دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی تا حد زیادی به مبلمان و نوع فرش قرار گرفته در آن بستگی دارد. از آنجایی که بیشتر ما ایرانی ها از مبلمان استیل و کلاسیک در پذیرایی خود استفاده می کنیم باید توجه زیادی به میزان فضای موجود داشته باشیم. مبلمان استیل و کلاسیک حجیم بوده و فضای زیادی از اتاق را اشغال می کنند به همین خاطر اگر پذیرایی کوچکی در اختیار دارید سعی کنید مبلمان استیل و کلاسیک را کنار گذشته و به مبلمان راحتی مدرن و شیک امروزی روی آورید.

به راحتی می توان دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی را به بهترین شکل ممکن ایجاد کرد فقط کافی ست برخی اصول ساده اما مهم را رعایت کنید. به عنوان مثال یکی از ابتدایی ترین و راحت ترین کارهایی که می توان بدون هیچ تخصصی آن را  به خوبی رعایت کرد و انجام داد استفاده از یک رنگ مناسب برای اتاق پذیرایی ست. قطعاً رنگ دیوارها اگر مناسب انتخاب نشوند حتی اگر بهترین وسایل را نیز در این قسمت از منزل بچینید، تا حد زیادی در ایجاد یک دکوراسیون زیبا شکست خواهید خورد زیرا رنگ دیوارها و سقف، دقیقاً مانند صفحه ای بزرگ است که تمامی لوازم منزل و دکوراسیون را در آغوش خود گرفته باشد پس این آغوش منزل می بایستی بهترین و زیباترین رنگ را داشته باشد.

پس از توجه به رنگ دیوارها و سقف و انتخاب بهترینها برای داشتن بهترین دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی بهتر است به اصولی مانند استفاده از قالیچه و فرش توجه بسیاری زیادی کنیم. فرش، جزئی جدایی ناپذیر از فرهنگ ما ایرانی هاست و دکوراسیون ایرانی بدون آن معنایی ندارد. همچنین انواع قالیچه، گلیم و… نیز می تواند در بهتر شدن و رویایی شدن دکوراسیون اتاق پذیرایی شما مانند «بمب زیبایی» عمل کند؛ بهتر است بهترینها را برای اتاق پذیرایی خود انتخاب کنید.

در کنار استفاده از فرش و گلیم و قالیچه و همچنین انتخاب بهترین رنگ برای سقف و دیوارها، بد نیست حتماً به اصول صحیح استفاده از انواع پرده، همراه با طرح هایی اصیل و ایرانی نیز توجهی ویژه داشته باشید. هم اکنون پرده سراها، طرح هایی بکر و زیبا که نشان دهنده اصالت ما ایرانی ها هستند را در دسترس دارند، شما می توانید طرحی زیبا را برای هر چه بهتر شدن دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی خود استفاده نمایید. پرده ها در کنار فرش و قالیچه و همچنین رنگ دیوارها به راحتی می توانند در جهت ایجاد بهترین دکوراسیون خانه موثر واقع شوند.

همچنین همانگونه که در ابتدای مطلب گفتیم، می توان از انواع مبلمان کلاسیک و سلطنتی نیز در این زمینه استفاده کرد البته در آپارتمان های امروزی دیگر فضای نشیمن و پذیرایی یکی شده و دیگر جایی هم برای استفاده از مبلمان حجیم کلاسیک وجود ندارد، بنابراین بهتر است تمام تمرکز خود را به روی انتخابی مبلی راحت، شیک با حداکثر کارایی بگذارید تا بهترین چیدمان را در پذیرایی خود داشته باشید. عامل مهم دیگر در کنار مبلمان، نوع رنگ دیوارها و همچنین فرش انتخابی است. این دو عامل نیز تقریبا شکلی ثابت در بیشتر خانه ها دارند. دیوارها که عمدتا به رنگ سفید و خنثی هستند و فرش هم از بین فرش های کلاسیک ماشینی که در بازار و تلویزیون هزاران طرح از آنها وجود دارد انتخاب می شود اما این شیوه چیدمان در پذیرایی های امروزی دیگر جایی ندارد.

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (18)

شکل زیر یک روش مناسب و مطمئن برای چیدمان و طراحی پذیرایی را نشان می دهد. همانطور که اشاره شد بیشتر ما ایرانی ها از رنگ های خنثی و محافظه کارانه در قسمت پذیرایی خود استفاده می کنیم. این خانه نیز همین روش را در پی گرفته اما نگذاشته فضا یکنواخت، سرد و بی روح بنظر برسد. با استفاده از کوسن ها و دکوری های رنگارنگ و همیچنین دیوار رنگی به صورت تاکیدی، رنگ های تازه و پرانرژی وارد دکوراسیون پذیرایی خانه شده و کاملا آنرا از یکنواختی و سردی دکوراسیون های مرسوم ایرانی درآورده است.

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (12)

اینستاگرام اتاق
صفحه جدید ما را دنبال کنید

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (13)

مدل دوم تمرکز اصلی خود را درکنار مبلمان مدرن، فرش گذاشته است. اگر مبلمان پذیرایی خود را مدرن انتخاب می کنید سه انتخاب بسیار معقول و زیبا پیش رو دارید. اولین انتخاب استفاده از فرش های مدرن با اندکی رنگهای شاد است که دکوراسیون هماهنگ و در عین حال پر انرژی بوجود می آورد. اما انتخاب دوم پهن کردن فرش های کلاسیک بخصوص فرش یا قالی دستباف است که ترکیب بسیار زیبایی با مبلمان مدرن بخصوص در قسمت پذیرایی خانه ایجاد می کند. انتخاب سوم استفاده از فرش های آنتیک است، این روش تا حدودی شبیه فرش های کلاسیک است اما گرما و جلوه جالب تری نسبت به ظاهر کلاسیک ایجاد می کنند.

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (23)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (22)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی ترکیبی سنتی و مدرن

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (16)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (1)

نمونه دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی نیمه مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (2)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (3)

مدل دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی مجلل و بسیار شیک

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (4)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (5)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (6)

مدل دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی با تم سبز

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (7)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (8)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (9)

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک (10)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (21)

یکی از مشکلات اصلی دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی بخصوص در آپارتمان های کوچک، تمایل به قرار دادن مبلمان زیاد برای افزایش فضای نسشتن است. بسیاری از ما بدون توجه کافی به فضایی که در اختیار داریم اقدام به خرید مبلمان برای پذیرایی خود می کنیم و پس از قرار دادن و چیدمان خانه متوجه می شویم که مبلمان خانه برای چنین فضای کوچکی مناسب نیستند. حقیقت این است که ما ایرانی ها دوست داریم همه چیزمان را برای مهمانان فدا کنیم، در صورتی که مهمانان مدت زمانی خیلی کمی به خانه ما می آیند و باید بخاطر آنها راحتی خود را فدا کنیم. در شکل زیر بسنده کردن به مبلمانی ساده و کم حجم، هم فضای کافی برای رفت و آمد فراهم کرده و هم فضای کافی برای پذیرایی از مهمانان.

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (9)

بوفه یکی دیگر از وسایلی است که در بیشتر پذیرایی های منازل ایرانی حضور دارد، فارغ از اینکه فضای خانه چقدر کوچک باشد این آیتم جز جدا نشدنی دکوراسیون ما ایرانی هاست. این مورد از لحاظی به زیبایی دکوراسیون کمک می کند زیرا با نمایش گذاشتن ظروف کریستالی و لوکس درخشش خاصی به فضای پذیرایی اضافه می کنند اما اگر فضای کمی در اختیار دارید باید جای بوفه را با کنسول ساده یا چند عدد قفسه شناور مدرن و زیبا تعویض کنید. در شکل زیر پذیرایی هایی همراه با ظروف کریستالی و همچنین همراه با کنسول های ساده و کاربردی آورده شده اند.

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (19)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (5)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (6)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (7)

تابلو نیز نقش مهمی در دکوراسیون پذیرایی ایرانی ایفا می کند. تابلوهای پذیرایی عمدتا در زمینه موضوعات مذهبی، خطاطی، منظره یا عکس گل و گیاه انتخاب می شوند اما گزینه ها در این زمینه تقریبا نامحدود هستند. تابلو یکی از معدود عناصری است که با هر سبک دکوراسیونی هماهنگ می شود. مثلا از تابلو نقاشی مدرن می توانید در دکوراسیون های کلاسیک و سنتی نیز استفاده کنید. تابلوهای نقاشی هنری مدرن نیز گزینه ایده آلی برای اتاق پذیرایی هستند در شکل های زیر مدل های جالب و جدید تابلو مناسب اتاق پذیرایی ایرانی را مشاهده می فرمایید.

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (8)

مدل های دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و زیبا

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (11)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (2)

مدل اتاق پذیرایی ایرانی با فرش و قالی سنتی

این مطلب را نیز حتما بخوانید: راهنمای انتخاب مدل قالیچه شیک و زیبا مناسب اتاق نشیمن

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (1) دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (3)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (4)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (10)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (14)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (15)

دکوراسیون-اتاق-پذیرایی-ایرانی (17)

تصاویر بیشتر:

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن

دکوراسیون اتاق پذیرایی ایرانی شیک و مدرن