دکوراسیون داخلی خانه با سقف بلند به شیوه ای موثر و کاربردی

به روز رسانی شده در تاریخ 95/5/15

معمولا اکثر ما وقت زیادی را صرف حل معماهای طرح شده در تزیین دکوراسیون داخلی می کنیم. بسیاری از این معماها در رابطه با کمبود فضا هستند اما بعضی ها هم در مورد نحوه تزیین سقف های بلند هستند. طراحی یک خانه با سقف بلند می تواند در مواقعی چالش برانگیز شود و احساس ناخوشایندی در فضای اتاق ایجاد کند زیرا تزیین اتاق با سقف بلند مشکل است و چالش های مخصوص به خود را دارد. از طرفی وجود سقف های بلند فرصت خوبی برای ایجاد طرح های بدیع در دکوراسیون داخلی بحساب می آید. سقف های بلند نیازمند دکوراسیونی ویژه هستند بدون اینکه اغراق آمیز باشند.  

یکی از آسان ترین راه ها برای غلبه بر مشکل ناخوشایندی در اتاق هایی با سقف های بلند، استفاده از سقف پوش های چوبی است. سقف های چوبی ابعاد فضا را تعدیل و آنرا به صورت بهتری تقسیم بندی می کنند. سقف های چوبی در کنار کارایی مفیدشان، در حال حاضر دوباره به مد روز تبدیل شده اند و توسط بسیاری از طراحان داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. سقف های چوبی بیشتر در خانه هایی با طراحی مدرن، امروزی و شیک به کار می رود اما اگر از سقف های چوبی به هر دلیلی نمی توانید استفاده کنید، قرار دادن تیرهای چوبی بروی سقف یک ایده بسیار مناسب خواهد بود. راه حل دیگر پیاده کردن طرح های بدیع و منحصر بفرد در سقف منزل است بطوریکه خود سقف بعنوان نقطه کانونی در دکوراسیون مورد توجه قرار  بگیرد. بدون شک سقف کاذب به راحتی می تواند چنین ویژگی ای را به دکوراسیون منزل ما اضافه کند. سقف کاذب درست مانند تیرهای چوبی دید ما را محدود می کند و احساس ناخوشایند بلند بودن بیش از حد سقف را از بین می برند.

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (1)

همانطور که در بالا اشاره شد اضافه کردن تیرهای چوبی به سقف یکی از موثرترین و ساده ترین ایده ها برای تزیین سقف بلند است. حتما در خانه های قدیمی تیرهای چوبی سقف را دیده اید که وظیفه نگهداری بار و مصالح سقف ساختمان را برعهده داشتند اما امروزه دوباره طرح چنین سقف هایی به خانه های مدرن و امروزی راه پیدا کرده است. تیرهای چوبی را می شود به صورت موازی کنار یکدیگر قرار داد یا آنها را به صورت متقاطع درآورد که کاملا بستگی به سلیقه و دید شما دارد. برای هماهنگی بیشتر تیرهای چوبی با دکوراسیون داخلی منزلتان می توانید آنها را رنگ کرده و با تم داخلی همگام سازید.

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (9)

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (4)

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (11)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

اگر می خواهید سقف منزلتان را به نقطه کانونی دکوراسیون تبدیل کنید، در این صورت استفاده از سقف کاذب بهترین گزینه خواهد بود. سقف کاذب با یک طرح فوق العاده شیک مانند شکل های زیر به راحتی می تواند این کار را برای شما انجام دهد. خوشبختانه امروزه سقف های کاذب در انواع مدل ها و پالت های رنگی تولید می شوند که انتخاب آنها را برای دکوراسیون های متفاوت مناسب می کند. سقف کاذب درست مانند تیرهای چوبی، ارتفاع سقف بلند خانه را به طرز موثری کاهش می دهد و گرما و دنجی بیشتر به فضای خانه می دهد.

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (8)

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (3)

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (12)

یکی دیگر از روش های موثر تزیین خانه هایی با سقف بلند که البته بیشتر مناسب خانه های کوچک است، پر کردن فضای عمودی از کف تا سقف خانه است. برای این کار از چیزهای مختلفی می توانید استفاده کنید، مانند شکل های زیر قرار دادن یک کتابخانه قدی بزرگ، تابلوهای بزرگ یا قفسه و شلف نصب شده بروی دیوار تا نزدیکی سقف، این کار را به بهترین شیوه انجام داده است. فقط حتما توجه داشته باشید که فضای خالی در قفسه ها و شلف ها باقی نگذارید و تمام فضا را با کتاب یا اشیای دکوری پر کنید. قفسه های بلند بعنوان یک زمینه مناسب در دکوراسیون خانه نیز شناخته می شوند.

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (13)

فارغ از اینکه سقف بلند خانه خود را با چه چیزی تعدیل کنید، خواه تیرهای چوبی باشد یا سقف کاذب، تمام اینها بدون وجود یک نورپردازی مناسب بی فایده خواهد بود. نصب یک لوستر فاخر و بزرگ یا لامپ آویز حجیم در یک اتاق با سقف بلند، علاوه بر اینکه بعنوان یک عنصر بسیار ویژه و لوکس در طراحی داخلی اتاق شناخته می شود، روشنایی مناسبی نیز در فضا پخش می کند. اگر سقف بلندی دارید حتما سعی کنید لوستری تک و بزرگ نصب کنید تا علاوه بر تعدیل ابعاد فضا، کارایی مناسبی نیز از آن تحویل بگیرید.

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (7)

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (10)

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (14)

روش ساده دیگر برای تزیین دکوراسیون خانه با سقف بلند استفاده از رنگ است، البته به صورت تاکیدی. یک دیوار مشخص در خانه که به سقف بلند متصل است بهترین مکان برای استفاده از رنگ تاکیدی است با این کار یک دیوار ساده تبدیل به دیوار تاکیدی می شود، پس از اجرایی شدن این کار سریعا متوجه تاثیر مثبت آن در فضا خواهید شد. البته روی این دیوار باز هم می توانید تزیینات دیگری انجام بدهید، مثلا اگر آرشیو بزرگی از تابلو یا عکس های هنری در اختیار دارید، بهترین فرصت است که از این عکس ها بروی دیوار تاکیدی منزلتان استفاده کنید.

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (6)

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (5)

در دامه با مدل های بیشتری در زمینه تزیین دکوراسیون خانه با سقف بلند آشنا خواهید شد:

Stunning-high-ceiling-decoration-ideas (2)

خانه-با-سقف-بلند (1)

خانه-با-سقف-بلند (2)

خانه-با-سقف-بلند (3)

خانه-با-سقف-بلند (4)

خانه-با-سقف-بلند (5)

خانه-با-سقف-بلند (6)

خانه-با-سقف-بلند (7)

خانه-با-سقف-بلند (8)

خانه با سقف بلند

خانه-با-سقف-بلند (9)