دکوراسیون خانه با رنگ روشن و شاد به روشی بسیار ساده و شیک

اگر به دنبال دکوراسیونی ساده با قابلیت اجرا در تمامی منازل مسکونی با هر گونه معماری داخلی می گردید، خانه های آورده شده در این مطلب شما از سردرگمی نجات خواهد داد. دکوراسیون خانه با رنگ روشن سرشار از انرژی است و بدن استثنا هر بیننده در نگاه اول عاشق آن خواهد شد. یکی از مزایای بسیار مهم دکوراسیون های روشن، قابلیت اضافه کردن تقریبا تمامی رنگ ها به صورت تاکیدی است. برای مثال در یک اتاق نشیمن که رنگ غالب استفاده شده در آن سفید است، قرار دادن کوسن هایی به رنگ زرد و آبی، پرده هایی به رنگ قهوه ای و مجسمه ای به رنگ سیاه، دکوراسیونی بی نهایت زیبا و جذاب بوجود می آورد.  البته اگر هم اکنون دکوراسیون منزلتان خنثی است، باز هم می توانید از روش چیدمان و انتخاب مبلمان و وسایل خانه های زیر ایده های مفیدی کسب کنید و آنها در منزل خود پیاده کنید. فقط کافی است به نحوه استفاده از رنگ ها، چیدمان وسایل خانه و برخی مسایل تخصصی تر  مانند تضاد در دکوراسیون داخلی توجه کنید تا شما هم از دکوراسیونی با ویژگی خانه های روشن و شاد بهره ببرید. شکل های زیر راهنمای خوبی برای ایده گیری و تزیین دکوراسیون منزل مسکونی هستند.

برای روشن شدن موضوع به بررسی بیشتر خانه اول می پردازیم. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید در زمینه سفید اتاق نشیمن، از ترکیب رنگ آبی و زرد استفاده شده است. این ترکیب رنگ برای آنهایی که دوستدار طبیعت و گردشگری هستند بسیار مناسب است. ترکیب رنگی که از آسمان و آفتاب الهام گرفته شده به هیچ عنوان در مقابل دکوراسیون مدرن خانه قرار نمی گیرد. در همین قسمت نشیمن، دیوار پشت تلویزیون از چوب طبیعی با رنگ قهوه ای روشن پوشیده شده تا علاوه بر لطافت و ظرافت بیشتر دکوراسیون، لوازم شیک و لوکس خانه با ظاهری زیباتر خودنمایی کنند.

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (1)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (2)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (3)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (4)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (5)

در کنار اتاق نشیمن، پارتیشی نصفه نیمه قرار گرفته که محیط اتاق نشیمن و آشپزخانه و اتاق غذاخوری را از یکدیگر جدا می کند بدون اینکه آنرا بسته نشان داده و جریان و پیوستگی پلان باز خانه را بهم بزند. برای اینکه این دیوار نیز بدون تزیین باقی نماند، ساعتی بزرگ و بسیار شیک و هنری روی آن نصب شده که بخوبی با دکوراسیون لوکس و ظریف نشیمن هماهنگ شده است. دوباره پشت همین دیوار، تلویزیونی نصب شده که افراد حاضر در اتاق غذاخوری و آشپزخانه بتوانند از ادامه فیلم یا سریال مورد علاقه شان لذت ببرند.

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (6)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (7)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (8)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (9)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (10)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (11)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (12)

و اما خانه دوم که دکوراسیونی به مراتب ساده و خلوت تر دارد. وجود دیوار سفید و پنل های چوبی دیواری به رنگ روشن در کنار مبل راحتی به رنگ سبز، ظاهری ارگانیک و آرامش بخش به این خانه زیبا، ساده و بدور از شلوغی داده است. استفاده از کفپوش بتنی و سیم هایی که به شکلی هنرمندانه از کلید برق شروع شده، به روی سقف کشیده شده تا به لامپ های کنار پنجره برسد نیز نشان دهنده سبک صنعتی و مدرن این خانه هستند. مورد جالب دیگر قفسه های بسیار ساده و البته بلند اطراف اتاق نشیمن و آشپزخانه است که البته بازهم مهر تاییدی بر سبک صنعتی می باشد.

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (13)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (14)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (15)

به آشپزخانه که می رسیم نهایت سادگی را در ظاهر آن مشاهده می کنیم، در این آشپزخانه در قسمت بالای دیوار بغیر از قفسه های باز هیچ کابینتی وجود ندارد. سینک ظرفشویی نیز در نهایت سادگی انتخاب شده و حتی نحوه چینش ظروف بروی قفسه ها نیز طوری است که به ظاهر مینیمالی و ساده آشپزخانه صدمه وارد نکند. برای ذخیره سازی سایر ظروف، کابینت هایی در قسمت زیرین قرار گرفته که کاملا مخفی و بدون طرح هستند. پشت کابینت ها نیز از نورپردازی ال ایی ادی مخفی استفاده شده تا فضای آشپزخانه بیش از حد تاریک نشود.

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (16)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (17)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (18)

و در نهایت به خانه سوم می رسیم که نهایت محافظه کاری را در استفاده از رنگ ها نشان می دهد. اتاق نشیمن به رنگ آرامش بخش خاکستری روشن درآمده که تنها رنگ متضاد با آن، میز عسلی کوچکی است که رنگ قرمز دارد. با این کار طراح می خواهد به ما بفهماند که کاربردی ترین عناصر در لوازم خانه می توانند نقشی بسیار مهم در زیبایی دکوراسیون داشته باشند. کنار اتاق نشیمن اتاقی کوچک برای کار و مطالعه در نظر گرفته شده و ربروی آن، تلویزیونی بزرگ روی پنل چوبی با رنگ روشن قرار گرفته شده که در هر دو طرف آن فضاهای اصلی خانه مانند اتاق خواب و آشپزخانه و راهروی ورودی قرار دارند. اتاق مهمان نیز پشت دیوار چوبی تلویزیون قرار گرفته است.

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (19)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (20)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (21)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (22)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (23)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (24)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (25)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (26)

دکوراسیون-خانه-با-رنگ-روشن (27)

دکوراسیون خانه با رنگ روشن

обмерочный Узел _ Независимый