تعیین مکان مناسب تلویزیون در دکوراسیون اتاق نشیمن

تعیین مکان مناسب تلویزیون در اتاق نشیمن همیشه یکی از دغدغه های افرادی است که به خانه جدید نقل مکان می کنند و در انتخاب بهترین مکان برای چینش دکوراسیون اتاق نشیمن بدور یک تلویزیون با مشکلات و تردید های زیادی مواجه می شوند. تلویزیون هم همیشه جزء اصلی اسباب و وسایل هر خانه ای است. یک خانه بدون تلویزیون مانند یک قلعه در ابرها است. به بیان دیگر این موضوع تقریبا غیر ممکن است و فقط در داستان های فرشته و پری وجود دارد.طبق گزارشاتی که به تازگی توسط کمپانی آمریکایی فقط برای کشور آمریکا انجام شده است 96.7 درصد مردم آمریکا از تلویزیون در خانه هایشان استفاده می کنند. تقریبا در تمامی مطالبی که منتشر کرده ایم حتی یک خانه هم بدون در نظر گرفتن تلویزیون طراحی نشده است. اما نصب کردن تلویزیون در مکان مناسب قانون هایی دارد که برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب باید رعایت شوند.

این قانون ها به عواملی از جمله سایز، کیفیت تلویزیون و فاصله ای که از بینندگان قرار می گیرد بستگی دارند و در شرایط مختلف تغییر می کنند. بطور کلی یک قانون کارساز در مورد انتخاب ارتفاع و فاصله مناسب برای تلویزیون ها وجود دارد. فارغ از اینکه اندازه دستگاه شما چقدر است، تلویزیون ها همیشه باید در ارتفاعی قرار بگیرند که مرکز صفحه تلویزیون هم ارتفاع با سطح بینایی افرادی باشد که در اتاق نشیمن می نشینند. برای اینکار نیازی نیست به انجام معادلات ریاضی بپردازید با یک سعی و خطای ساده می توانید بهترین مکان را انتخاب کنید. از آنجایی که مبلمان اتاق نشیمن خانه همیشه به دور و مرکزیت تلویزیون خانه چیده می شوند باید ارتفاع مناسب برای تلویزیون را از نگاه یک فرد نشسته بروی مبل اندازه گیری کنید. اما بطور کلی براساس تجربه طراحان داخلی، ارتفاع مناسب و استاندارد تلویزیون از زمین باید چیزی به اندازه یک متر از سطح زمین باشد تا از لحاظ زیبایی و کارایی در بهترین وضعیت قرار بگیرند.

قانون دیگر در مورد فاصله مناسب تلویزیون از بیننده است. بهترین فاصله برای قرار گرفتن تلویزیون از مبلمان اتاق نشیمن به اندازه 2.5 برابر قطر صفحه تلویزیون شما است. برای مثال اگر تلویزیونی 32 اینچ دارید با ضرب این عدد در 2.5 به عدد 80 اینچ می رسیم که برابر با 2 متر است، در نتیجه بهتر است دستگاهتان را در فاصله 2 متری از بینندگانی که بروی مبلمان خانه می نشینند قرار بدهید. در شکل های زیر نمونه هایی از چینش و دکوراسیون اتاق نشیمن با مرکزیت دستگاه های تلویزیون را مشاهده خواهید کرد:

TV-in-living-room-decoration-designs (1)

TV-in-living-room-decoration-designs (2)

TV-in-living-room-decoration-designs (3)

مطالب مرتبط:

عکس و طرح انواع مدل میز تلویزیون دیواری شیک برای اتاق نشیمن

استفاده از عناصر طبیعی و گل و گیاه در دکوراسیون منزل

نحوه صحیح نورپردازی دکوراسیون منزل در پذیرایی و نشیمن / عکس

TV-in-living-room-decoration-designs (4)

TV-in-living-room-decoration-designs (5)

TV-in-living-room-decoration-designs (6)

TV-in-living-room-decoration-designs (7)

TV-in-living-room-decoration-designs (8)

TV-in-living-room-decoration-designs (9)

TV-in-living-room-decoration-designs (10)

مطالب پر بازدید:

چیدمان و دکوراسیون ساده و شیک در آپارتمان و خانه های کوچک

انواع مدل جدید موکت هماهنگ با دکوراسیون داخلی منزل ۲۰۱۵

طراحی دکوراسیون خانه با استفاده از داستان های کمیک بوکی

TV-in-living-room-decoration-designs (11)

TV-in-living-room-decoration-designs (12)

تعیین مکان مناسب تلویزیون

TV-in-living-room-decoration-designs (13)