خلاقیت در ساخت تراریوم با شکل هایی بسیار جالب و آسان

سال 96 و همینطور 2017 را می شود سالی دانست که استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون داخلی بشدت افزایش یافته است. روزه به روز موضوعات جالبی معرفی می شود که خلاقیت در ساخت تراریوم نیز یکی از همین موضوعات جذاب است. استفاده از تراریوم یکی از آسان ترین و در عین حال موثرترین راه ها برای آوردن سبزی و تازگی به دکوراسیون داخلی است. تراریوم ها نیاز به نگهداری و مراقبت زیادی نداشته و از طرفی فضای بسیار کمی هم اشغال می کنند. ضمن اینکه ساخت آنها نیز آسان است.

شاید برترین ویژگی تراریوم ها را بشود در انعطاف پذیری بالای آنها دانست. شما می توانید هر طور که می پسندید شکل و ظاهر تراریوم خود را تغییر داده و محدود به یک شکل و مدل خاص نباشید. با صرف خلاقیت در ساخت تراریوم توسط خودتان خیلی شیک و زیبا می توانید ذوق و نوانایی های هنری خود را به رخ بکشید. تراریوم ها با هر دکوراسیونی سریعا هماهنگ شده و برای هدیه دادن نیز وسیله ای بسیار مناسب هستند. در این پست با مدل های جالبی آشنا خواهید شد که همگی توسط دست افراد معمولی ساخته شده اند، بنابراین خودتان هم می توانید مدل های مشابه با مدل های زیر را با وسایلی ساده بسازید.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (1)

در طرح های مدرن شکل های هندسی مانند مثلث، مستطیل یا چند ضلعی ها حضور پر رنگی دارند. در تراریوم های زیر نیز از همین روش طراحی استفاده شده است و نتیجه کار به قدری شیک و عالی شده که می توان آنها را روی میز جلوی مبلی اتاق نشیمن و پذیرایی برای خودنمایی قرار داد. مدل سوم یک تراریوم هندسی بسیار زیبا طلایی رنگ را نشان می دهد که اگر بیشتر به آن دقت کنیدمتوجه حلقه های ازدواجی می شوید که داخل تراریوم قرار گرفته اند. با چنین کاری معنای بیشتری به عناصر دکوری خانه اضافه می شود که مورد ستایش باقی افراد نیز قرار خواهد گرفت.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (2)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (3)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (4)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (5)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (6)

برای ایجاد خلاقیت در ساخت تراریوم مورد علاقه تان به مقداری خاک، شن و ماسه، سنگ و تعداد کمی گیاه سرسبز کوچک مانند خزه و کاکتوس احتیاج دارید. حتی برای اینکه ساخته دست خودتان را نیز دوست داشتنی تر جلوه دهید می توانید از عروسک کارکتر مورد علاقه تان در فیلم و کارتون های قدیمی نیز استفاده کنید. برای محقظه تراریوم نیز ظرف های شیشه ای بهترین گزینه هستند. ایجاد منظره ای جالب در تراریوم یکی از مهم ترین بخش هاست، سعی کنید همیشه مناظری را بازسازی کنید که معنادار باشد، مثلا صحنه ای از یک فیلم معروف یا منظره ای دیدنی در یکی از نقاط جهان.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (7)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (8)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (9)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (10)

یکی از ایده های جالب در ساخت تراریوم های دستی استفاده از لوازم دورانداخته شده یا به قول معروف بازیافتی است. در حقیقت مدل های بازیافتی نیز عمدتا دلپسندتر از سایر مدل ها هستند و توجه بیشتری نیز به خود جلب می کنند. شکل های زیر به خوبی این موضوع را نشان می دهد. برای مثال شکل اول یک تراریوم ساخته شده با لامپ حبابی ساده است که خیلی راحت و سریع نیز ساخته می شود.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (11)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (12)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (13)

شکل زیر نسبت به مدل بالایی زمان ساخت بیشتری نیاز دارد اما تبدیل یک کتری پیرکس به تراریوم حتما ارزش کار بیشتر را خواهد داشت. همین کار را هم می توانید با شیشه های مربی و ترشی نیز انجام دهید.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (15)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (14)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (16)

تراریوم زیر که توسط کودکان برای اتاق خواب ساخته شده بسیار شاد و دوست داشتنی است. چنین تراریوم های رنگارنگی که با اسباب بازی های لگو ترکیب شده اند مسلما بهترین وسیله دکوری برای اتاق خواب کودکان محسوب می شود. اگر قالب های رنگی چند ضلعی مانند شکل های زیر را پیدا نکردید در عوض می توانید از وسایل دم دستی دیگر مانند ظرف های غذا شیشه ای و پلاستیکی استفاده کنید.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (17)

خلاقیت در ساخت تراریوم بدون استفاده از یک گل یا گیاه زیبا کامل نخواهد شد. گیاهانی که وقتی به آنها نگاه می کنید سریعا شما را یاد طبیعت جنگل می اندازند حتی برای لحظه ای اندک و کوتاه. مدل هایی که در شکل های زیر مشاهده می کنید دقیقا همین حس را در بیننده ایجاد می کنند و جالب تر اینکه خیلی ساده ساخته شده اند. شکل اول یک فنجان چایخوری شیشه ای ساده است که به زیبایی تزیین شده و وسط میز ناهارخوری قرار گرفته است. بجای لیوان و فنجان می توان از کاسه های شیشه ای یا گلدان های شیشه ای نیز استفاده کرد.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (18)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (19)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (20)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (21)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (22)

تراریوم ها حتما نباید خیلی بزرگ باشند، مدل های منیاتوری و کوچک نیز قابلیت این را دارند که در دکوراسیون اتاق خودنمایی کنند. اگر همه وسایل را آماده داشته باشید ساخت مدل های کوچک تراریوم بیشتر از 30 یا 40 دقیقه زمان نمی برند البته برای خلق تم هایی با جزئیات بیشتر مسلما وقت بیشتری نیاز خواهید داشت ولی همین مدل های ساده نیز بسیار دوست داشتنی و سرگرم کننده هستند.

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (23)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (24)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (25)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (26)

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (27)

خلاقیت در ساخت تراریوم

خلاقیت-در-ساخت-تراریوم (28)