خلاقیت در چیدمان وسایل آشپزخانه با استفاده از کابینت جادار

تمیزی، زیبایی و منظم بودن آشپزخانه نیازمند خلاقیت در چیدمان وسایل آشپزخانه است، در حقیقت تنها از این طریق است که می توان آشپزخانه های کوچک را مرتب و شیک نشان داد. البته سازمان دهی وسایل آشپزخانه به هیچ وجه کار ساده و آسانی نیست اما وقتی فضاهایی برای همین هدف در آشپزخانه طراحی شوند، مانند کابینت های سفارشی با فضاهای مخصوص برای نگهداری وسیله های بخصوص، کار بسیار راحت تر خواهد شد. بعلاوه می توانید از راهکارهای خلاقانه دیگری مانند طبقه بندی کردن کابینت ها، گروه گروه قرار دادن اشیاء کوچک مانند ظروف ادویجات نیز می توانید استفاده کنید. در این پست مناسب دیدم تا برای آن دسته از افرادی که با فضای نگهداری آشپزخانه خود مشکل دارند و یا می خواهند کابینت های سفارشی برای آشپزخانه خود طراحی کنند، عکس ها و ایده هایی آورده شود تا با ایده گیری از آنها کار خود را به پیش ببرند. برای دیدن عکس های جالب و خلاقانه لطفا تا انتها همراه ما باشید.

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (19)

شکل اول یک ایده بسیار خلاقانه و در عین حال کاربردی و بسیار ارزان را معرفی می کند که هر خانه داری قادر به تهیه آن است زیرا نیازی به ساخت کابینت سفارشی نیست. شما می توانید چنین سازمان دهنده ای را هر زمانی که خواستید به آشپزخانه خود اضافه کنید. این طرح به معنای واقعی کلمه خلاقیت در چیدمان وسایل آشپزخانه را نشان می دهد. کافی است یک ورق یا بورد چوب پنپه ای را از بازار خریداری کرده و سپس با برش آن به اندازه دلخواه به داخل درب کابینت خود به وسیله چسب بچسبانید. سپس تعدادی قلاب به آن وصل کرده و وسایل دم دستی مانند کفگیر و ملاقه را به آن آویزان کنید.

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (1)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (2)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (3)

یک ایده بسیار ساده که اغلب ما از انجام دادن آن غافل می مانیم لیبل زدن بروی قوطی ها، مربی خوریها و ظرف های نگهداری مواد غذایی است. با این کار ساده دیگر لازم نیست ظرف ها را از جای خود برداشته و امتحان کنید. در یک لحظه ظرف مورد نظر خود را انتخاب می کنید بدون اینکه چینش تمام وسایل را بهم بزنید. مدل دوم کابینت های کشویی جالب را نشان می دهد که در آشپزخانه بسیار سودمند واقع می شوند. با این کار می توانید وسایل ذخیر شده را راحت تر برداشته یا سرجایش بگذارید. کابینت های کشویی سفارشی و آماده، نیاز به گشتن دنبال یک وسیله در ته کابینت های تاریک را از بین می برد.

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (4)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (6)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (5)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (7)

اگر اهمیت زیادی به ظرف غذاخوری مانند بشقاب و پیش دستی و … می دهید و دوست دارید آنها را در جایی محکم و مرتب ذخیره سازی کنید مسلما آبچکان نصب شده کنار یا بالای سینک ظرفشویی نیاز شما را برآورده نخواهد کرد اما مدل کابینت طبقه بندی و قفسه بندی شده زیر انتخاب بهتری خواهند بود. ایده جالب دیگر قفسه های عمودی در آشپزخانه است. از این قفسه ها معمولا برای سازمان دهی بطری و قوطی های مربی استفاده می شود. این قفسه ها می توانند تمام بطری ها و قوطی های روغن و ادویجات را در یک گوشه نگاه دارند.

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (8)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (9)

اگر به قهوه علاقه زیادی دارید و صبح خود را با قهوه ای تازه و داغ شروع می کنید، در این صورت باید به فکر یک سازمان دهنده مناسب برای ست قهوه خوری و دستگاه قهوه ساز خود باشید. این قسمت باید فضایی باشد که تمام چیزهایی که برای ساخت قهوه به آن نیاز دارید را در خود جای دهد مانند وسایلی از قبیل: قهوه ساز، فنجان ها، جا قهوه ای، شکر، شیر، کاکائو و … . شکل زیر یک سازمان دهنده خلاقانه را بخوبی نشان می دهد. شکل دوم نیز یک کابینت جادار برای نگهداری وسایل بزرگ مانند پلوپز، همزن، میکسر و آبمیوه گیری است.

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (10)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (11)

خلاقیت در چیدمان وسایل آشپزخانه فقط محدود به کابینت های قفسه بندی شده یا کشویی و بزرگ نیست. شکل زیر یک کابینت ریلی با قفسه های عمودی و بسیار باریک را نشان می دهد که به راه های مختلفی می توان از آن بهره برد. برای مثال می توانید هر چقدر که قفسه دوست دارید به این طرح ها اضافه کنید. البته اگر می خواهید از این کشوهای ریلی برای بطری استفاده کنید نهایتا باید به نصب کردن دو طبقه اکتفا کنید. اما برای ظروف مربی و قوطی های ترشی و … تا چهار و یا پنج طبقه هم قابل نصب است.

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (12)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (14)

در ادامه سایر روش های خلاقانه را مشاهده می فرمایید:

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (15)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (13)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (16)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (17)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (18)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (20)

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (21)

خلاقیت در چیدمان وسایل آشپزخانه

خلاقیت-در-یدمان-وسایل-آشپزخانه (22)