دکوراسیون داخلی خانه کوچک 33 متری الهام گرفته از عناصر طبیعی

دکوراسیون داخلی خانه کوچک و شیکی که در این مطلب قصد معرفی و بررسی آنرا داریم در پایتخت کشور تایوان، شهر تایپه قرار گرفته و نمونه ای بسیار جالب در زمینه استفاده اقتصادی و هوشمندانه از فضا است. این خانه مسکونی کوچک فقط 33 متر مربع مساحت قابل استفاده در کف دارد اما با این حال بخاطر استفاده هوشمندانه از فضاهای عمودی در معماری داخلی، بازهم مانند یک خانه بزرگ زیبا و جادار بنظر می رسد. طراحی بومی در معماری داخلی این خانه زیبا و خلاقانه به خواسته صاحبان جوانش مبنی بر داشتن فضایی کاملا ساده و البته کاربردی، ترکیب شده است. جای تعجب است که چگونه طراحان توانسته اند با وجود چنین محدودیتی در فضا، به این میزان خلاقیت و نوآوری در طرح نهایی خود ایجاد کنند. اگر شما هم بدنبال طرحی مینیمالیستی و کمینه گرا می گردید یا فقط خواستار طرحی کاربردی در یک فضای تنگ و کوچک هستید، این خانه زیبا منبعی کامل و جدید برای الهام گیری در طراحی داخلی مورد نظر شما خواهد بود.

همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید وجود پانل های چوبی چند لایه با بافت ها و گره های طبیعی بی نظیر و زیبا، جلوه ای گرم و اُرگانیک به دیوارهای خانه داده است. این دیوارهای چوبی رنگ روشن در ترکیب با رنگ سفید و درخشان سقف، باعث ایجاد محیطی شفاف و باز شده که در یک فضای 33 متری بسیار حیاتی و لازم است.

incredibly-small-home-layout (9)

مکان های عمومی و مشترک خانه در یک فضای کوچک نیازمند طراحی دقیقی هستند تا نزدیک بودن اعضای خانواده به یکدیگر در فضا راحت تر باشد. در شکل زیر مشاهده می کنید که اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه کاملا در کنار یکدیگر قرار گرفته اند بطوریکه برای اعضای خانواده ناراحت کننده نباشند.

incredibly-small-home-layout (1)

incredibly-small-home-layout (15)

. در یک فضای 33 متری نباید برای یک فضا از خانه فقط وظیفه ای واحد و مشخص متصور شد. هر کدام از فضاها باید حداقل یک قابلیت استفاده دومی هم داشته باشند. برای مثال در شکل زیر توجه خود را به راه چوبی سمت چپ متوجه کنید و آنرا با عکس بعدی مقایسه کنید. مشاهده خواهید کرد که میز ناهارخوری در این مکان کاملا از کف بلند می شود و خود کفپوش چوبی بخاطر داشتن مقدار کمی ارتفاع، بعنوان یک نیمکت عمل می کند. در کنار این ست ناهارخوری هوشمندانه، پنجرهایی بزرگ با ارتفاع مناسب را قرار بدهید تا به محیطی دلباز، روشن و پرانرژی حین میل کردن غذا داشته باشید. البته از این میز می شود بعنوان میز مطالعه و نوشتن نیز استفاده کرد.

incredibly-small-home-layout (8)

incredibly-small-home-layout (2)

یک نردبان متحرک هم در قسمت انتهایی خانه در نظر گرفته شده تا رسیدن به کابینت ها، قفسه ها و اتاقی کوچک برای استراحت، مطالعه و تفریح در ارتفاع بالاتر را راحت تر کند. فضای سرویس بهداشتی و حمام نیز درست پشت همین قسمت در نظر گرفته شده است.

incredibly-small-home-layout (7)

incredibly-small-home-layout (17)

incredibly-small-home-layout (20)

incredibly-small-home-layout (5)

incredibly-small-home-layout (10)

incredibly-small-home-layout (14)

incredibly-small-home-layout (4)

incredibly-small-home-layout (6)

incredibly-small-home-layout (11)

incredibly-small-home-layout (12)

incredibly-small-home-layout (13)

incredibly-small-home-layout (19)

incredibly-small-home-layout (18)

incredibly-small-home-layout (16)

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

incredibly-small-home-layout (3)

,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!