خانه ویلایی چوبی با طراحی بسیار شیک و استفاده بهینه از فضا

خانه ویلایی چوبی و کوچکی که در این مطلب قصد معرفی و بررسی نمای داخلی و خارجی آنرا داریم در ایالت باواریا کشور آلمان قرار دارد و به تازگی توسط تیم طراحی Arnhard & Eck کامل شده است. هدف آرشیتکت از طراحی چنین بنایی ساختن مکانی آرامش بخش برای گذراندن تعطیلات همراه با خانواده بوده بطوریکه اعضای خانواده بتوانند همبستگی و نزدیکی به طبیعت را در وجود خود احساس کنند و برای مدت هر چند کوتاهی هم که شده از زندگی روزمره و شلوغ شهری بدور باشند. تیم طراحی درباره این پروژه می گوید:

” ذهنیت ما از انجام این کار، نشان دادن کیفیت و زیبایی ساختمان با استفاده از قسمت بندی درست اجزا، مواد و عناصر بکار رفته در ساختمان بوده است، طوریکه سایز و اندازه کلی را به حاشیه براند. این خانه چوبی تنها 4 متر عرض دارد و به همین خاطر محیط های اصلی خانه مانند آشپزخانه، غذاخوری، نشیمن و اتاق های خواب همگی از پلانی باز استفاده می کنند و توسط پله ها به یکدیگر متصل می شوند.”

در این خانه ویلایی زیبا دیوارها، سقف و شیروانی خانه همگی از چوب ساخته شده اند و در کنار سایر قسمت های اصلی خانه که در بالا به آنها اشاره شد، یک مکان هم به طور اختصاصی برای انجام فعالیت های سرگرمی مانند گوش دادن به موزیک، تماشای فیلم و مطالعه کتاب در کنار منظره ای زیبا از کوهستان در نظر گرفته شده است. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید پنجره بزرگ در قسمت روبرویی خانه به خاطر بهره بردن از منظره بی نظیر کوه اسپیتزتین در نزدیکی همین خانه طراحی شده است.

villa-house-retreat-design-ideas (3)

villa-house-retreat-design-ideas (4)

villa-house-retreat-design-ideas (13)

villa-house-retreat-design-ideas (7)

villa-house-retreat-design-ideas (9)

villa-house-retreat-design-ideas (10)

villa-house-retreat-design-ideas (8)

villa-house-retreat-design-ideas (6)

villa-house-retreat-design-ideas (11)

villa-house-retreat-design-ideas (5)

villa-house-retreat-design-ideas (2)

villa-house-retreat-design-ideas (12)

خانه ویلایی چوبی

villa-house-retreat-design-ideas (1)

, , ,
به نظر شما این پست خوب بود؟ اگر پسندیدید حتما امتیاز دهید!
خانه ویلایی چوبی با طراحی بسیار شیک و استفاده بهینه از فضا
5 (100%) 1 vote