نمونه هایی عالی از دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی

 

در عصری که بیشتر خانه ها با مواد مصنوعی و صنعتی مانند گچ و بتن اکسپوز و کاغذ دیواری ها تزیین می شوند، تعجبی ندارد که عناصر طبیعی فراموش شوند. دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی و باکیفیت، فضایی خلق می کند که هیچ عنصر دیگری در معماری داخلی و خارجی یارای رقابت با آنرا ندارد. وقتی از چوب به همان حالت طبیعی اش استفاده شود، تمام بافت ها و گره های طبیعی خود را به زیبایی نشان می دهند طوری که دیگر نیازی به وسایل دکوری و تزیینی ندارید.

در سال های اخیر با توجه به ورود هزاران طرح و رنگ وسایل مخصوص دکوراسیون داخلی و استفاده از متریال و مواد اولیه ای از جمله چوب های ترکیبی و صنعتی مانند ام دی اف و… بیشتر افراد به سمت استفاده از اینگونه وسایل تمایل پیدا کرده اند و کمتر خانه ای را می توان یافت که از چوب طبیعی در دکوراسیون استفاده  کرده باشد. عده ای گران بودن را اولین دلیل استفاده از چوب طبیعی عنوان می کنند که تا حدی درست است اما اگر بخواهیم مقایسه ای دقیق بر روی این موضوع انجام دهیم، ایجاد دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی و باکیفیت شاید هزینه بیشتری داشته باشد اما زیبایی، جذابیت، گرم بودن و لوکس بودن فضا، استفاده از چوب طبیعی در دکوراسیون منزل را به شدت منطقی و لذت بخش خواهد کرد.

در این پست با دو منزل مسکونی آشنا خواهید شد که تقریبا تمام فضاها را با چوب طبیعی تزیین کرده اند. البته اجرای چنین طرحی می تواند بسیار گران تمام شود، اما این خانه های ایده های شگفت انگیزی برای الهام گیری در اختیار ما قرار می دهند طوریکه هر کسی با هر بودجه ای می تواند مقداری از آنها را در خانه خود پیاده کند. هر دو منزل دکوراسیونی مدرن و مینیمال دارند و به همین عامل آنها را خاص می کند چرا که از چوب بیشتر در خانه های به سبک کلاسیک یا روستیک استفاده می شود اما در اینجا برعکس این روش استفاده شده. در هر صورت دکوراسیون داخلی منزل با چوب، فارغ از نوع سبک خانه، گرما و کلاسی به دیزاین داخلی می دهد که به هیچ روش دیگری نمی توان همانند آنرا ایجاد کرد.

اولین خانه ای که بررسی خواهیم کرد در شهر سن پترزبورگ روسیه قرار گرفته و مساحتی بالغ بر 100 متر مربع دارد. همانطور که مشخص است در دیزاین داخلی خانه فقط دیوارها و کفپوش چوبی نیست، بیشتر مبلمان خانه نیز از چوب طبیعی ساخته شده (مثل میز جلو مبلی اتاق نشیمن) و هر کدام به اندازه کافی خودنمایی می کنند. دیوارهای پوشیده شده با پنل های چوبی، اولین چیزی است که نگاه ها را به خود جذب می کند. تخته های چوبی به صورت افقی نصب شده اند و به همین خاطر نگاه ها را همراه خود کشانده و به اطراف اتاق معطوف می کنند.

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (1)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (2)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (3)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (4)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (5)

در قسمت ناهارخوری که دقیقا بین اتاق نشیمن و آشپزخانه قرار گرفته، یک لامپ بسیار شیک و زیبا خودنمایی می کند. نکته جالب در مورد این لامپ، کلاهک بزرگش است که با رشته های چوبی بافته شده است. طراحی پلان باز باعث شده فضاها خیلی راحت به یکدیگر متصل شوند، در عکس دوم مشاهده می کنید که غذاخوری خیلی آسان و ساده به آشپزخانه متصل می شود. آشپزخانه با هر متر و معیاری کوچک محسوب می شود اما رنگ سفید کابینت، هود و کانتر، فضایی بسیار شیک در گوشه انتهایی خانه ایجاد کرده است.

رنگ غالب در این دکوراسیون، قهوه ایست و همین موضوع توانسته جذابیت فضا و دکوراسیون را به شدت افزایش دهد. همچنین تکه های سفید رنگ در هود، کابینت و… هم توانسته هم جذابیت این وسایل را بیشتر نشان دهد و هم بر زیبایی دکوراسیون داخلی منزل با چوب بیافزاید. تصاویر زیر به خوبی نشان می دهد که اگر در منزل از چوب مرغوب و باکیفیت برای ساخت و ایجاد دکوراسیونی زیبا استفاده شود تمامی اِلمان ها و همچنین وسایل خانه در آغوش چوب ها قرار گرفته و فضای داخلی خانه از آن حالت بی روح و خشن دیوارهای گچی و… فاصله می گیرد. اینگونه طراحی و دکوراسیون، فضای درونی خانه را در تمامی قسمت ها به سمت گرمتر و جذابتر شدن خواهد برد.

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (6)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (7)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (8)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (9)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (10)

دکوراسیون داخلی منزل با چوب وقتی کامل می شود که اتاق های خصوصی خانه هم با این عنصر گرم تزیین شوند. در اتاق خواب همه چیز ساده بوده بغیر از تخت خواب و یک عدد میز، مبلمان دیگری در اتاق قرار نگرفته. چیزی که در این اتاق خیلی جلب توجه می کند، پنل های چوبی دیوار است. جالب اینجاست که دیوار پشت تخت خواب نیز با حلقه ای تنه یک درخت کهنسال تزیین شده است. حمام و دستشویی نیز در کنار کاشی های بسیار جالبش، کابینت های چوبی حضوری چشمگیر دارند که با طراحی مدرن فضا کاملا هماهنگ هستند.

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (11)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (12)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (13)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (14)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (15)

خانه دوم و انتهایی این پست، متراژی برابر با 180 متر مربع داشته و از مدل اول بزرگتر است. با اینکه دیزاین داخلی خانه تاکید زیادی بروی چوب دارد اما بازهم همه چیز مدرن و مینیمال دیده می شود. این آپارتمان به خوبی نشان می دهد که دکوراسیون داخلی منزل با چوب فقط بروی زیبایی ظاهری تمرکز ندارد، بکله راحتی و ایجاد حسی آرامش بخش درون انسان نیز الویت بسیار بالایی دارد. توجه به این نکته بسیار مهم است، یک خانه تمام چوبی هر چقدرم که لوکس دیده شود، بدون القای حس راحتی و آرامش در همان نگاه اول، فایده ای نخواهد داشت. در نتیجه شاید بتوان اینگونه گفت: اولین هدف در ساخت و ایجاد دکوراسیون داخلی منزل با چوب فراهم کردن مکانی راحت همراه با آرمش برای تمام اعضای خانه است، پس از در نظر گرفتن این موضوع مهم می توان بر روی سایر موارد تمرکز کرد و وقت گذاشت.

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (16)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (17)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (18)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (19)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (20)

هر دو اتاق خواب خانه ظاهری مینیمال و مدرن دارند اما به لطف حضور چوب طبیعی بسیار گرم و شیک دیده می شوند. البته اتاق خواب کودک تزیینات بیشتری دارد، مثل لوستر خلاقانه وسط سقف و یا رنگ های متنوعی که در دیوار و سقف و کفپوش بکار رفته اند.

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (21)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (22)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (23)

شکل های بعدی طرح های متنوع و خلاقانه خانه هایی را نشان می دهد که به شکلی هنرمندانه از چوب طبیعی استفاده کرده اند. فرقی نمی کند آشپزخانه باشد یا اتاق خواب، حضور حتی مقدار کمی چوب می تواند فضا را بکل متحول کند.

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (24)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (25)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (26)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (27)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (28)

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (29)

دکوراسیون داخلی منزل با چوب

دکوراسیون-داخلی-با-چوب (30)

تصاویر بیشتر:

نمونه هایی عالی از دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی

نمونه هایی عالی از دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی

نمونه هایی عالی از دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی

نمونه هایی عالی از دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی

نمونه هایی عالی از دکوراسیون داخلی منزل با چوب طبیعی