خانه ویلایی منحصر بفرد و فوق لوکس با معماری امروزی و پیشرفته

یکی از موضوعات مهم در مبحث معماری و طراحی، حداکثر استفاده از محیط محل ساخت سازه است بخصوص در یک خانه ویلایی که عمدتا در مکان های ناهموار ساخته می شوند. هر طراح و معمار برجسته و حرفه ای باید بتواند به بهترین شکل ممکن از محیط اطرافش بعنوان نقطه برتری استفاده کند. خانۀ منحصر بفرد و فوق لوکسی که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم در کشور آفریقای جنوبی قرار دارد و توسط تیم مهندسی SAOTA طراحی و ساخته شده است. سایتی که این شرکت برای ساختن ویلا در اختیار داشت به دلیل داشتن شیب زیاد و توپوگرافی ناهمگون شرایط سخت تری از حالت معمول را پیش روی آنها قرار داده بود. بعلاوه این سایت در مکانی با منظره ای فوق العاده تماشایی از اقیانوس اطلس و اسکله ای زیبا قرار گرفته بود.

با داشتن چنین مناظر زیبایی، حتما طراحی خانه ویلایی باید بگونه ای باشد که از این امتیاز بسیار ویژه به بهترین شکل ممکن استفاده کند. برای اینکه مالکان این ویلا بتوانند به راحتی در این مکان زندگی خصوصی خود را داشته باشند، معماران به طبقه اصلی ارتفاع داده اند و طبقه همکف را هم سطح با شیب  تپه قرار دادند. سپس قسمت های مختلف طراحی و دکوراسیون خانه را بوسیله شیشه هایی شفاف از هم جدا کرده اند تا نور براحتی از قسمت شمالی به محیط های دیگر خانه از جمله اتاق خواب ها نفوذ کند. نتیجه این طراحی هوشمندانه خانه ای شده است که بهمراه شیب طبیعی زمین، به زیبایی هر چه تمام تر با محیط اطرافش ترکیب شده و در همین حالت شکوه خود را هم بنمایش می گذارد.

با منظره های زیبایی که اطراف این ویلا وجود دارد، دیگر جای هیچ سوالی باقی نمی ماند که چرا فضاهای خارجی خانه در اولویت طراحی این خانه قرار گرفته اند. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید این خانه حول یک تراس مرکزی بزرگ طراحی شده است و پنجره های تمام قد شیشه ای آن، بصورت کشویی بروی استخری مدرن و نمایی حیرت انگیز از اقیانوس اطلس باز می شوند. در شکل های زیر عکس های از این خانه ویلایی منحصر بفرد را مشاهده می کنید.

villa-design-ideas (8)

villa-design-ideas (2)

villa-design-ideas (3)

villa-design-ideas (4)

villa-design-ideas (5)

villa-design-ideas (6)

villa-design-ideas (7)

villa-design-ideas (1)


vill-design-ideas (9)

vill-design-ideas (10)

vill-design-ideas (11)

vill-design-ideas (12)

خانه ویلایی

vill-design-ideas (13)