دکوراسیون اتاق پذیرایی با چیدمانی مناسب برای آپارتمان ها

دکوراسیون اتاق پذیرایی برای خانواده های مختلف کاربردهای گوناگون دارد. تعدادی از خانوار ها هستند که به صورت روزمره از آن استفاده می کنند اما برخی دیگر فقط در مواقع مهمانی ها و در مجالس از محیط پذیرایی و غذاخوری خانه استفاده می کنند. اگر شما از دسته خانواده اول باشید و از اتاق پذیرایی و غذاخوری به صورت روزمره استفاده کنید بعداز مدتی این مکان تازگی خود را از دست می دهد و کمی خسته کننده بنظر می رسد در صورتی که خانواده های دیگر از اتاق پذیرایی و غذاخوری فقط برای مهمانان به شکل مناسبی استفاده می کنند و به دلیل رفت و آمد کمتر توجه چندانی به چیدمان تمیز و مناسب اتاق پذیرایی نمی شود و بعداز مدتی گرد و خاک تمام اتاق را می پوشاند.

از این در هر دوصورت بالا دکوارسیون پذیرایی شما نیاز به رسیدگی و تزیین دوباره دارد. می توانید بعداز تمیز کردن کامل اتاق پذیرایی با جابجایی، وسایل روحی تازه به اتاق پذیرایی خود بدمید تا موجب شادی و سرزندگی شما شود. اینکه باید چه مقدار وقت برای تزیین و مرتب کردن دکوراسیون پذیرایی بگذاریم کاملا به شرایط شما بستگی دارد، اما سعی کنید حداقل 5 تا 7 روز در هر ماه را صرف مرتب کردن و سازمان دهی دکوراسیون پذیرایی کنید و این 5 تا 7 روز را در بین روزهای آخر هر هفته تعیین کنید.

فضای اتاق پذیرایی بخش های متعددی دارد و معمولا کمد، بوفه و کابینت هایی در این مکان وجود دارند که می توان با اضافه کردن ظروف غذاخوری زیبا و چشم نواز دکوراسیون را شیک و زیبا جلوه دهید. قبل از تهیه هرگونه وسیله ایی برای پذیرایی خود باید یک پلان مناسب برای تزیین آن داشته باشید. در حین نقشه ریزی دکوراسیون اتاق پذیرایی، سعی کنید از لوازم اضافی دوری کنید تا فضایی عاری از هر گونه وسیله و اشیای بی ربط داشته باشید.

امروزه در چیدمان اتاق نشیمن یکی از مهمترین مسائلی که باید رعایت شود یک عامل خلاق است. یعنی دکوراسیون شما حتما باید یک عامل خلاق داشته باشد و از خلاقیمت در طراحی داخلی بهره بجویی. امروزه ما بیشتر مبهوت دکوراسیونهایی کیشویم که خلاقیت درآنها بکار رفته نه اینکه صرفا مدرن یا لوکس باشد. بنابراین توضیه ما استفاده از خلاقیمت در دکوراسیون خانه است.

مثلا در تصویر زیر از رنگ بعنوان یک عامل خلاق استفاده شده است. همانطور که می بینید رنگ زرد در میان رنگهای تیره این دکوراسیون خودنمایی می کند و باعث صمیمیت این اتاق نشیمن شده است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: تم زرد در دکوراسیون داخلی آپارتمان های مدرن و شیک امروزی

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی آپارتمان (6)

عامل خلاقی که در دکورسیون اتاق پذیرایی طرح زیر استفاده شده است تابلو ها هستند. البته توجه کنید این تابلوها حتی به دیوار وصل هم نشده اند بلکه همه در کنار هم بر روی یک شلف نازک قرار گرفته اند و کوچکی بزرگی و دقت در انتخاب طرح تابلوها یک عامل خلاق شده است.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: مدل تابلوی دکوری بزرگ مناسب اتاق نشیمن و هال پذیرایی

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی آپارتمان (1)

در تصویر زیر نیز یک لایت باکس چوبی که دارای نوشته های بزرگ است از کف تا سقف قرار گرفته و عامل خلاق شده است. ما در طرحهای ایرانی میتوانیم از نوشته ها و شعرها بصورت نستعلیق در اینگونه لایت باکسها استفاده کنیم.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: دکوراسیون خانه ایرانی با طراحی داخلی کلاسیک و سنتی

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی آپارتمان (5)

شاید یکی از مشکلات خانم ها زمانی که در آشپزخانه مشغول هستند مشکل تلویزیون نگاه کردن است . طرح خلاقانه زیر به راحتی این مشکل را حل کرده است.

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی آپارتمان (7)

در دو تصویر زیر طرحی را مشاهده می کنید که شاید یکی از زیباترین طرحها برای محیطهای کوچک باشد.

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی آپارتمان (3)

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی آپارتمان (2)

در زیر چند طرح از نمونه های دکوراسیون اتاق پذیرایی مدرن و امروزی را نیز مشاهده می کنید.

چیدمان دکوراسیون اتاق پذیرایی آپارتمان (4)

عکس هایی بسیار زیبا از شومینه مرمری در اتاق نشیمن و پذیرایی

living-room-decorating-ideas (1)

living-room-decorating-ideas (2)

living-room-decorating-ideas (3)

living-room-decorating-ideas (4)

living-room-decorating-ideas (5)

living-room-decorating-ideas (6)

dining-living-room (1)

dining-living-room (1)

dining-living-room (2)

dining-living-room (2)

dining-living-room (3)

dining-living-room (3)

dining-living-room (4)

dining-living-room (4)

dining-living-room (5)

dining-living-room (5)

dining-living-room (6)

dining-living-room (7)

دکوراسیون اتاق پذیرایی

dining-living-room (8)