دکوراسیون آشپزخانه امروزی با کابینت های بسیار شیک و زیبا

زیبایی دکوراسیون آشپزخانه امروزی تا حد بسیار زیادی به نوع کابینت های انتخاب شده در این سبک بستگی دارد. سبک امروزی برخلاف سبک های فقط مدرن و فقط کلاسیک، طرح ها و مدل های بسیار وسیع تری دارد که انتخاب را حتی برای افراد حرفه ای نیز سخت می کند. کابینت های امروزی موجود در بازار بیشتر از جنس های هایگلاس و پلاستیکی تشکیل شده اند در حالی که گزینه های معدود دیگری نیز وجود دارند. از چوب طبیعی و استیل ضد زنگ گرفته تا کابینت های تماما شیشه ای مدرن می توانند دکوراسیون هر آشپزخانه را به جذاب ترین شکل ممکن تزیین کنند.

معمولا در بین تمامی آشپزخانه های امروزی، کابینت های چوبی بیشترین طرفدار را دارد که البته جای تعجبی هم نیست چرا که چوب در کنار زیبایی و کیفیت بالایش، کارایی بیشتری ارایه می دهد. کابینت های چوبی را می شود چندین بار رنگ زد و تعمیر کرد بدون اینکه از گرمی و شیکی اولیه آنها چیزی کم شود. در کنار چوب، عناصر دیگری مانند سنگ، بخصوص سنگ مرمر درقسمت جزیزه و کانتر، در آشپزخانه های امروزی حضوری فعال دارند.  آشپزخانه های امروزی شاید در نگاه اول سنتی و کلاسیک بنظر بیایند اما همینکه دقت بیشتری به جزئیات آنها کنید به عناصری می رسید که از سبک های مختلف انتخاب شده و به مناسب ترین شکل با یکدیگر ترکیب شده اند.

contemperory-kitchen-design-ideas (8)

در آشپزخانه زیر مشاهده می کنید که کابینت ها با حاشیه ای برجسته روی درب هایشان سبکی کلاسیک دارند اما در عوض نوع تزیین از جمله رنگ و سایر لوازم دکوری و کاربردی آشپزخانه مانند لوستر و لامپ و حتی کانتر های آشپزخانه به سبک مدرن و مینیمالی انتخاب شده اند. حتی مقداری از عناصر به سبک صنعتی نیز در این آشپزخانه دیده می شود. یخچال بزرگ، گاز، فر و سینک ظرفشویی طرحی تمام فلزی و استیل دارند که در دکوراسیون های صنعتی به وفور مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ سفید در ترکیب با رنگ خاکستری کانتر و فلزی یخچال و گاز، به خوبی ترکیب سبک های متفاوت در آشپزخانه را نشان می دهد.

contemperory-kitchen-design-ideas (13)

اگر خواستار سبکی تمام صنعتی در آشپزخانه خود هستید یقینا مدل زیر بهترین نمونه برای ایده گیری خواهد بود. زیبایی سبک صنعتی را می شود در ظاهر این آشپزخانه به وضوح تماشا کرد. تمام کابینت ها و ظروف و روکابینتی ها از جنس استیل ضد زنگ هستند که از مشخصه های اصلی سبک صنعتی است. رنگ زمینه و دیوارهای آشپزخانه نیز با هوشیاری تمام تیره انتخاب شده تا خود کابینت ها بیشتر خودنمایی کنند و درخشندگی خود را بیشتر نشان دهند. برای تلطیف فضا می توانید از ظروف دکوری یا آشپزی چوبی یا چینی به رنگ سفید نیز استفاده کنید.

contemperory-kitchen-design-ideas (14)

آشپزخانه سوم در عین سادگی دکوراسیونش، حرف های زیادی برای گفتن دارد. در نگاه اول می توانید رنگ های زیبایی که باعث آرامش چشمتان می شود را مشاهده کنید، سبز و آبی آسمانی که در کنار رنگ چوب حسی از بودن در طبیعت در انسان ایجاد می کند. گابینت های هایگلاسی تماما سفید در زمینه باعث شده کوچکترین شئ ایی با رنگ مخالف، سریعا خود را نشان دهد. طراح هم با هوشیاری از این فرصت استفاده کرده و  صندلی های میز اپن آبی رنگ را در کنار جزیره با پایه چوبی و گلدانی سبز و شاداب در دکوراسیون قرار داده است. ضمنا کفپوش های مرمری آشپزخانه نیز به کلاس کار افزوده است.

contemperory-kitchen-design-ideas (15)

یکی از ایده های جالب در دکوراسیون آشپزخانه های امروزی استفاده از ترکیب کابینت های متفاوت در یک فضا است. این کار اگر درست و با رنگ های مناسب انجام شود ظاهری در آشپزخانه ایجاد می کند که به هیچ عنوان قدیمی نخواهد شد و همه را شیفته خودش خواهد کرد. در شکل زیر مشاهده می کنید که چگونه از ترکیب کابینت با طرح و رنگ های کاملا متفاوت استفاده شده است. کابینت های سمت چپ رنگی سفید و بدون طرح و ساده دارند اما کابینت های سمت راست از جنس چوب طبیعی هستند و به همین خاطر گره های چوب طبیعی در ظاهر کابینت مشخص است. ضمنا روکابینتی آشپزخانه نیز از جنس سنگ کوارتز می باشد.

contemperory-kitchen-design-ideas (16)

کابینت های آشپزخانه زیر طرحی کاملا سفارشی دارند و شاید به همین خاطر باشد که شکل مشابه به آنرا تابحال در بازار مشاهده نکرده اید. شکل مربعی کابینت ها به واقع ظاهر بسیار جالب و مدرنی در آشپزخانه ایجاد کرده و صد البته رنگ خردلی آن نیز به زیبایی و یگانگی این آشپزخانه افزوده است. دیوار بین کابینت ها نیز از جنس چوب طبیعی است اما محافظی شیشه ای و مقاوم بروی آن کشیده شده تا علاوه بر براق کردن سطح آن، از خود چوب نیز محافظت کند. میز اپن آشپزخانه نیز طویل بوده و از کانتری مرمری بهره می برد. صندلی ها نیز طوری انتخاب شده اند تا با رنگ زرد خردلی کابینت ها هماهنگ باشند.

contemperory-kitchen-design-ideas (17)

در ادامه مدل های دیگر را مشاهده خواهید کرد:

contemperory-kitchen-design-ideas (2)

contemperory-kitchen-design-ideas (3)

contemperory-kitchen-design-ideas (5)

contemperory-kitchen-design-ideas (6)

contemperory-kitchen-design-ideas (7)

contemperory-kitchen-design-ideas (9)

contemperory-kitchen-design-ideas (10)

contemperory-kitchen-design-ideas (11)

contemperory-kitchen-design-ideas (12)

contemperory-kitchen-design-ideas (18)

contemperory-kitchen-design-ideas (19)

contemperory-kitchen-design-ideas (21)

contemperory-kitchen-design-ideas (22)

contemperory-kitchen-design-ideas (23)

contemperory-kitchen-design-ideas (4)

دکوراسیون آشپزخانه امروزی

contemperory-kitchen-design-ideas (1)