دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر با چیدمان مدرن

وقتی صحبت از تزیین و طراحی دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی می شود خیلی ها با نگرانی به این موضوع نگاه می کنند، چرا که فضای کافی برای آزاد کردن ذوق هنری خود در طراحی داخلی نمی بینند. اما همانطور که در مطالب پیشن بارها گفتیم، کوچک بودن به معنای محدودیت نیست. آپارتمان های کوچک برای زوج های جوانی که تازه می خواهند زندگی خود را شروع کنند بسیار مناسب خواهد بود. چنین افرادی فضای زیادی نمی خواهند.

البته منظورمان این نیست که زوج های جوان علاقه ای به منعکس کردن ذائقه و سیلقه خود در طراحی داخلی ندارند. جوانان پرانرژی هستند و به همین خاطر فضایی لوکس و شیک می خواهند تا بعد از بازگشت به خانه در یک روز سخت، به استراحت بپردازند. برای این که ثابت کنیم دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی هم می توانند خیلی شیک و لوکس تزیین شود در این مطلب به بررسی سه عدد خانه آپارتمان مدرن با مساحت زیر 40 متر خواهم پرداخت.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (28)

آپارتمان زیر دقیقا 40 متر مربع مساحت دارد، اما در این فضای کم بازهم همه چیز سرجای خود بنظر می رسد. واقعا کمبودی در دیزاین این خانه وجود ندارد و هر چیزی که لازم بوده در آن قرار گرفته است. نکته قابل توجه نبود دیوارهای اضافی جدا کننده اتاق ها است که قسمت زیادی از فضای خانه را گرفته و آنرا تاریک می کنند. البته دیوارهای اتاق خواب خانه حذف نشده است. نتیجه برداشتن دیوارهای اضافی آشپزخانه و پذیرایی و استفاده از طراحی پلان باز، باعث شده فضای آپارتمان بسیار روشن و دلباز دیده شود.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (15)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (16)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (17)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (18)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (19)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (20)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (21)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (22)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (23)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (24)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (25)

در دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی مبحث استفاده از فضاهای عمودی خیلی اهمیت پیدا می کند، درست مانند روشی که آپارتمان 30 متری زیر از آن بهره می برد. این آپارتمان پر است از ایده های خلاقانه و جالب. اتاق خواب به طبقه بالا برده شده و تمام پله هایی که اتاق نشیمن را به اتاق خواب وصل می کند به صورت کشویی طراحی شده اند. همین عامل باعث شده فضایی بسیار زیاد برای نگهداری تمام وسایل در خانه فراهم باشد. آشپزخانه نیز خیلی هوشمندانه گوشه راهروی ورودی قرار گرفته است.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (10)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (11)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (12)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (13)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (14)

آپارتمان کوچک زیر تمی تک رنگ با مبلمانی مدرن و ساده دارد. تقریبا تمام آپارتمان های کوچک از پلان باز و پیوسته استفاده می کنند و این آپارتمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. آشپزخانه، اتاق نشیمن و غذاخوری به یکدیگر متصل هستند، میزی شیشه ای برای ناهارخوری انتخاب شده تا با شفافیت و درخشانی اش محیط را نیز روشن و دلباز نشان دهد. برای جداسازی اتاق ها نیز پارتیشن شیشه ای نصب شده تا در کنار فیلتر کردن صدا نور را از خود عبور دهند. با این کار هیچ نقطه تاریکی در خانه وجود نخواهد داشت.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (1)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (2)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (3)

کابینت های آشپزخانه به رنگ خاکستری هستند تا با تم تک رنگ خانه تلاقی نداشته باشد. البته برای متعادل کردن فضا از وسایلی چوبی به رنگ طبیعی خود چوب استفاده شده تا خیلی فضا مرده دیده نشود. بعد از آشپزخانه به اتاق خواب می رسیم که در نهایت سادگی طراحی شده است. تخت خواب، پرده و فرش اتاق خواب رنگ خاکستری تیره دارند که در تضاد کامل با رنگ سفید دیوارها و کف اتاق خواب است. نورپردازی اتاق نیز به شیوه ای بسیار هنرمندانه انجام شده و آنها نیز تیره هستند.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (4)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (5)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (6)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (7)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (8)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (9)

آپارتمان زیر نیز یک خانه 40 متری است که خیلی زیبا تقسیم بندی شده، فضای نشیمن و آشپزخانه توسط پارتیشنی جالب از اتاق خواب جدا شده است. این پارتیشن جالب هم جدا کننده است، هم قفسه نگهداری و هم میز تلویزیون. ضمنا تلویزیون قابلیت چرخش به سمت اتاق خواب را نیز دارد بنابراین مواقعی که در اتاق نشیمن نیستید می توانید از تماشای تلویزیون در اتاق خواب خود لذت ببرید.

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (26)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (27)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (28)

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (29)

دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی

دکوراسیون-خانه-های-کوچک-آپارتمانی (30)

 

به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندید حتما امتیاز دهید!
دکوراسیون خانه های کوچک آپارتمانی زیر 40 متر با چیدمان مدرن
5 (100%) 4 votes
نوشته های مرتبط
0 دیدگاه برای این نوشته
ارسال یک دیدگاه

*