دکوراسیون خانه دوبلکس کوچک با معماری داخلی بسیار جالب و زیبا

خانه دوبلکس کوچک معمولا  یک ویژگی دارد و آن سقف بلند است. سقف بلند موهبتی است که برای خانه های کوچک حکم یک فرشته نجات را دارد. به گفته طراحان، وقتی یک خانه کوچک، سقف بلندی داشته باشد، دیگر تنها نقطه محدود کننده شما آسمان خواهد بود. در این صورت می توان پی برد که چه کارهای زیادی می شود با این فضای عمودی انجام داد. خانه هایی که در این مطلب با آنها آشنا خواهید شد، سقف بلند خانه خود را کنار گذاشته و در عوض آنرابه طبقه ای اضافه برای اتاق های دیگر خانه تبدیل کرده اند. نتیجه این کار خلق فضایی بسیار زیبا، کاربردی و راحت برای یک زندگی لذت بخش شده است.

بسیاری از خانه ها وقتی از چنین روشی استفاده می کنند، طبقه دوم را به اتاق خواب تخصیص می دهند که روشی معمول است اما خانه های دیگر خلاف جریان حرکت کرده و اتاق هایی مانند کتابخانه، اتاق کار و مطالعه را نیز در این طبقه قرار می دهند. اگر چه برای آنهایی که حوصله بالا و پایین رفتن از پله ها را ندارند این ایده چندان جالب نیست اما وقتی صحبت از کوچکی بیش از حد فضا می شود، چنین روش هایی بعنوان یک گزینه کاملا ایده آل و مناسب شناخته می شود.

خانه اول از طراحی خانه های درختی الهام گرفته و فضایی بسیار شاد و سرگرم کننده در دکوراسیون داخلی بوجود آورده است. سقف 4 متری این خانه فرصت مناسبی برای طراح فراهم کرده تا از فضای عمودی نهایت استفاده را ببرد. یک اتاق خواب نرم و راحت در طبقه بالا قرار گرفته و همین عامل باعث شده فضا برای آشپزخانه، راهرو و اتاق نشیمن باز شود. راه پله خانه هم طراحی کمپکت و جمع و جور دارد اما بازهم فضای زیر آن توسط کمد های دیواری پر شده تا نیاز اعضای خانواده به فضایی برای ذخیره سازی لوازم و لباس ها کامل برطرف شده باشد.

خانه-دوبلکس-کوچک (1)

خانه-دوبلکس-کوچک (8)

خانه-دوبلکس-کوچک (2)

اتاق نشیمن خانه نیز طراحی ساده اما بسیار هوشمندانه ای دارد. دو پنجره بزرگ در این قسمت قرار گرفته که وظیفه روشن کردن فضای داخلی را بر عهده دارد، اما بین این دو پنجره یک دیوار کم عرض طراحی شده تا تلویزیون روی آن نصب شود، با این طراحی هوشمندانه حتی یک سانتی متر از فضا نیز بی استفاده نمانده است. اما وقتی به کابینت های آشپزخانه توجه می کنیم متوجه طراحی جالب دیگری می شویم، ماشین لباسشویی و خشک کن در کابینت های قسمت راهروی ورودی خانه مخفی شده است. خود آشپزخانه نیز کوچک است اما فضای کافی برای انجام کارهای لازم و ضروری را فراهم می کند.

خانه-دوبلکس-کوچک (3)

خانه-دوبلکس-کوچک (4)

اتاق خواب در طبقه دوم طوری طراحی شده که کاملا یک فضای خصوصی را برای مالکین فراهم می کند. درب های کرکره ای اتاق، هنگام بسته شدن مقداری از صدا و نور فضای بیرون را کاهش ی دهند بدون اینکه جریان هوا را قطع کرده و فضای داخل اتاق را تاریک کنند. از اتاق خواب که بگذریم به سقف خانه می رسیم که به دلیل ارتفاع زیادش، نیازمند یک لوستر یا چراغ آویز بسیار خاص است. چراغ آویز این خانه از چند عدد لامپ حبابی با اندازه های مختلف تشکیل شده که رنگی مسی دارند به همین خاطر، هم از بالا زیبا بنظر می رسند و هم از پایین.

خانه-دوبلکس-کوچک (5)

خانه-دوبلکس-کوچک (6)

خانه-دوبلکس-کوچک (7)

اما خانه دوم دکوراسیونی به مراتب پیچیده تر و لوکس تر از خانه اول دارد. از کف تا سقف این خانه با پنل های چوب صد در صد طبیعی پوشیده شده و همین موضوع کافی است تا این خانه را با وجود فضای کوچکش، در زمره خانه های لوکس به حساب آوریم. پنل های چوبی ظاهری گرم، طبیعی و نوستالژیک به خانه داده اما در عین حال احساس سبک مدرن را در بیننده تداعی می کند. مبل راحتی قرار گرفته در اتاق نشیمن دو کاربره است زیرا علاوه بر فراهم کردنی مکانی گرم و راحت برای نشستن، بعنوان تخت خوابی نرم برای مهمانان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خانه-دوبلکس-کوچک (10)

خانه-دوبلکس-کوچک (11)

خانه-دوبلکس-کوچک (12)

خانه-دوبلکس-کوچک (13)

طراحی راه پله خانه نیز بسیار زیبا و هنری انجام شده است. سیم هایی از جنس فلز برنج با رنگ طلایی، راه پله را ساپورت می کنند که ظاهری لوکس و درخشان به آن داده است. زیر راه پله با اینکه فضای کافی ندارد اما بازهم یک دوچرخه جای مناسب خود را پیدا کرده است البته در این فضا می شود جایی برای کمد و کابینت های ذخیره سازی و یا حتی میز کار نیز در نظر گرفت. در طبقه دوم اتاق خوابی بزرگ بعلاوه میز کاری کوچک برای کار با کامپیوتر و مطالعه در نظر گرقته شده است.

خانه-دوبلکس-کوچک (14)

خانه-دوبلکس-کوچک (15)

خانه-دوبلکس-کوچک (16)

خانه-دوبلکس-کوچک (17)

خانه-دوبلکس-کوچک (18)

و در نهایت خانه دوبلکس کوچک سوم:

خانه-دوبلکس-کوچک (9)

خانه-دوبلکس-کوچک (19)

خانه-دوبلکس-کوچک (20)

خانه-دوبلکس-کوچک (21)

خانه-دوبلکس-کوچک (22)

خانه دوبلکس کوچک

خانه-دوبلکس-کوچک (23)