دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک با چیدمانی جذاب و کاربردی

طراحی هر فضای کوچکی چالش برانگیز است، اما دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک بعنوان مکانی که اعضای خانواده و مهمانان بیشتر اوقات خود را در آن می گذارند، می تواند به معمایی بسیار پیچیده تبدیل شود. نقشه ریزی برای فضا در چنین شرایطی مهم ترین قدم برای شروع کار است اینکه چگونه فضای اتاق نشیمن را دلباز جلوه دهید و در عین حال مبلمان خود را در آن فضا جا بدهید طوریکه باعث گرفتگی محیط نشود؛ یا اینکه چه نوع مبلمان و رنگی را برای اتاق انتخاب کنید، اصلی ترین سوالاتی هستند که در هنگام تزیین و طراحی چیدمان اتاق نشیمن با آنها مواجه خواهید شد. در این مطلب سعی می کنیم بطور مختصر توصیه هایی برای طراحی فضاهای کوچک ارائه بدهیم.

ابتدا استفاده مفید از کاغذ دیواری ها، آینه ها و گیاهان است. اتاق نشیمن کوچک بخصوص اگر پنجره ای در آن وجود ندارد می تواند مانند یک جعبه بسته و فشرده بنظر بیاید پس بهتر است ابعاد بیشتری به آن اضافه کنید و یک نقطه مشخص که تمامی توجهات را به سمت خود جلب کند در دکوراسیون قرار بدهید. این کار را می توانید با کاغذ دیواری های شیک به راحتی انجام بدهید و در کنار آن با قرار دادن آینه ای بزرگ دیواری یا زمینی به روشن شدن فضا کمک کنید. اگر پنجره ای در اتاق دارید، آینه را درست مقابل آن قرار بدهید زیرا آینه منظره محیط بیرون را منعکس می کند و به همین خاطر احساس یک فضای بزرگ را بوجود می آورد. قرار دادن گیاهان در گوشه و کنار خانه باعث لطیف شدن فضای اتاق می شود و با گول زدن چشمان فضایی بیشتر از آنچه اشغال شده است را نشان می دهند.

می توانید قطعه اصلی مبل خود را درست مقابل دیوار کاغذ کاری شده قرار بدهید و کنار آنرا با میزهای عسلی و قرار دادن آباژورهای شیک روی آنها تزیین کنید. برای میز جلو مبلی حتی الامکان سعی کنید از میزهای عثمانی بزرگ انتخاب کنید تا علاوه بر ایفا کردن نقش یک میز، بعنوان صندلی اضافه هم مورد استفاده قرار بگیرند.

مبل های بزرگ برای فضاهای کوچک جوابگو نیستند بهتر است مبل های خود را از بین کاناپه های راحتی مدرن با دسته های کوچک و پایه های بلند انتخاب کنید. پایه های مبل هر چه بلندتر باشند، فضا را بزرگ تر و دلبازتر نشان خواهند داد. همچنین اگر پایه های مبل کاملا مشخص باشند جلوه ای هنری به دکوراسیون اتاق می دهند. البته مبل های ال هم برای چنین فضاهایی بخاطر اینکه در گوشه ها قرار می گیرند بسیار مناسب خواهند بود. سعی کنید مبلمانی که انتخاب می کنید دارای فضای ذخیره سازی هم باشند. مثلا میز جلو مبلی گزینه مناسبی برای پنهان کردن سریع لوازم است.

small-living-room-decoration-ideas (2)

small-living-room-decoration-ideas (1)

small-living-room-decoration-ideas (3)

small-living-room-decoration-ideas (4)

small-living-room-decoration-ideas (5)

small-living-room-decoration-ideas (6)

small-living-room-decoration-ideas (7)

small-living-room-decoration-ideas (8)

small-living-room-decoration-ideas (9)

small-living-room-decoration-ideas (10)

small-living-room-decoration-ideas (11)

small-living-room-decoration-ideas (12)

small-living-room-decoration-ideas (13)

small-living-room-decoration-ideas (14)

دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک

small-living-room-decoration-ideas (15)

, , ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
دکوراسیون اتاق نشیمن کوچک با چیدمانی جذاب و کاربردی
4.5 (90%) 2 votes