحصر بفرد

 دکوراسیون راه پله داخل منزل با ایده های زیبا و منحصر بفرد