جدیدترین مدل های پرده اتاق خواب با طرح های گوناگون

پرده ها علاوه بر جلوگیری از ورود نور خورشید به داخل اتاق خواب در ایجاد فضایی خصوصی بسیار کاربردی هستند. پرده اتاق خواب حس بودن در محیطی امن و خصوصی را به افراد منتقل می کند. پرده ها بر دکوراسیون اتاق خواب تاثیر زیادی می گذراند و از مواردی هستند که باید حتما در تناسب با تِم مورد نظر اتاق به درستی انتخاب شوند، در این صورت پرده می تواند زیبایی خود در اتاق را به رخ همگان بکشد. مهم ترین اصل در انتخاب پرده اتاق، پارچه و رنگ آن می باشد. نوع پارچه به این دلیل مهم است که زیبایی و ایستادگی پرده اتاقتان را در سال های بعد تعیین می کند.

اگر پرده اتاقتان خیلی سنگین باشد ممکن است به خوبی چین نخورند و تناسب خوبی هنگام آویزان شدن نداشته باشند. اگر پرده انتخابی تان خیلی سبک باشد احتمال اینکه بعداز آویزان کردن افتاده و وقار خوبی نداشته باشد زیاد است. در مطالب قبلی در مورد رنگ پرده صحبت کردیم اما بطور خلاصه اشاره ایی به آن می کنیم. در صورتی که اتاق خوابتان نورگیری زیادی دارد بهتر است از انتخاب رنگ های روشن پرهیز کنید چرا که رنگ های روشن زودتر در مقابل آفتاب و نور خورشید شفافیت خود را از دست می دهند و باعث بهم ریختن دکوراسیون کلی اتاق می شوند. اگر قصد انتخاب رنگ های روشن را دارید بهتر است به سراغ پرده هایی با رنگ خنثی مانند سفید و کرم بروید تا هم دیرتر جذابیتشان را از دست بدهند هم به راحتی با وسایل دیگر اتاق سِت بشوند.

مورد مهم بعدی میزان بلندی و طول و اندازه پرده است. قبل از اینکه به اندازه گیری پرده ها بپردازید ابتدا تعیین کنید که پرده تا چقدر بالاتر از پنجره باید آغاز بشوند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه پرده بالاتر نصب شود حس بلندتر بودن سقف اتاق خواب را بیشتر می کند و مقداری نگاه دراماتیک به اتاق خواب می دهد که می تواند گزینه خوبی برای اتاق باشد. معمولا طراحان توصیه می کنند تا پرده های خود را تا 15 سانتی متر بالاتر از پنجره تان نصب کنید. برای طول پرده هم باز هم تصمیم گیری با خود شماست اگر خواستار سبکی سنتی در اتاق خواب خود هستید باید اندازه پرده خود را طوری انتخاب کنید تا مقداری بروی زمین افتاده باشند که معمولا به اندازه 5 تا 6 سانتی متر کفایت می کند. برای داشتن چهره ایی مدرن در اتاق خوابتان بهتر است در هنگام نصب، پرده دقیقا بالای کف اتاق قرار بگیرند و بنوعی هم سطح باشند.

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

مطالب مرتبط:

جدیدترین مدل دکوراسیون اتاق خواب یک نفره ۲۰۱۵ / اتاق خواب

طراحی دکوراسیون و تزیین اتاق خواب عروس / دیزاین و عکس

مدل مبل راحتی دونفره کوچک و بسیار شیک مناسب برای فضاهای تنگ

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

مطالب پر بازدید:

مدل کانتر و میز اپن آشپزخانه با طرح های بسیار جدید و شیک

انواع مدل تابلو های هنری مدرن برای دکوراسیون منزل

انواع مدل حمام مدرن و فوق لوکس – مدل های وان حمام های بزرگ و شیک

bedroom-curtain-designs

bedroom-curtain-designs

پرده اتاق خواب

bedroom-curtain-designs