نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوجوان پسر و دختر + عکس

یکی از عادت های نوجوانان این است که سخت چیزی را قبول می کنند. این موضوع در مورد انتخاب دکوراسیون اتاق نوجوان هم صدق می کند. اما انتخاب درست وسایل در جای خود می تواند لبخند را بروی صورتشان بنشاند. اتاق زرق و برق دار برای دختران و اتاق آرام با رنگ های سرد برای پسران بنظر بهترین گزینه می رسد. در این مطلب تعدادی راه حل برای این موضوع درنظر گرفته ایم.

مورد اول در مورد طراحی اتاق نوجوان این است که حتما تلاش کنید فضای دنج و زیبایی را بعنوان کتابخانه بهمراه میز و صندلی برای مطالعه در اتاق فزرندتان ایجاد کنید. در دکوراسیون اتاق دختران بهتر است از زمینه سفید رنگ استفاده کنید چنین اتاق با وسایل رنگارنگ مخصوصا دختران نوجوانی است که عاشق شخصیت های داستان ها و رمان ها هستند.

اما انتخاب رنگ سفید در دکور اتاق نوجوان مزیت دیگری هم دارد و ان این است که نوجوانان به دلخواه خود می توانند وسایل رنگارنگی را در اتاق به سلیقه خود قرار بدهند بدون اینکه لطمه ایی به دکوراسیون کلی اتاق وارد شود. استفاده از مبلمان و کمد های سفید رنگ هم می تواند به بزرگتر نشان دادن فضا کمک شایانی کند.

سعی کنید در اتاق نواجوانان از وسایلی چشمگیر و متمایز استفاده کنید مانند یک کاناپه یا صندلی بزرگ بنفش یا نارنجی می تواند ایده مناسبی برای دکوراسیون اتاق نوجوان باشد.

 

180974959

امروزه کامپیوتر به وسیله ایی ضروری برای هر فرد تحصیل کرده ای تبدیل شده است مخصوصا نوجوانان که علاقه دارند بیشتر اوقات خود را با وسایل الکترونیک می گذارند. در نتیجه  در نظر گرفتن مکانی برای قرار دادن میز کامپیوتر از نکات ضروری دکوراسیون بحساب می آید. سعی کنید از میزهایی استفاده کنید که دارای فضای ذخیره سازی زیاد باشند تا نوجوان برای نگه داری وسایل خود با مشکل کمبود فضا روبرو نشود. 

180974959

طراحی دکوراسیون برای مکان های که با مشکل فضا روبرو هستند از اهیمت بیشتری برخوردار است. در چنین شرایطی استفاده از تخت های تا شونده می تواند بهترین گزینه باشد چرا که تخت خواب ها فضای بیشتری را اشغال می کنند و در صورتی که به آن نیاز نداشته باشند با جمع کردن آنها فضای زیادی در اتاق آزاد می شود.در مدل های زیر مشاهد می کنید که استفاده هوشمندانه از اینگونه تخت ها به صورت یک تکه با کمد، کتابخانه و حتی میز می تواند در عین سادگی زیبایی را هم بهمراه داشته باشد و در کم اشغال شدن فضای اتاق نوجوان نقش بسزایی داشته باشد.

180974959

180974959

 

180974959

180974959

beautiful-teen-bedroom-582x348

180974959

 

180974959

عکس ها و ایده های جالب برای طراحی و دکوراسیون اتاق خواب نوجوان

ochre-white-bed-room

Cool-Young-Room-3-door-teenager-roomsایده ای جالب در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان

1a-Pink-gray-kids-bedroom-scheme-665x498طراحی داخلی اتاق پسرانه و دخترانه نوجوان

teenager_room_by_dushyant20b-d4b3vr0