10 ایده‌ فوق العاده دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن از طراحان بزرگ دنیا

آشنایی با 10 ایده دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن

از قدیم الایام گفته‌اند آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است. به همین دلیل، طراحی آشپزخانه از گذشته تا به حال دستخوش تغییرات شگرفی شده اما برخی ایده‌ها در باب دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن می‌تواند فضا را به طرز قابل توجهی زیباتر، دلبازتر و کارآمدتر جلوه دهد.

ما در این مقاله‌ قصد داریم به ایده‌های موفق دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن ارائه شده توسط طراحان بزرگ بپردازیم تا بیش از آنکه الهام بخش طراحی قلب خانه‌تان باشند، نحوه چیدمان آشپزخانه مدرن را بیاموزید.

  1. نیمکت راحتی

نخستین بار “بن اوس” توانست اهمیت دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن را با استقرار نیمکت راحتی تعریف کند. این نیمکت‌ چرم سفید با اشغال 3/1 فضا توانسته قلب خانه را به محل گردهمایی خانوادگی نیز بدیل نماید. در ادامه نیمکت به دور میز ناهارخوری گرانیت گرافیگی احاطه شده است.

  1. میز چندمنظوره چرخ‌دار

اگر فضایتان چندان بزرگ نباشد، آن وقت است که ایده میزهای ناهارخوری چندمنظوره دیوانه‌‌تان می‌کند! “ریچارد و لینیا بورش” در پورتلند سعی کردند میز ناهارخوری چندمنظوره چرخ‌دار را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن به کار گیرند. این میز با داشتن کشوهای اضافی بسیاری از وسایل را در خود جا می‌دهد و در صورت لزوم، قادر خواهید بود تا طبقه زیرین متحرک میز را بیرون بکشید و از آن به عنوان بار صبحانه در مهمانی‌های رسمی خود استفاده نمائید.

  1. دکور دریایی با یخچال رنگی

مدتی است که یخچال‌های رنگی جا پای خود را در دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن باز کرده‌اند اما اگر رنگ یخچالتان با دکور اصلی‌تان تناسب داشته باشد، کارتان را تمام کرده‌اید!

با وجود آنکه یخچال فیروزه‌ای و دکور دریایی جزء المان‌های طراحی وینتیج به شمار می‌روند اما تناسب آن‌ها با هم ترکیب مدرن زیبایی پدید می‌آورند.

رنگ بنفش با چه رنگی هارمونی دارد؟ معرفی 7 ترکیب زیبا

  1. کاغذ دیواری

کاغذ دیواری شیک است اما بیشتر صاحب خانه‌ها به دلیل ترس از پاشیدن ذرات غذا و جذب چربی این عنصر زیبا را نادیده می‌گیرند. با این حال، تا زمانی که از کاغذ دیواری به عنوان بک اسپلش (اگر به فکر بک اسپلش هستید، حتما از پوشش گلاس آن اطمینان حاصل کنید) استفاده نکنید، انتخابی ایده آل خواهید داشت.

  1. سقف اهرامی

هنوز هم در برخی نقاط شهری و خانه‌های قدیمی سقف‌ها بلندتر از حد معمول است.

اگر سقف آشپزخانه‌تان بلند باشد، می‌توان آن را به صورت فانتزی و مدرن درآورد. ایده سقف اهرامی توسط “ونسا ویکز” ارائه شد. وقتی این طراح برای نخستین بار با سقف بلند یک خانه دمده مواجه شد، آن را با چارچوب مسی پوشانید تا احساس صمیمیت را جایگزین حد فاصل سقف و میز کند. سپس لوسترهای غول پیکری با استایل صنعتی آویخت تا خلاء دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن را پر کند.

  1. سقف کاذب

امروزه طراحان زیادی از دکوراتیو کردن فضا به وسیله سقف‌های کاذب استقبال کرده‌اند. این طراحی جدا از کاربردهای متعدد به راحتی می‌تواند کمبود حجم فضا را جبران کند. منتها استفاده از چوب خام به عنوان سقف کاذب ایده‌ای ناب قلمداد می‌شود.

  1. کابینت با رنگ شاد

اگر سری به اکثر خانه‌ها بزنید و طراحی آشپزخانه‌شان را با دید کارشناسانه بررسی کنید، اغلب اوقات متوجه رنگ سفید و چوبی کابینت‌ها خواهید شد. کابینت‌های سفید و چوبی با آنکه انتخابی ایده آل به نظر می‌رسند اما دیگر چندان به عنوان کابینت‌های مد روز چشمگیر نیستند. اگر قصد دارید طراحی خود را مطابق اصول دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن پیش ببرید، باید کاری متفاوت کنید.

انتخاب کابینت با رنگ‌های شاد اعم از آبی، قرمز، نارنجی و… می‌تواند این امر را متحقق کند.

  1. کابینت دو رنگ

امسال سال کابینت‌های دو رنگ است و این آشپزخانه نمونه‌ای از طراحی روز سال محسوب می‌گردد. وقتی صاحب خانه از طراح درخواست کرد که همه کابینت‌های آشپزخانه‌اش سفید طراحی شود، “سابرینا آلفین” به عنوان کارشناس ترسید فضا بیش از حد استریل به نظر برسد! به همین خاطر سعی کرد رنگ کله غازی را برای تعادل و زیبایی بیشتر انتخاب کند.

36 مدل کابینت سفید و چوبی آشپزخانه مدرن [در سال جدید]

  1. بک اسپلش طرح کاشی شش ضلعی

حتی نگاهی گذرا به نقش کاشی‌های شش ضلعی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن کافی است تا به این فکر فرو بروید که چرا تا مدت‌های زیاد باید شاهد کاشی‌های چهار ضلعی می‌بودیم؟!

  1. دیوار سفارشی شده با کابینت

یکی از راه‌های استانداردسازی آشپزخانه‌های سنتی، کم جا و غیرزیبا تقسیم بندی آن با کابینت‌های طبقه بندی شده است و این چالشی بود که “ملیسا رابینسون” به عنوان طراح برگزید. راه حل رابینسون برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن این بود که دیوار را به طور کامل سفارشی سازی کند. و برای تحقق چنین امری، از کف تا سقف کابینت‌هایی با طبقات زیاد تعبیه نمود. این کابینت‌ها نه تنها جایگاه ظروف معمول آشپزخانه هستند، بلکه گاها در میانشان کتاب‌های آشپزی و خرده وسایل انباری نیز به چشم می‌خورد.

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
10 ایده‌ فوق العاده دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن از طراحان بزرگ دنیا
4.5 (90%) 2 votes
نوشته های مرتبط
1 دیدگاه برای این نوشته
ویلامبل

کارتون عالیه موفق باشین

ارسال یک دیدگاه

*