دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک

برای حداکثر استفاده از فضاهای کوچک در آپارتمان ها می توانید به بعضی از مکان ها فضای کمتری اختصاص بدهید. یکی از این مکان ها که می توانید به آن فضای کمتری اختصاص بدهید اتاق نوجوان و کودکان است. همانطور که می دانید طراحی دکوراسیون در فضاهای کوچک نیاز به دقت بسیار بالایی دارد. دکوراسیون اتاق نوجوان هم از این قاعده مستثنی نیست. در این مطلب با تعدادی از طرح های Sergi Mengot طراح معروف اسپانیایی است که در طراحی فضاهای کوچک برای اتاق نوجوان تخصص دارد آشنا می شویم. او از ترکیب های متفاوت بسیاری برای طراحی اتاق نوجوان و کودکان استفاده می کند از اسباب و لوازم جمع وجور گرفته مانند مبلمان و میز مطالعه تا دستکاری فضاهای عمودی برای بزرگ نشان دادن اتاق استفاده می کند. نکته دیگری که در تمامی طرح ها مشترک است چسبیده بودن لوازمی مثل میز، کتابخانه و تخت خواب/صندلی راحتی به دیواراتاق است.

البته می توان طرح هایی مشابه با اینچنین طراحی ها را در بین سایر طراحان و تولیدکنندگان نیز مشاهده کرد اما Sergi Mengot به شکلی کاملاً اختصاصی بر روی فضاهای کوچک و دکوراسیون اتاق نوجوان فعالیت می کند. تمامی طرح های او دارای بالاترین نظم در طراحی، چیدمان و استفاده از بهترین رنگ ها در کنار یکدیگر است. کمدها در بهترین حالت قرار داشته و عموماً از فضای زیر تختخواب نیز به عنوان کمد وکشوی لباس استفاده می شود.

در دکوراسیـون اتاق نوجوانِ این طراح خبره، توجه بسیار زیاد و ویژه ای به وجود کتابخانه شده است. غیرممکن است این طراح وجود کتابخانه را در اتاق نوجوان فراموش کند. همچنین می توان نوع طراحی میز تحریر را در هماهنگی بسیار کامل و در بهترین و استانداردترین شرایط مشاهده کرد.

در تصاویر انتهای مطلب به خوبی مشخص است که برای بهتر شدن دکوراسیون اتاق نوجوان نه تنها از یک رنگ بلکه حداقل از 2 رنگ و تلفیق و ترکیب این رنگ ها با هم در بهترین شرایط استفاده شده است.

در مورد رنگ اتاق نوجوان هم بهتر است از رنگ های شاد یا کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید تا روحیه کنجکاوی و خلاق بودن کودکان در سنین نوجوانی را تا حدی ارضا کنید. رنگ هایی مثل زرد، بنفش، قرمز و سبز در شاد کردن روحیه کودکان تاثیر زیادی دارند ولی در طراحی اتاق نوجوان استفاده از رنگهای بازتر میتواند مسمر ثمر تر باشد. نکته مهم دیگر در طراحی های سرگی منگات، پرهیز کردن از طراحی فضای بشدت کودکانه برای اتاق هاست.

نکته ای که نباید فراموش شود، با توجه به اینکه معمولاً منازل و آپارتمان ها در این روزها به شدت با کمبود فضا روبرو هستند حتماً می بایستی نسبت به استفاده بهینه از فضای موجود دقت فراوانی کرد. بهتر است حتماً و حتماً از طرح هایی برای چیدمان اتاق نوجوان استفاده شود که بیشترین توجه را به فضای موجود داشته و علاوه بر استفاده از فضای میانی، نسبت به استفاده از زوایا، کنج ها، کف و… نیز بیشترین توجه را داشته باشد. همین الان که در حال مطالعه این مطلب هستید کافیست نگاهی به اطرافتان بیندازید! قطعاً فضاهای متعدد و کوچک و بزرگی را در همان اتاق کوچک خود مشاهده خواهید کرد که شاید به دلیل ضعف در طراحی، بدون استفاده رها شده اند. می توان با کمی توجه در طراحی اتاق نوجوان و بهترین دکوراسیون اتاق نوجوان حتماً از این فضاها بهترین استفاده را داشت.

در زیر نمونه های بسیار زیبای این طراح را برای دکور اتاق نواجوانان بخصوص چیدمان اتاق کوچک مشاهده میکنید.

1

طراحی اتاق نوجوان با کتابخانه و میز کوچک

2

اتاق کودک و نوجوان شیک

3

موضوعات مرتبط:

نکاتی برای دکوراسیون اتاق نوجوان پسر و دختر + عکس

دکوراسیون اتاق کودک – تخت کودک ، چیدمان اتاق بچه

4

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک و نوجوان

5

دکوراسیون اتاق نوجوان مدرن و کوچک

6

موضوعات مرتبط:

مدل میز تحریر – میز مطالعه خانگی

راهنمای انتخاب مدل میز کامپیوتر های طرح کوچک و بزرگ مدرن / عکس

7

چیدمان اتاق کوچک

8

چیدمان اتاق کوچک با کتابخانه چوبی

9

چیدمان اتاق کوچک نوجوان

10

11

تصاویر بیشتر:

دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک

دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک

دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک

دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک

دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک

دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک

دکوراسیون اتاق نوجوان و چیدمان اتاق کوچک